Memphise sooloetendus tõi Hollandile kindla võidu, Horvaatia pääses napilt häbist (0)

Neljapäevaõhtustes EM-valikmängudes sai kõige kindlama võidu Eesti alagrupikaaslane Holland, alistades kodus 4:0 Valgevene. Memphis Depay viis Rotterdamis juba viiekümne sekundi möödudes väljakuperemehed juhtima ja sellega oli mäng ka otsustatud.

Teisel poolajal lisas Memphis penaltist veel ühe tabamuse, lisaks tegi ta eeltöö nii Georginio Wijnaldumi kui ka Virgil van Dijki väravatele. Viimased paarkümmend minutit mängis Holland seejuures vähemuses, sest kolmanda vahetusmehena platsile tulnud Kenny Tete tõmbas paarkümmend sekundit hiljem esimese spurdiga reielihase ära ja pidi uuesti väljakult lahkuma. Juba pühapäeval ootab Hollandit ees suur mäng Saksamaaga, kellest viimases Rahvuste Liiga tsüklis mälestusväärsel moel jagu saadi.

MM-finalist Horvaatia oli kodus hädas Aserbaidžaaniga, kuid päästis Andrej Kramarici 79. minuti tabamusest siiski kolm punkti. Täbaralt käis taas Läti käsi, sest võõrsil jäädi 1:3 alla riigile, mis kannab alates juunikuust pika ja lohiseva Endise Jugoslaavia Vabariigi Makedoonia tiitli asemel suupärasemat Põhja-Makedoonia nime. Lisaks kaotusele lõpetasid lätlased mängu kümnekesi, sest kaks kollast kaarti sai Andrejs Ciganiks.

I-grupi soosikute kohtumises võttis ettearvatult oma suvine MM-pronks Belgia, ent Venemaa suutis mängus lõpuminutiteni pinget hoida.  Thibaut Courtois eksimus lubas Denis Tšerõševil kohe pärast Belgia avaväravat viigistada ning alles Eden Hazardi tabamused mõlema poolaja lõpus tõid viimaks Belgiale võidu. Lisaks lõpetas Venemaa mängu pärast Aleksandr Golovini eemaldamist kümnekesi.