Messi alustas Miamis LeBroni, Serena ja Kardashiani silme all endale omaselt: 90+4 ja võiduvärav ristnurka! (0)

Lionel Messi andis Miami-karjäärile unelmate avalöögi. Foto: Scanpix / Reuters / USA Today / Sam Navarro

Lionel Messi kauaoodatud debüüt Miami Interi eest sai messiliku lõpplahenduse, sest argentiinlane keerutas neljandal üleminutil ristnurka 2:1 võidu toonud karistuslöögi.

Liigas oma konverentsis viimasel kohal olev Miami pidas kodus karikamängu Mehhiko klubi Cruz Azuliga, lükates seeläbi käima Leagues Cupi kolmanda hooaja. Tegu on MLS-i ja Mehhiko kõrgliigaklubide vahelise karikaturniiriga, mille tarbeks teevad mõlemad liigad mängupausi. Võitja selgub 19. augustiks.

20 000 pealise publiku hulgas olid Messi esimest etteastet oma silmaga vaatama tulnud näiteks korvpallistaar LeBron James, tenniselegend Serena Williams ja seltskonnatäht Kim Kardashian. Eelmisel pühapäeval esmakordselt Miami fännide ette astunud Messi sai uute meeskonnakaaslastega esimest kord koos treenida alles teisipäeval ning alustas sestap pingilt nagu ka tema jälgedes sel suvel Barcelonast Miamisse liikunud Sergio Busquets.

Seitsmekordne Ballon d'Ori võitja sekkus mängu 54. minutil kolmikvahetuse käigus, koos temaga pääses platsile ka Busquets. 11 mängu järjest võiduta püsinud MIami oli selleks hetkeks saanud tähistada Soome koondislase Robert Taylori 44. minuti avaväravat, aga Uriel Antuna viigistas 65. minutil. Lõppsõna jäi hollywoodilikul moel siiski Messile, sest üleminutitel tõmbas Carlos Salcedo karistusala lähistel tal jalad alt ning 36-aastane maailmameister keerutas oma lemmikkohast palli vasaku jalaga Andres Gudinole püüdmatult ristnurka.

"Tahtsime alustada parimal moel, kinkides publikule võidu. Oli väga tähtis seda sarja võidukalt alustada ja kuna suutsime seda viimastel minutitel teha, olen väga õnnelik," kõlas Messi enda lühike mängujärgne kommentaar. "Enesekindluse saavutamiseks on võidud äärmiselt olulised."

Interi kaasomanik, päevapealt 16 aastat tagasi MLS-is Los Angeles Galaxy särgis mängijana debüteerinud David Beckham oli mõistagi samuti ülimalt rahul. "Kui aus olla, siis niipea kui karistuslöök määrati, mõtlesin, et nii see peabki lõppema. Kui sul on platsil Leo ja Sergio sugused mängijad, siis täpselt selliseid käike nad pakuvadki. Olen fännide pärast väga elevil - neile piisanuks ka selle nägemisest, kuidas Leo platsile astub, rääkimata niisugusest lõpust. Tegu on tähtsa hetkega kõigile staadionile tulnute, aga ka kogu riigi ja liiga jaoks," ülistas Beckham Messit.

Inter peab järgmise kohtumise samas sarjas juba kolmapäeval, kui võõrustatakse Atlanta Unitedit. Kolmeliikmelisest alagrupist pääsevad play-off-mängudele kaks paremat. Samas sarjas nähti avavoorus ka ühte erakordset tulemust, kui Mehhiko klubi Leon alistas võõrsil 2:2 normaalaja järel penaltiseerias Vancouver Whitecapsi skooriga 16:15. Mõlemad meeskonnad lõid lõpuks 19 penaltit, otsustaval löögil eksis Whitecapsi portugallasest äärekaitsja Luis Martins, kes oli vääratanud ka avavoorus.