On siililegi selge, et septembrikuine mõru mekk kaob vaid magusa võiduga (0)

Eesti koondis Astanas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondist ootab Rahvuste liigas ees kordusmäng Kasahstaniga. Kui Tartus lepiti väravateta viiki, siis Astanast on kahtlemata vaja võitu, et säilitada lootus pääseda B-tasandile. Pea kõik on Sinisärkide endi kätes.

Kuna Rahvuste liigas ootab ees viies mängupäev, on vaikselt aeg vaadata taskutesse. Septembris vaid korra väljakule jõudnud ning seejärel oktoobris sõjast tingitult pausi pidanud Iisrael on samuti jõudnud ree peale ning teinud seda võimsalt - teenitud 10 punktiga hoitakse C-tasandi 4. grupi esikohta. Järgnevad seitse punkti korjanud Eesti, viie peal olev Kasahstan ning Armeenia, kellel punktiarvet seni avada pole õnnestunud.

Nii pole ükski koht veel kivisse raiutud, ent senist trendi arvestades näib viimane koht enim passivat Armeeniale, esimest pulka on seni noolinud isukaimalt Iisrael. Kui nii läheb, on eriti oluline saabuv Kasahstani ja Eesti kohtumine - sest C-tasandi gruppides ka teiseks tulnud koondistel on veel võimalik kõrgemale pürgida. Selleks, et mahtuda kolme parima sekka, on vaja võimalikult palju punkte, toetamas positiivne väravate vahe. Olgu aga üle öeldud, et läbi ei tohi lõigata ka liini, mis märgib Eesti jõudmist B-tasandile läbi grupi esikoha. Matemaatiliselt on kõik veel võimalik.

Esimene mäng poleks pidanud vaid silma tooma? On vaja tõestada!

Rahvuste liiga avamängus kohtus Eesti justnimelt Kasahstaniga. 0:0 viigiga lõppenud madinas oli mõlemal osapoolel võimalik skoori teha, enim oodati seda Eestilt, kes oli 2022. aastal suutnud Kasahstani kahel korral kotti pista. Et aga seda ei suudetud teha, võttis võimust pettumus. See sai mõneti unustatud oktoobrikuus, kui kahe mänguga oldi Armeeniast kokkuvõttes 9:2 paremad.

Esimene mäng Kasahstaniga soovitud tulemust ei toonud. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Ega see triumf pole meie jaoks midagi sellist, mis meid B-tasandile kannaks. See koht tuleb ise väga konkreetselt välja võidelda. Mis ta meile andis? Selle, et esimeses aknas näidatu polnud meie lagi, meis peitub natukene rohkemat," mõtiskles koondise kaaspeatreener Sirje Kapper mängu eel. "Väga paljudel mängijatel on selline enesetõestamise vajadus just Kasahstani mängu eel. Viigipunkt jättis mõru maigu ... Seekord tahame teha paremini!"

Tugev tahtejõud ja teatud tüüpi lubadused on koondist vaikselt iseloomustama hakanud. Eriti eredalt on meeles juulikuised mängud Türgiga, neist esimene tõi Eestile 0:3 kaotuse. Seejärel lubasid Eesti parimad naised, et korduslahingus lüüakse ka väravaid. Nii ka läks: 0:2 kaotusseisu jäänud Sinisärgid leidsid vasturohtu Lisette Tammiku ja Katrin Kirpu tabamuste näol, kohtumine lõppes 2:2 viigiga. Oktoobris lubati, et tuleb kuue punkti aken - ka sellega pandi täppi. Väikseks agaks jäid Armeenia vastuväravad, mis rikkusid lootuse teha nullimängud.

Et koondis põleb tahtest tegutseda paremini kui Tartus, on loogika lihtne: seekord tuleb võita! Võimalikud ideed, kuidas selleni jõuda, on olemas. "Eks me ikka tahame ise mängu palliga kontrollida - enda mäng on alati number 1. Aga muidugi võtame arvesse, kuhu Kasahstan meile tegelikult need ruumid jätab, millistesse tsoonidesse, ja kuidas neid ära kasutada saaksime. Teame, et äärtel on meil natuke rohkem ruumi," tõi Kapper välja.

Väsimusel on mitu kuju

Pea kõik Eesti koondise mängijad pallivad koduses kõrgliigas, kus äsja lõppes 26-mänguline hooaeg. Kui võtta näiteks mõni FC Flora liige, kes pidas suvel ka Meistrite liiga mänge, lisaks Balti liiga kohtumised, karikalahingud ja koondisematšid, tuleb selle hooaja mahuks umbes 50 (!) vastasseisu. Oleks mõistetav, kui nii vaim kui kere oleks palli taga ajamisest väsinud.

Küll aga tundub eestlannasid närivad teistlaadi kurnatus. "Eks mängijad on hooajast natuke ikka väsinud, aga pigem arvan, et koondis mõjub hea äratuskellana. Tulemas on ju kaks tähtsat mängu, mis panevad paika, mida veebruarikuine aken meile pakub. Tunda on küll sellist üldist väsimust pikast lennureisist ja ajavahest. Tõesti, need neli tundi on jätnud oma jälje. Aga tänase seisuga oleme sellega vaikselt harjunud ja suurem väsimus pigem seljatatud," kirjeldas juhendaja. "Positiivne on see, et Kasahstani mängijad on täpselt samas seisus - tulime siia sama lennuga. Tingimused on mõlemale väga võrdsed."

Eesti koondise trenn Kasahstanis. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kasahstani seis on aga mingis mõttes nürim: nende tippliiga hooaeg lõppes juba oktoobri keskpaigas, ära peeti 16 mängu. Kuu aega hiljem tuldi kokku koondiseks, et kohtuda esmalt kahel korral Iisraeliga (tulemustele 0:2 ja 0:0). Kuigi koosseisus tehti mõningaid muudatusi, on tähtsaimatel lülidel kaks mängu juba all. Madin Eestiga saab 9-päevase perioodi jooksul olema kolmas.

"Meid ootavad ees kaks tähtsat mängu - Eesti ja Armeeniaga. Meid rahuldab vaid võit. Tahame fännidele näidata head mängu ning tõestada, et oleme koondis, kes esindab oma kodumaad väärikalt. Tõsi, tiimis on probleeme - Kasahstani meistrivõistlustel osaleb vaid viis naiskonda - aga usun, et kõik liigub paremuse poole," olid Kasahstani koondise juhendaja Madijar Kembilovi mängueelsed mõtted, vahendab kohalik vutiliit.

Tiimisisesed duellid sütitavad kogu koondist

Oleks totter väita, et valitsev Eesti aasta naisjalgpallur Vlada Kubassova pole koondise üks säravamaid lülisid, samas on see mõte justkui proovile pandud. Muidugi tervisliku konkurentsi raames: parimad sõbrannad Kubassova ja Lisette Tammik on mõlemad kirja saanud 63 koondisemängu, kuid väravate arvestuses rebis neist teine oktoobrikuuga ette.

Kubassova, kes esiründaja tiitlist sellisel kujul ilma jäi, ei saanudki oma au tegelikult kaitsta. Sest 28-aastane pallur sai septembrikuus salakavala puusavigastuse, mis hoidis teda palliplatsilt eemal ligi kaks kuud. Sinisest särgist eemalolek ründajale muidugi ei meeldinud, samas hoidis ta head hoogu näidanud Tammikule ja teistele koondislatele ikka pöialt.

"Kui ta lõi kübaratriki ja pani kokku viis, siis mõtlesin, et tahaks ka! Jah, meil on sama palju mänge, aga tal rohkem väravaid ... No eks ma jõuan isegi rohkem lüüa!" käis kogenud Kubassova lõbusalt välja.

Vlada Kubassova on tagasi koondises. Ja seda eriti isukalt. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Selle toel pakkus ta välja ka retsepti, kuidas sel korral Kasahstan maha murda. "Tuleb väravaid lüüa!" naeris ta. "Kusjuures, koondis on Kasahstaniga viimase kahe aasta jooksul kolm korda mänginud, aga mina mitte kordagi. Nüüd tuleb neljas katse. Enne, kui ma nendega pole mänginud, ei ütle ma parem midagi ... Aga usun, et meil on kvaliteeti, et neid võita. Oleme seda ju varem ka teinud. Aga midagi jäi puudu, eks see oli ka meie esimene Rahvuste liiga mäng. Olen kindel, et seekord saame hakkama!"

Kasahstani ja Eesti Rahvuste liiga mäng saab Astana Arenal avavile kell 16. Soccernet TV ülekanne algab mõned minutid varem.

***

Omavahelised mängud:

22.09.2023 Eesti - Kasahstan 0:0
06.09.2022 Kasahstan - Eesti 0:2 (ov, Getter Saar)
28.06.2022 Eesti - Kasahstan 4:2 (Getter Saar 2, Kairi Himanen, Lisette Tammik - Asselhan Turlõbekova, Svetlana Bortnikova)

11.04.2017 Eesti - Kasahstan 0:1 (Julia Nikolajenko)
14.05.2009 Kasahstan - Eesti 1:2 (Begaim Kirgizbajeva - Anastassia Morkovkina, Katrin Loo)
19.09.2004 Kasahstan - Eesti 0:0
24.08.2003 Eesti - Kasahstan 3:2 (Anastassia Morkovkina 2, Ave Pajo)
24.10.2002 Eesti - Kasahstan 1:3 (Ingrid Pihela)

1. detsembril kell 16.00 Kasahstanis Astana Arenal

Kasahstan - Eesti
Peakohtunik: Kirsty Dowle
Abikohtunikud: Emily Carney, Sophie Dennington
Neljas kohtunik: Lauren Impey (kõik Inglismaa)

Eesti eeldatav algkoosseis:

Eesti koondise koosseis detsembrikuu mängudeks:

Väravavahid
Karina Kork (23.02.1995) – JK Tabasalu 38/0
Keiti Kruusmann (10.06.2003) – Tartu JK Tammeka 2/0
Victoria Vihman (05.08.2004) – Tallinna FC Flora 0/0

Kaitsjad
Kelly Rosen (23.11.1995) – Tallinna FC Flora 74/1
Siret Räämet (31.12.1999) – Tallinna FC Flora 35/0
Maarja Saulep (09.05.1991) – Tallinna FC Flora 21/1
Eva-Maria Niit (05.02.2002) – Tartu JK Tammeka 9/0
Rahel Repkin (17.06.1998) – Tartu JK Tammeka 8/0
Jessika Uleksin (19.01.1997) – Tallinna FC Flora 5/0
Anette Salei (28.09.2005) – JK Tabasalu 5/0
Annegret Kala (03.05.2006) – JK Tammeka Tartu 3/0

Poolkaitsjad
Kristina Bannikova (15.06.1991) – Saku Sporting 101/8
Kairi Himanen (11.11.1992) – Saku Sporting 70/5
Mari Liis Lillemäe (01.09.2000) – Tallinna FC Flora 46/2
Liisa Merisalu (15.01.2002) – Tartu JK Tammeka 31/3
Renate-Ly Mehevets (02.03.1999) – Tartu JK Tammeka 21/0
Jaanika Volkov (20.02.2005) – Tallinna FC Flora 14/0
Katrin Kirpu (09.10.2004) – Aland United (FIN) 5/1

Ründajad
Lisette Tammik (14.10.1998) – Tallinna FC Flora 63/13
Vlada Kubassova (23.08.1995) – Tallinna FC Flora 63/10
Emma Treiberg (19.11.2000) – Saku Sporting 34/3
Getter Saar (09.11.1999) – Tallinna FC Flora 18/3
Kristina Teern (13.11.2004) – Tallinna FC Flora 2/0

Peatreenerid: Anastassia Morkovkina ja Sirje Kapper
Väravavahtide treener: Martin Kaalma
Kehalise ettevalmistuse treener: Marten Metsniit
Videoanalüütik: Kätlin Hein
Arst: Raul Parik
Füsioterapeudid: Laura Ernits, Kai-Riin Tomera
Psühholoogilise ettevalmistuse treener: Laur Nurkse
Fotograaf: Liisi Troska
Mänedžer: Raili-Raine Ellermaa

Standings provided by Sofascore

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
VARSSAVI OOTAB!
Sõelmäng | Thomas Häberli: võidusurve lasub Poolal. Meil pole vaja üle mõelda, vaid tuleb minna võitu püüdma!
PREMIUM LIIGA PÜHAPÄEV
VÄRVIKIREV VÄLISMAA
PREMIUM LIIGA LAUPÄEV
ÜLEMINEKUTEST
ELU HUVITAVAMAKS
PREMIUM LIIGA
Premium liiga rekord on legendi jaoks käeulatuses. Frolov: mida lähemale see jõuab, seda põnevam
FANTASY ON TAGASI!
Forsmaniga bussi parkima või Vallneriga segadust koristama? Jürgenson käis inspireerival jooksutiirul
FANTASY
REKORDPIKK SAADE!
Pikk ette (ja ise järele) | Kes päriselt tiitlit jahivad? Kui kõrgele tõuseb uustulnuk? Mis jääb alles üllatajatest?
UDUNE ALBION
MIDA OODATA UUELT HOOAJALT?
Šveitsi armee taskunugade najal töötav Kalev jahib otsustes kindlust ja keskendub vankumatult suurele pildile
Kas eelmisel hooajal alustatud perestroika toob Kaljule oodatud tulu või jällegi ainult tühjad pihud?
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
HOOAJA EELVAATED

Eesti liigahooaja algus läheneb! Loe klubide hooaja eelvaateid:

Premium liiga:

Esiliiga:

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • L 12.30 Tammeka - Vaprus (Premium liiga)
  • L 14.30 Kuressaare - Levadia (Premium liiga)
  • L 17.00 Welco - Tabasalu (Esiliiga)
  • P 12.30 Paide - United (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Nõmme Kalju FC
3
Tallinna FCI Levadia
3
Paide Linnameeskond
3
Tallinna FC Flora
3
Tartu JK Tammeka
1
JK Tallinna Kalev
1
FC Nõmme United
0
Pärnu JK Vaprus
0
FC Kuressaare
0
JK Narva Trans
0