Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

INGLISMAA
Link kopeeritud

Õuduste partii Inglismaal: sama mees lõi omavärava, kinkis penalti ja sai punase kaardi

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Harry Clarke (vasakul) tahaks selle mängu kiirelt unustada. Foto: Isabel Infantes / Reuters / Scanpix

Inglismaa kõrgliiga liidrina jätkab Manchester City, kes alistas kodus 1:0 Southamptoni. Ainsa tabamuse sai juba viiendal minutil kirja liiga suurim väravakütt Erling Haaland.

Päris pöörase mängu pidasid Brentford ja Ipswich. Sel hooajal avaminutil skoorimisega silma paistnud Brentford jäi avapoolajal kaitsetööga hätta ning Sammie Szmodics ja George Hirst viisid mõne minuti sees löödud väravatega külalised 2:0 ette. Poolaja lõpus vastas kodumeeskond aga samaga - kõigepealt oli täpne Yoane Wissa ja siis tõmbas Wissa lööki takistada üritanud Ipswichi kaitsja Harry Clarke palli enda võrku.

Teise poolaja alguses sikutas Clarke karistusalas pikali Keane Lewis-Potteri ja ehkki algul näitas kohtunik karistuslööki, muudeti see VAR-i abiga penaltiks. Bryan Mbeumo viis kodumeeskonna juhtima ning Clarke'i õudne laupäev sai lõplikult punkti 69. minutil, kui ta teise kollase kaardi tõttu platsilt minema saadeti. Premier League'i ajaloos oli varem sellise negatiivse "kübaratrikiga" hakkama saanud vaid Southamptoni kaitsja Jan Bednarek.

Ometi leidis kümnekesi jäänud Ipswich veel jõudu, et 86. minutil Liam Delapi väravast viigistada. Punktidest jäädi siiski ilma, sest kuuendal lisaminutil riputas Mbeumo karistusalasse palli, mis kedagi puutumata tagumise posti kõrvalt väravasse lipsas - 4:3 võit Brentfordile.

Valusal moel kaotas punkte ka Brighton, kes läks kodus Danny Welbecki ja Evan Fergusoni tabamustest 85. minutiks 2:0 ette. Kuid Rayan Ait-Nouri andis nurgalöögi järel 88. minutil Wolverhamptonile lootust ning kolmandal lisaminutil päästis Matheus Cunha tabamus külalistele 2:2 viigi ja punkti.

Samuti kurvastas üleminutite värav kodupublikut Birminghamis. Ross Barkley oli viinud Aston Villa veerand tundi enne mänguaja täistiksumist Bournemouthi vastu juhtima, aga kuuendal üleminutil leidis Evanilson viigitabamuse. 1:1 viik võttis Villalt šansi püsida liidrist Manchester Cityst kõigest kolme punkti kaugusel.

Evertonil oli seevastu põhjust üleminutite üle tänulik olla. Liverpooli sinise klubi endine peatreener Marco Silva ja veel mõne aasta eest nende särki kandnud Alex Iwobi olid lähedal, et Fulhamiga kõik kolm punkti Londonisse kaasa viia, ent neljandal üleminutil kõksas Beto peaga viigivärava ja 1:1 tähendas ühte punkti mõlemale meeskonnale.

Manchester City - Southampton 1:0 (1:0)