Pärnu derbi ootel! Pärnu JK pani Tarva võõrsil kindlalt paika ja näppas nende Esiliiga koha endale (täiendatud!) (0)

Esiliiga viimase vooru viimastel minutitel endale koha üleminekumängudele päästnud Rakvere Tarvas kukkus ikkagi aste madalamale, kui Pärnu JK nad kahe mängu kokkuvõttes väga kindlalt üle mängis.

Tarvas teatas sotsiaalmeedias mängueelsel päeval, et tegemist saab olema lahkumismänguks ühe nende legendi, Alari Tovstiku, jaoks. Kahe viimase hooaja jooksul esmakordselt taas Tarva eest väljakule läinud Tovstik tegutses antud kohtumises paremas äärekaitses ning kandis ka kaptenipaela.

Kohtumise eel oli murekohaks Tarval väravavahi positsioon - senise Esiliiga hooaja jooksul vaid ühe mängu vahele jätnud esikinnas Artem Levizi ei saanud mingil põhjusel antud kohtumises osaleda ning seega kaitses neil väravaraame 19-aastane Rene Põldmaa, kel esimesed vähesed minutid esindusmeeskonna eest kirjas just sellest hooajast, ent olude sunnil kuulus noor mängija just täna algkoosseisu.

Kodumeeskond alustas kohtumist kurjakuulutavalt, kui juba 3. minutil tekkis hea võimalus skoorimiseks. Joonas Ljaši karistuslöök tuhises mängijate vahelt läbi ning Kaupo Koort hiilgas seepeale hea tõrjega. Jätkuolukorras sai lähedalt peale vajutada Taavi Trasberg, ent pall tuhises väravast üle. Tarvas näitas peagi paaril juhul ilusaid rünnakuid, lõpetades kenad kombinatsioonid löökidega, ent väravalukku lahti muukida ei suudetud.

Läks teisiti ning 21. minutil asusid kohtumist juhtima hoopis külalised. Pääseti ohtlikult löögile, ent väravajoonel seisnud kaitsja suutis palli minema lüüa. Jätkus jõudis pall Risto Pärnatile, kes kasti piirilt kena mammu ristnurka vajutas - 0:1. Seitse minutit hiljem läksid asjad Tarva jaoks aga päris hapuks, sest end leiti juba 0:2 kaotusseisust. Keskväljal tehti tobe pallikaotus, Joonas Silla peatselt järgnenud löögile saadi jalg vahele, ent lahtisel pallil oli tagumise posti juures esimesena jaol Kein Makovei, kes lihtsa vaevaga omade eduseisu duubeldas. Kodumeeskond sai vaid iseendale tuhka pähe raputada, sest häid võimalusi omati, aga ei realiseeritud ära, samas kui külalised näitasid selles head eeskuju.

Teise poolaja esimese veerandtunni möödudes sunniti mõlemad väravavahid tõrjele, ent Tarvas ei jätnud jonni ja otsis väikest lootuskiirt. Karistusalas pääsetigi kenasti löögile, kuid pall löödi otse vastu pärnakate väravavahti. 64. minutil otsustati mängu saatus lõplikult ära, kui Risto Kauniste jooksis alles minut tagasi vahetusest kaitsesse sekkunud Robi Štšjogolevi selja tagant välja ning suskas nahkkera raamide vahele. Muideks, Štšjogolev vahetas välja just Tovstiku, kellele see oli omade eest viimaseks mänguks. Publik ei võtnud alguses üldse vedu, ent nii mõnigi Rakvere mängija ässitas neid takka ja lõpuks tehti suud lahti, ent mängija nime asemel skandeeriti hoopis Tarvast.

Tarvale tuleb au anda selles vallas, et kuigi kurb saatus oli neil selge, jätkati aktiivselt auvärava noolimist ning märkimisväärne protsent publikust jäi omadega lõpuvileni, mis sest, et nähtu oli pettumustvalmistav. 85. minutil tehti lõppseisuks 0:4, kui Pärnu pääses kontrasse, olles seal 2 vs 1 arvulises ülekaalus. Jevgeni Novikov leidis passiga Makovei, kes võimalue kindlalt realiseeris ning tähistuse jooksul ka särgi seljast rebis, mis tähendas ründajale hoiatuskaardi teenimist, aga see mingit suurt rolli enam ei mänginud.

Paar minutit hiljem olid taas aktsioonis Novikov ja Makovei ning rollid endiselt samad - esimene neist andis hea söödu ette, kus ründajale vastu liikunud Rakvere puuriluku Põldmaa klaarimine ebaõnnestus täielikult, mille järel too kiskus temast mööduva Makovei käest kiskudes pikali ning saades teo eest selgemast selgema punase kaardi ilmse väravavõimaluse ärahoidmise eest. Lühikeseks perioodiks raamide vahele asunud väljakumängijal tõrjetööd teha ei tulnud, kuigi külalised said veel paaril korral löögiga proovida.

Võib öelda, et Pärnu sangariks kujunes esimese poolaja keskel vahetusest sekkunud Jevgeni Novikov, kes tsementeeris keskvälja, andis mitmeid filigraanseid sööte, sealhulgas nii mõnegi kannaga ning pressingu all oli nagu vana rahu ise ning ei rabistanud.

Ühe rõõm on teise õnnetus. Mõlemad meeskonnad jõudsid Esiliiga üleminekumängudele läbi noatera. Vahepeal lootusetus seisus olnud Tarvas näitas iseloomu ning Esiliiga viimase vooru võiduga tõusis Tallinna Kalevi U21-st mööda ning seetõttu ei langetud otse Esiliiga B-sse, vaid saadi teine võimalus üleminekumängude näol. Sarnane pääsemine oli ka Pärnul, sest alles tänu viimase vooru võidule ja põhikonkurendi kaotusele tõusti 3. kohale, mis pikendas nende hooaega ja andis unistuse tõusust Esiliigasse. Täna oligi Pärnu päev ja lõpuvile kõlades oldi ilmselgelt saavutuse üle õnnelikud. Rakverel polnud ilmselgelt parim päev, aga truud fännid tänasid mängijaid ja ka vastupidi - omadega ollakse nii heas kui halvas. Alati. Lõpuni. Ja nii peabki.

22. Risto Pärnat, 28., 85. Kein Makovei, 64. Risto Kauniste

Hoiatused: 63. Joonas Ljaš, 75. Karel Liblekas, 82. Erik Andres Raja - 73. Reimo Madissoo, 85. Kein Makovei
Eemaldamine: 87. Rene Põldmaa
Mänguolud: -2, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 166
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Sander Saga
Neljas kohtunik: Toomas Nõmmiste

Tarvas: Rene Põldmaa, Taavi Münter, Dmitrii Baikov, Mihkel Saar, Alari Tovstik (63. Robi Štšjogolev), Mario Kuokkanen, Taavi Trasberg, Madis Reimal (46. Karel Liblekas), Siim Rannamäe (72. Erik Andres Raja), Alari Aunapuu (46. Rain Ööpik), Joonas Ljaš (77. Jaan Matis Kangur).
Varus: Artem Levizi, Jaan Matis Kangur, Karel Liblekas, Erik Andres Raja, Robi Štšjogolev, Hanno Vahula, Rain Ööpik.

Tarvas: Kaupo Koort, Ranet Ristikivi, Hevar Aas, Mirko Mardiste, Jako Kanter, Reimo Madissoo (87. Igor Mohhov), Karmo Valk, Joonas Sild (87. Oliver Vaabel), Risto Pärnat, Tarmo Kovalevski (46. Risto Kauniste), Kein Makovei.
Varus: Veiko Vespere, Jevgeni Novikov, Igor Mohhov, Risto Kauniste, Aleksander Algo, Oliver Vaabel.