Pärnu oma poisi koll keskpärasele Eestile võitu ei toonud (galeriid!) (16)

Üle 17 aasta taas Pärnus mänginud Eesti koondis läks Malta vastu kodulinna mehe Sergei Zenjovi väravast küll juhtima, kuid kummaline viigikoll vastaste poolt jättis eestlased võidust ilma.

Areenile saabudes valitses Rannastaadioni ümbruses ootusärev õhkkond - taas üle pika aja näeb suvepealinn Eesti rahvaesinduse parimaid poegi võidu nimel heitlemas. Mäng ise algas samuti üsnagi paljulubavalt, sest Eesti asus silmnähtava sihipärasusega palli valdama.

Paraku ei suudetud tihtipeale aga veidi enne vastaste viimasesse kolmandikku jõudmist leida aga otsustavat käiku, millest oleks reaalne väravaolukord tekkida võinud. Malta madalal istuv kaitseliin püsis kaljukindlalt ning aeg-ajalt hakkasid palliga hambaid näitama ka külalised.

Kui välja arvata Karol Metsa nõrgaks jäänud üritus mängu 11. minutil, ei suutnud Eesti  avapoolaja alguses midagi eriliselt ohlikku Malta värava all luua. Samuti ei hiilanud just teravustega ka saareriigi mehed, kuid oli näha, et mida kauem mäng antud radapidi liigub, seda enesekindlamaks eestlaste arvelt vastasvõistkond muutub.

31. minutil teenis kohtumise esimese kollase kaardi Mets, kes jäi kontaktiminekuga lootusetult hiljaks. Mitmel järgneval korral mängis oma igapäevaleiba Stavangeri Vikingis teeniv pallur ka vea piiril, kuid enamat ainsast kollasest Mets ei teeninud.

Malta tuli mängu lõpus küll mitmel korral ohtlikult läbi Eesti vasaku ääre, kuid teravalt alla tehtud tsenderdustele ei tulnud kordagi jätku. Ühe korra pääseti ka sinisärkide puurivahi Mihkel Aksaluga silmitsi, kuid enne löögi sooritamist oli abikohtunik jõudnud suluseisulippu viibutada.

Eesti mängu parim võimalus saabus aga veidi enne avapoolaja lõppu, mil oma 100. mängu pidav Aleksandr Dmitrijev leidis filigraanse sööduga üles paremalt äärelt vabasse tsooni spurtiva Gert Kamsi, kes palli saades Malta väravavahi Andrew Hoggiga silmitsi pääses. 31-aastasel florakal kiiprit üle mängida aga ei õnnestunud, kuid Hoggi tõrjest lendas pall Ats Purjeni, kelle pealöök oli juba väravasse veeremas, kuid viimasel hetkel suutsid Malta kaitsjad palli väravajoonelt klaarida.

Hoolimata võrdlemisi sisutühjast avapoolaja algusest lubas mõned minutid enne vahepausi nähtu eestlaste poolelt üha teravamat mängu teiseks kolmveerandtunniks.

Teise poolaja avaminutitel jätkus mäng võrdlemisi rahulikus ning otsivas mahlas. Murrang saabus aga 57. minutil, mil Pärnu oma poiss Sergei Zenjov sai Malta kasti paremas tsoonis pika söödu omaks, liikus seejärel löögipetete saatel üha rohkem keskele ning lõpuks vajutas püüdmatu palli Malta küljevõrku - 1:0 Eestile!

Seejärel juhtus aga midagi nii enneolematult omalaadset, et ilmselt jääb antud situatsioon asjaosalistele pikaks ajaks meelde. Kõigest kaks minutit hiljem jooksid Malta kaitseliini poolt tulnud pika sööduni võidu Eesti värava poole Nikita Baranov ning Malta ründemees Alfred Effiong. Baranov proovis nahkkerani jõudes palli küll klaarida, kuid seda nii õnnetult, et üritus võttis suuna Aksalu värava poole, kes ise oli aga pallile vastu liikudes väravaraamid valveta jätnud. Tekkinud kolmeses võidujooksus sai esimesena jaole aga Effiong, kes eestlaste vahelt esimesena pallini tallaga ulatus ning seisu viigistas - 1:1.

Viigivärava tulekust vajasid aega toibumiseks mõlemad meeskonnad - mõlemad tiimid hakkasid oma mängu justkui nullist üles ehitama. Järgmine tõehetk saabus aga Malta kasuks, kui täiesti vabalt sai Eesti trahvikastis söödu jalga Luke Gambin, kes aga kehva puute tõttu lõi kindlast väravaolukorrast koduvõistkonna õnneks posti!

Edasi üritasid sinisärgid küll meeleheitlikult võiduväravani jõuda, kuid paraku ei suudetud ühtegi lubavat väravavõimalust luua ning nii pidigi Eesti leppima Aleksandr Dmitrijevi 100. mängus leppima üsnagi keskpärase mängu saatel viigiga maailma 176. vutiriigi vastu.