Pärnu oma poisi koll keskpärasele Eestile võitu ei toonud (galeriid!) (16)

Foto: Jana Pipar

Üle 17 aasta taas Pärnus mänginud Eesti koondis läks Malta vastu kodulinna mehe Sergei Zenjovi väravast küll juhtima, kuid kummaline viigikoll vastaste poolt jättis eestlased võidust ilma.

Areenile saabudes valitses Rannastaadioni ümbruses ootusärev õhkkond - taas üle pika aja näeb suvepealinn Eesti rahvaesinduse parimaid poegi võidu nimel heitlemas. Mäng ise algas samuti üsnagi paljulubavalt, sest Eesti asus silmnähtava sihipärasusega palli valdama.

Paraku ei suudetud tihtipeale aga veidi enne vastaste viimasesse kolmandikku jõudmist leida aga otsustavat käiku, millest oleks reaalne väravaolukord tekkida võinud. Malta madalal istuv kaitseliin püsis kaljukindlalt ning aeg-ajalt hakkasid palliga hambaid näitama ka külalised.

Kui välja arvata Karol Metsa nõrgaks jäänud üritus mängu 11. minutil, ei suutnud Eesti  avapoolaja alguses midagi eriliselt ohlikku Malta värava all luua. Samuti ei hiilanud just teravustega ka saareriigi mehed, kuid oli näha, et mida kauem mäng antud radapidi liigub, seda enesekindlamaks eestlaste arvelt vastasvõistkond muutub.

31. minutil teenis kohtumise esimese kollase kaardi Mets, kes jäi kontaktiminekuga lootusetult hiljaks. Mitmel järgneval korral mängis oma igapäevaleiba Stavangeri Vikingis teeniv pallur ka vea piiril, kuid enamat ainsast kollasest Mets ei teeninud.

Malta tuli mängu lõpus küll mitmel korral ohtlikult läbi Eesti vasaku ääre, kuid teravalt alla tehtud tsenderdustele ei tulnud kordagi jätku. Ühe korra pääseti ka sinisärkide puurivahi Mihkel Aksaluga silmitsi, kuid enne löögi sooritamist oli abikohtunik jõudnud suluseisulippu viibutada.

Eesti mängu parim võimalus saabus aga veidi enne avapoolaja lõppu, mil oma 100. mängu pidav Aleksandr Dmitrijev leidis filigraanse sööduga üles paremalt äärelt vabasse tsooni spurtiva Gert Kamsi, kes palli saades Malta väravavahi Andrew Hoggiga silmitsi pääses. 31-aastasel florakal kiiprit üle mängida aga ei õnnestunud, kuid Hoggi tõrjest lendas pall Ats Purjeni, kelle pealöök oli juba väravasse veeremas, kuid viimasel hetkel suutsid Malta kaitsjad palli väravajoonelt klaarida.

Hoolimata võrdlemisi sisutühjast avapoolaja algusest lubas mõned minutid enne vahepausi nähtu eestlaste poolelt üha teravamat mängu teiseks kolmveerandtunniks.

Teise poolaja avaminutitel jätkus mäng võrdlemisi rahulikus ning otsivas mahlas. Murrang saabus aga 57. minutil, mil Pärnu oma poiss Sergei Zenjov sai Malta kasti paremas tsoonis pika söödu omaks, liikus seejärel löögipetete saatel üha rohkem keskele ning lõpuks vajutas püüdmatu palli Malta küljevõrku - 1:0 Eestile!

Seejärel juhtus aga midagi nii enneolematult omalaadset, et ilmselt jääb antud situatsioon asjaosalistele pikaks ajaks meelde. Kõigest kaks minutit hiljem jooksid Malta kaitseliini poolt tulnud pika sööduni võidu Eesti värava poole Nikita Baranov ning Malta ründemees Alfred Effiong. Baranov proovis nahkkerani jõudes palli küll klaarida, kuid seda nii õnnetult, et üritus võttis suuna Aksalu värava poole, kes ise oli aga pallile vastu liikudes väravaraamid valveta jätnud. Tekkinud kolmeses võidujooksus sai esimesena jaole aga Effiong, kes eestlaste vahelt esimesena pallini tallaga ulatus ning seisu viigistas - 1:1.

Viigivärava tulekust vajasid aega toibumiseks mõlemad meeskonnad - mõlemad tiimid hakkasid oma mängu justkui nullist üles ehitama. Järgmine tõehetk saabus aga Malta kasuks, kui täiesti vabalt sai Eesti trahvikastis söödu jalga Luke Gambin, kes aga kehva puute tõttu lõi kindlast väravaolukorrast koduvõistkonna õnneks posti!

Edasi üritasid sinisärgid küll meeleheitlikult võiduväravani jõuda, kuid paraku ei suudetud ühtegi lubavat väravavõimalust luua ning nii pidigi Eesti leppima Aleksandr Dmitrijevi 100. mängus leppima üsnagi keskpärase mängu saatel viigiga maailma 176. vutiriigi vastu.

Protokoll:

31. augustil kell 18.30 Pärnu Rannastaadionil

Eesti - Malta  1:1 (0:0)
57. Sergei Zenjov - 59. Alfred Effiong

Hoiatused: 31. Karol Mets - 39. Gareth Sciberras
Peakohtunik: Michael Tykgaard
Abikohtunikud: Lars Rix, Niels Hög (kõik Taani)
Neljas kohtunik: Sten Klaasen (Eesti)

Statistika (Eesti - Malta):

                 I pa  II pa  Kokku
Löögid kokku     4:2    2:3    6:5
Löögid väravale  3:1    1:3    4:4
Postid/latid     0:0    0:1    0:1
Nurgalöögid      4:1    3:1    7:2
Vead             5:2    4:5    9:7
Suluseisud       2:1    4:0    5:1

Eesti: Mihkel Aksalu, Taijo Teniste, Nikita Baranov, Ken Kallaste, Artur Pikk (77. Dmitri Kruglov), Karol Mets, Aleksandr Dmitrijev (68. Ilja Antonov), Gert Kams (62. Maksim Gussev), Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Ats Purje (68. Rauno Sappinen)
Varus: Andreas Vaikla, Mait Toom, Dmitri Kruglov, Brent Lepistu, Henri Anier, Rauno Sappinen, Pavel Dõmov, Markus Jürgenson, Ilja Antonov, Igor Subbotin, Maksim Gussev, Andreas Raudsepp, Joonas Tamm.

Malta: Andrew Hogg, Jonathan Caruana, Joseph Zerafa, Gareth Sciberras, Andrei Agius, Clayton Failla (46. Ryan Camilleri), Paul Fenech (84. Roderick Briffa), Luke Gambin, Andre Schembri (85. Bjoern Kristensen), Steve Borg (62. Zach Muscat), Alfred Effiong (73. Michael Mifsud).
Varus:Björn Kristensen, Michael Mifsud, Zach Muscat, Roderick Briffa.

SEOTUD PILDIGALERIID
Fotograaf: JANA PIPAR
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Pallipoiss   •  
(2001:7d0:82c5:9780:512.***)
#Pehrssonout

Mängu parim Zenjov. Samuti jäid positiivselt silma Teniste, Dmitrjev ja Kostja (75% ulatuses)

Mängu halvimad esitlused Baranov, Kams, Sappinen, Aksalu.
auu   •  
(82.131.14.***)
Keskpärasele?? KESKPÄRASELE???

Kui see on keskpärane, siis #pehrssonout !!!!!
Sven   •  
(62.65.52.***)
Statistika jargi vaadates mangisid taiesti vordsed meeskonnad , ..... masendav
muigega   •  
(82.131.115.***)
Seni sai pidada juba loomulikuks, et ründeliin ei löö väravaid, siis täna lisandus ka kaitseliini armetus. Lisaks Baranovi apsule lasti hämmastava kergusega maltalastel purjetada palliga trahvikasti(s). Ühesõnaga vedas, et kaitsjate s***le mängule vaatamata mäng üldse viiki jäi.
U21   •  
(80.235.88.***)
Homme U21 A Le Coqil, tulge vaatama, äkki parem
noo   •  
(82.131.76.***)
vassiljev oli täiesti null. värav tuli Zenjovi isikliku teema pealt mida ta hoovist õppinud on. tagant löödi meile ära nagu nii, et ma isegi polegi kunagi näinud tallaga otse õhust sellist kolli. see oli ainuke element mida polnud veel näinud, kogu selle mängu jooksul. (tempo madal, sitad söödud, palli omaksvõtt on olematu ja no mis võitu sa tahad, vedas et postist mööda läks see pall, muidu oleks lakki saanud selgelt).
Jass   •  
(176.46.24.***)
Kõik mehed on vajalikud. Eriti hea oli täna too Dõmovi nimeline. Edu ja õnne isiklikus elus!
MG   •  
(88.196.187.***)
Ei ole mõtet põhjata neid mehi kes mängisid, see suhtumine ei aita koondist kuidagi edasi ega innusta noori jalgpallile pühenduma.
Mäng oli aga minu arvates kohutav - mannetu ja igav. Flora fännina on see tunne tuttav, selle hooaja esimeses pooles oli Flora mäng väga sarnane. Kaitsjad söötsid omavahel ja "otsisid eespool vabu tsoone", tegelikult aga tapsid tempot ja nüristasid mängu. Meeste surnuksrääkimine viis selleni, et nad olid väljakul nii krambis, et kohati tunduks nagu mängiks esimest korda. Mingist hetkest aga hakati mängima hoopis atraktiivsemat ja edukamat mängu. Samade meestega. Mis muutus?
Ehk siis, meil Eestis on olemas konkreetne näide, puust ja punaseks, sellest aastast, kus uus treener toob hoopis teise mängu.
Enne peatreeneri vahetust ei ole ka koondiselt oodata midagi positiivset.
Kusti   •  
(194.150.65.***)
MIDA VITTU SA SEDA SITAST SAPPINENI TOPID SINNA MÄNGU??? Ootan juba Bosnia mängu...vähemalt näeb palju väravaid. Aksalu väravasse 😀
makk   •  
(2001:7d0:854e:1c80:293.***)
Jumal tänatud, et meil Ojamaast, Liivakust, Kingist, Lutsust, Käidist jne paremad mehed on võtta nagu peatreener ütles, muidu oleksime 0:3 sauna saanud.
to makk   •  
(217.71.45.***)
parandan, muidu oleksime maltale 3:0 sauna teinud.
viljatutele unistajatele   •  
(82.131.7.***)
ojamaa ei löönud algkoosseisus andorralegi ära.... tuletage mulle meelde millal ta viimati eesti koondise eest värava lõi?
MG   •  
(88.196.187.***)
Igasugustele Kustidele jt, hoidke lõuad vähe rohkem kinni. Oodata Eesti kaotust ja anonüümselt mõnitada Eesti oma poisse, kas saab veel suurem kusik olla?
ekr   •  
(2001:7d0:88dd:ef80:81a.***)
vähe eestlasi seekord
to MG   •  
(176.46.5.***)
persson mõnitab avalikult... teeb see temast parema inimese, mitte väga !
MG   •  
(88.196.187.***)
Ei saa mitte vaiki olla. Mida rohkem mõelda, seda arusaamatum meie mäng paistab. Mäletan aegu, kus ühe mängija talle harjumatule positsioonile nihutamine oli erakordne, nüüd aga varsti reegel. 360 päeva aastast mängib mees ühel positsioonil ja max 10 päeva Pehrssoni positsioonil. Kuidas sel juhul on üldse võimalik, et mees tunneb ennast koondises mugavalt ja on kindel!?
Kindlasti on Pehrsson põhjalik ja metoodiline jne, aga mida aeg edasi, seda rohkem mängivad nad koos Kivisillaga mänge paberil ja mitte väljakul.

Sisene
UUS PÄEV
LAIAS ILMAS
PÕNEVAT LAUPÄEVAST
MAAILMA TIPUS
PREMIUM LIIGA
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
VAATA VUTTI JÄRELE
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Kas Flora vääris malakat või mitte? Taskuhäälingus läks löömaks!
SILM PEALE!
Karl Andre Vallner: mu eesmärk ei ole olla nõrgemas klubis põhiväravavaht, kel on hästi palju tööd
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
21
15
0
6
54:24
45
3.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
4.
Nõmme Kalju FC
20
12
3
5
39:12
39
5.
Viljandi JK Tulevik
21
9
1
11
26:37
28
6.
Tartu JK Tammeka
21
6
6
9
22:32
24
7.
JK Narva Trans
21
5
5
11
20:31
20
8.
FC Kuressaare
22
4
7
11
21:43
19
9.
Tallinna JK Legion
21
4
5
12
14:36
17
10.
JK Tallinna Kalev
22
2
3
17
11:57
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
45
Tallinna FCI Levadia
41
Nõmme Kalju FC
39
Viljandi JK Tulevik
28
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
FC Kuressaare
19
Tallinna JK Legion
17
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK