Põhjakoristaja ajas Kollase Allveelaeva karile. Atletico komistas samuti (0)

Villarreali Johan Mojica võitluses Elche Randy Ntekaga. Foto: Scanpix / EPA / Miguel Angel Polo

Hispaania kõrgliiga kaks viimast meeskonda teenisid täna ootamatult punktilisa. Elche kirjutas tabelisse oma hooaja esimese võidu, alistades viiendal kohal oleva Villarreali. Getafe röövis võõrsil viigipunkti neljandat tabelirida hõivavalt Madridi Atleticolt.

Kollase Allveelaeva hüüdnime kandev Villarreal valdas Elchet külastades 72% mänguajast palli, kuid oli enamuse mänguajast tagaajaja rollis ning jäi vasturünnakute pidurdamisel hätta. Elche esiväravakütt Pere Milla duubeldas oma tänavuse väravasaldo ning sai esimeseks klubi mängijaks, kes on pärast 1977. aastat La Ligas kübaratriki vormistanud.

30-aastane ründaja lahendas juba 3. minutil meisterliku löögiga kiirrünnaku. Gerard Moreno viigistas küll üsna pea seisu, ent Elche teenis avapoolaja lõpus ja teise poolaja alguses penaltid, mille Milla kindlalt realiseeris. Teise penalti puhul oli ta ise ka teenijaks.

Ebameeldiva üllatuse osaliseks sai ka Atletico, kes oli võitnud La Ligas Getafe vastu enne tänast 11 kodumängu järjest, neist 10 puhta seljatagusega. Tänagi näis kõik sinna poole liikuvat, kui Angel Correa nad 60. minutil juhtima viis, ent Saul Niguezi õnnetu käegamäng põhjustas penalti, mille Enes Ünal ka realiseeris.

Päeva esimeses mängus tegid Espanyol ja Osasuna 1:1 viigi, kusjuures mõlemad meeskonnad jäid avapoolaja lisaminutitel kümnekesi, kui vastavalt Ronael Pierre-Gabriel ja Abde Ezzalzouli oma teised kollased kaardid teenisid.

Elche jääb võidule vaatamata päästvast 17. tabelireast 11 punkti kaugusele. Getafet lahutab ohutust tsoonist kaks punkti.

Espanyol - Osasuna  1:1 (0:1)