Pooleldi Premium liiga mõõdu välja andnud lahingus jooksis Paide duubel Levadia mehed üle (0)

Muhammed Suso lõi Levadia U21 võrku kaks palli. Foto: Allan Mehik (arhiiv)

Esiliigas peeti esmaspäeva õhtul 31. vooru viimane kohtumine, kus Paide Linnameeskonna duubelvõistkond alistas koguni 5:1 FCI Levadia duubli.

Mõlema Premium liiga tippklubi duubel kannab küll laiendit U21, ent nii Paide kui ka Levadia kasutasid täiel määral ära reeglitega lubatud võimalusi mängitada kolme sellest piirist vanemat väljakumängijat, kes pole ühel või teisel põhjusel viimastes Premium liiga voorudes esindusmeeskonna eest kuigi palju minuteid kogunud. Paide algkoosseisu kuulusid nii Gerdo Juhkam, Herol Riiberg kui ka Kristofer Piht, kellel kolme peale Premium liiga mänge 433, Levadia pani aga vastu 536 kõrgliigamängu kogemusega Brent Lepistu, Maksim Gussevi ja Henri Järvelaiu.

Piht viis juba 8. minutil Paide duubli juhtima, saates kiire vasturünnaku lõpetuseks võrku 18-aastase Jaan Joosep Kuuse söödu. Levadia suvine täiendus Mousta Bah viigistas aga vaid neli minutit hiljem, kui suunas võrku Henri Käbliku löögiürituse. Kulus veel viis minutit ja Paide juhtis jälle - seekord pani Pihti soolost alanud rünnakule täpse löögiga punkti Muhammed Suso.

Avapoolaja lõpus kasvatas Paide edu kaks korda suuremaks. Esmalt realiseeris Suso ja Pihti eeltöö lõpetusena järjekordse kiirrünnaku Sander Soo ning üleminutitel oli Mouhamed Gueye karistuslöök Levadia väravavahil Oliver Anil juba peaaegu püütud, kui pall tema sülest siiski väravasse lipsas.

Teisel poolajal Levadia vastuväravat enam ei leidnud ning hoopis Suso vormistas 79. minutil veel ühe kiirrünnaku abiga lõppseisuks 5:1. Paide jaoks kujunes ainsaks tõrvatilgaks väravavahi Mattias Sappi vigastus - juba avapoolajal jalale liiga teinud Sapp ei saanud 60. minutil mängu jätkata ja pidi platsilt lahkuma.

Suurest võidust hoolimata jätkab Paide U21 tabeli eelviimasel real. Koha võrra eespool olevast Tallinna Kalevi duubelmeeskonnast jäädakse maha üheksa punktiga, lisaks on Kalevil üks mäng vähem peetud. Levadia U21 on tabelis kuues.