Premier League'is 150. värava löönud Agüero aitas City hiilgava võiduni (0)

Inglismaa kõrgliiga 11. voorus toimus pühapäeval kaks mängu. Kindla võidu sai kirja Manchester City, kolm punkti kirjutas tabelisse ka Londoni Chelsea.

Pep Guardiola juhendatavad olid enne mängu tabelis Liverpoolist ühe punkti kaugusel. Parema väravate vahe tõttu piisanuks seega ka viigist, et esikoht taas endale haarata, sõltumata hilisema Chelsea - Southampton kohtumise tulemusest. Kodupublik pettuma ei pidanud, sest Southamptonile ei jäetud mingit võimalust.

Juba kuuendal minutil asus City juhtima, kui Wesley Hoedt sai hakkama omaväravaga. Seejärel kasvatas eduseisu Sergio Agüero, kellele oli see Premier League'i karjääri 150. tabamuseks. Antud tähiseni on jõudnud ajaloos veel vaid kaheksa mängijat: Michael Owen, Jermain Defoe, Robbie Fowler, Thierry Henry, Frank Lampard, Andy Cole, Wayne Rooney ja Alan Shearer.

David Silva ja Raheem Sterling saatsid City poolelt samuti palli postide vahele ning kuigi Danny Ingsil õnnestus külaliste rõõmuks penaltist auvärav poolajaks ära lüüa, teenis Manchester klubi kokkuvõttes lausa 6:1 võidu.

Päeva teises mängus võõrustas Chelsea linnarivaali Crystal Palace'it ja kätte saadi 3:1 võit. Poolajale siirdus kodumeeskond Alvaro Morata väravast eduseisus, aga 53. minutil Andros Townsend viigistas skoori.

Peagi sai Morata teisegi tabamusega hakkama, kui terava nurga alt saatis palli taha nurka ning lõppskoori vormistas Pedro. Moratal oli hiljem suurepärane võimalus ka kübaratrikk enda nimele saada, aga hispaanlasest ründaja hakkas vastaste puurilukust Wayne Hennesseyst mänguvahendit üle tõstma ja ebaõnnestus selles täielikult.

Manchester City - Southampton 6:1 (4:1)
6. ov. Wesley Hoedt, 12. Sergio Agüero, 18. David Silva, 45+2., 67. Raheem Sterling, 90+1. Leroy Sane - 30. pen. Danny Ings

Chelsea - Crystal Palace 3:1 (1:0)