Puri tahtis vähemalt punkti. Belov: Levadia ei olnud mitte kuskilt ja mitte kuidagi parem kui meie (9)

Sander Puri tegi Legioni särgis silmapaistva debüüdi. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna Legion kaotas oma 2021. aasta esimeses ametlikus mängus Premium liigas 3:4 FCI Levadiale, seejuures mindi mängu juhtima. Nii Legioni talvine täiendus Sander Puri kui ka peatreener Deniss Belov lootsid sellise etteaste pealt saada enamat.

"Oleks pidanud küll vähemalt punkti saama," ütles Puri vahetult lõpuvile järel Soccernet.ee-le. "Kaks sellist väga rumalat väravat lasime standardist. Kukkus neile jala peale. Esimesest standardist [Brent] Lepistu vist ei löönudki - lihtsalt pall põrkas vastu teda ja läks sisse. Sellised tobedad väravad! Aga mis seal ikka - esimene mäng ja võitlesime normaalselt."

Matši muutis tavapärasest erinevamaks lumesadu, mis tegi väljaku libedaks ja andis palluritele platsil korraliku väljakutse. "Suunamuutuseid oli väga raske teha. Kui oled ise palliga, oleks võinud selle kõrvale lükata ja lihtsalt minna - oleks kõva eelis olnud. Aga see, et pall kellegini juba toimetada - see oli omaette küsimus. Selles mõttes oli väga-väga keeruline," sõnas ründav poolkaitsja, kes sai kirja ka väravasöödu. Puri lisas, et mäng näitas, et neis on tänavu kõvasti sisu: "Proovime korraliku hooaja teha ja eks vaatame, kus lõpetame!"

Legioni peatreener Deniss Belov oli kohtumise järel oma meeste üle uhke, kuid samas ka pettunud, et sellise etteaste pealt ei õnnestunud punkte napsata: "Ma olen poistega väga rahul. Levadia ei suutnud tekitada rohkem momente, kui nad lõid. See on teatud mõttes klassi kinnitamine - neli momenti, neli väravat.

Ütlen ausalt: meil oli rohkem võimalusi kui Levadial. Ja poistega olen seetõttu rahul! Ei löönud küll nii palju, kui palju oli vaja lüüa, aga võttes arvesse, et oleme terve koosseisuga [koroonaisolatsiooni järel] koos olnud ainult kaks päeva, siis on okei."

Väljaku kõrvalt tundus, et Legion on tänavu uutmoodi klassiga. Mis mulje treenerile endale jäi? "No kindlasti-kindlasti. Teate, mõned meeskonnad väidavad, et nad pretendeerivad paljudele asjadele, aga lõppkokkuvõttes mäng näitab. Levadia ei olnud mitte kuskilt ja mitte kuidagi parem kui meie. Jah, teatud momentides on nad natuke kiiremad - muus osas lõime kolmest väravast kaks mängust seest. Üks tuli standardolukorrast. Võin öelda: oleme hooajaks valmis!" kinnitas Belov.

Fotograaf: JANA PIPAR