Ricardo Pereira pommlöök tegi Manchester Cityle väga kehva jõulukingi (Liverpool ja Tottenham kindlad!) (5)

Jõulud möödusid Inglismaal väga väravaterohkelt - seitsme matšiga löödi lausa 24 väravat. Suurim üllatus sündis Leicesteris, kus kodumeeskond oli üle valitsevast meistrist. Rivaali libastumist kasutasid maksimaalselt ära nii Liverpool kui ka Tottenham.

Kõige kaunimad jõulud on tõenäoliselt Liverpooli fännidel, kuna ka täna näidati väga kindlat esitust ning taaskord tõestati, et esikohal ei olda põhjuseta. Loode-Inglismaa meeskonnale tuli külla Newcastle United, kes oli viimasest neljast mängust vaid ühe võidu teeninud. Ootused ei osutunud valeks ning punane rong sõitis kindlalt üle Rafa Benitezi meeskonnast. Taas oli mängu staariks tuure üles võttev Mohamed Salah, kes on nüüdseks skoorinud kümnes kõrgliiga matšis.

Kui tiitlirivaal Liverpool sai kindla võidu, siis Manchesteri sinisel poolel nii roosiliselt Leicester City vastu ei läinud - kuigi juhtima mindi vaid paariteist minutiga, siis Rebastel oli vastus kohe olemas Marc Albrightoni värava näol. Ka teisel poolajal kontrollis selgelt mängu liiga valitsev meister, kuid siiski suutsid 2015/16 aasta meistrid teha väiksemat sorti imet, kui 81. minutil skooris kauglöögist Ricardo Pereira. Viimastel minutitel läks olukord veelgi kehvemaks, kui peale halba taklamist teenis punase kaardi Fabian Delph.

Wembleyl said kokku kolmas tiitlisoosik Londoni Tottenham ning väike Bournemouth. Kui ajalugu vaadata, siis oli selgelt paremini läinud just kodumeeskonnal - kahe tiimi omavaheliste mängude väravatevahe on lausa 17:2. Ka täna sai see Kirsside luupainaja jätku, kui sisse lasti lausa viis kolli, millest kolmele andis resultatiivse söödu 22-aastane Kyle-Walker Peters.

Kindlad võidud korjasid ka Manchester United ning Everton, kes olid üle vastavalt Huddersfieldist ja Burnleyst. Punaste Kuradite masin töötab uue peatreeneri all vapustavalt ning Jose Mourinho käe all üpriski kehvalt mänginud Paul Pogba skooris duubli. Liverpooli sinine meeskond sai võidu kirja suuresti tänu Barcelonalt soetatud meestele - Lucas Digne säras duubliga ning Yerry Mina sai samuti ühe kirja.

Täna õhtul saavad veel kokku Arsenal ja Brighton ning Chelsea ja Watford.