Saalikoondis alistas turniiri viimases mängus türklased, Vnukov purustas rekordi (0)

Eesti saalikoondis võitis Türgit. Foto: Futsal Week

Eesti saalijalgpallikoondis pidas täna, 26. septembril viimase mängu Futsal Week turniiril. Vastamisi mindi Türgiga, kelle vastu hoiti kogu mängu vältel eduseisu ning saadi kirja 4:3 võit, kirjutab jalgpall.ee.

Eesti alustas mängu suurepäraselt: juba esimesel minutil haarati juhtohjad enda kätte, kui Raul Männi tõi palli küljejoonelt mängu ning leidis hea sööduga Deniss Vnukovi, kes realiseeris kindlalt. Järgnevatel minutitel oli Vnukovil veel kaks suurepärast momenti, mille algatasid head pallivõidud ja neile järgnenud kontrarünnakud, kuid löögid läksid napilt mööda. Korra takistasid väravani jõudmist ka raamid, kui Marek Naali löök põrkus tagasi mängu ning jätkuolukorras eestlastel pallini jõuda ei õnnestunud.

2:0 eduseisu tõi Eestile 8. minutil üles võetud meeskondlik rünnak. Selle algatas avavärava autori Vnukovi pikem õhusööt, Mikko-Petteri Matinaro suunas palli peaga Igor Vassiljevile ning viimane toimetaski selle võrku. Lubava võimaluseni jõuti ka veidi enne vaheajapausi, kui omavahel kombineerisid Vassiljev, Danila Tsõgankov ja Mark Ivanov, ent viimase lööginurk jäi veidi teravaks. Türgil seevastu avapoolajal teravust liialt tekitada ei õnnestunud ning kõik potentsiaalset ohtu kujutanud olukorrad nurjas Eesti hea kaitsetöö ja puurilukk Mark Boskini suurepärane tegutsemine.

Teisel poolajal Türgi selgelt elavnes ning üsna kiirelt jõuti ka oma esimese väravani. Resultatiivne oli Adem Kucukkartal, kes tabas esmalt rünnakul raame ning saatis siis järgnevas olukorras teenitud nurgalöögist palli otse õhust võrku. Minut hiljem tõi Eesti tabloole 3:1 seisu. Rünnaku algatas Boskin, leides hea sööduga mööda äärt tõusnud Vassiljevi, kes mängis kavala ristsöödu värava ees katmata olnud ja seeläbi realiseerinud Roman Bažkovile.

Türgi vähendas järgmise rünnakuga kaotusseisu aga taas minimaalseks, kui täpne oli Mucahid Ceylan. Vastane võinuks kiirelt tabloole tuua ka viigi, ent türklased panid Eesti väravavõrgu sahisesema määrustevastaselt ning eestlaste eduseis jäi seega püsima. Teise poolaja keskpaigas tegi vastase väravavaht Tsõgankovi vastu karistusalas vea, mistõttu määrati Eestile penaltilöök ning Vnukov realiseeris kindlalt. 4:2 eduseisus muutis Eesti mänguplaani kaitsvamaks, Türgi tõi aga rünnakutele jõudu juurde ning sai hilises faasis kätte ka oma kolmanda värava. Eesti hoidis distsiplineeritud kaitsetegevuse ja Boskini heade tõrjetega lõpuminutitel seisu muutumatuna ning teenis seega 4:3 võidu.

Täna kaks väravat löönud Vnukov kerkis Eesti saalijalgpallikoondislaste arvestuses enim väravaid löönud mängijaks: tema arvel on nüüd 15 tabamust. Varem oli koondise suurim väravakütt Vladislav Tšurilkin, kes virutas 30 mänguga 13 tabamust.

Eesti saalikoondise peatreener tundis mängu järel võidu üle siirast rõõmu. "Hea meel on positiivse tulemuse üle – töötasime selle nimel täna meeletult. Mäng ei olnud lihtne, aga väärisime sellest kohtumisest võitu. Olime väljakul vastasest paremini organiseeritud ja suutsime edukalt elimineerida nende tugevuse, milleks on individuaalne meisterlikkus. Tõesti on hea meel mängijate ja kogu tiimi üle," sõnas ta.

Eilse mängu järel rääkis Kytölä, et rahvusvahelisel tasemel võitmiseks on vaja võitleja hinge ning tänase edu üheks võtmeks peabki ta just seda. "Jätsime täna saali kogu energia, mis meie sees veel oli. Oluline oli ka see, et suutsime naiivsusest tulenevad eksimused hoida minimaalsel tasemel – see on ka miski, millest mänge analüüsides võistkondlikult rääkisime. Samuti olime täna väga distsiplineeritud, hoidsime kinni kokkulepitud strateegiast ja säilitasime vajaliku fookuse. Mingitel hetkedel see kadus, aga töötame selle kallal edasi."

"Turniir oli hea selleks, et näha, kus me praegu võistkonnana oleme," ütles peatreener neljale mängule tagasi vaadates. "Meie ühine teekond on olnud küllaltki lühike, aga oleme teinud olulisi samme edasi ja näiteks suuremas osas tegutseme kaitsetegevuses nii, nagu üks rahvuskoondis võiks tegutseda. Me ei ole lihtne vastane, kelle vastu mängida," kirjeldas Kytöla, kiites siinkohal ka värskelt koondisega liitunud mängijaid. "Meeletult tore on võiduga lõpetada. See on praegu peamine emotsioon, analüütilise poole võtame treeneritega kokku järgmistel päevadel."

Horvaatias toimunud Futsal Week turniiri võitis Läti, kelle ainus punktikaotus tuli tänases viigimängus teise koha teeninud Montenegro vastu. Kolmanda koha teenis seitsme punktiga Sloveenia, Eesti on kolme punktiga neljas ning viiendaks jäänud Türgi punktiarve jäi avamata.