Sillamäe Silla alustas Meistrite liiga teekonda valusa kaotusega (2)

Sillamäe Silla mängijad Eesti Meistriliiga möödunud hooaja kohtumises. Foto: Katariina Peetson / Jalgpall.ee

Eesti valitsev saalijalgpalli meister Sillamäe Silla FC alustas Rootsis toimuvat UEFA Meistrite liiga eelturniiri kehvasti, kui kaotas avamängus kohalikule klubile Uddevalla 3:10, kirjutab Jalgpall.ee.

Uddevalla oli alates mängu algusest teravam meeskond ning Silla väravasuul seisnud Keiver Azuaje pidi sooritama mitmel korral tõrjeid, et enda seljatagune puhas hoida. Kuuendal minutil tekkis esimene Silla ohtlik võimalus, kui Anton Pfening ei saatnud nurgalöögi järel palli postide vahele. See andis võimaluse Uddevalla vasturünnakuks, mille Frederik Söderqvist realiseeris. Sama mängija kasvatas eduseisu veidi vähem kui kolme minuti pärast.

Rootsi klubi sai oma kolmanda värava kirja 13. minutil, kui võrku sahistas Mahmoud Abed Al Mouti. Kuigi Uddevallal oli vaheaja eel mitu võimalust, et eduseisu veelgi kasvatada, siis rohkem ei skooritud, mistap mindi pausile võõrustajaklubi 3:0 edus.

Teist poolaega alustas Silla initsiatiivikalt, kui löögile pääsesid nii Jean Carlo Salas kui Pfening, aga esimese löök blokeeriti, teisel juhul sekkus olukorda puurilukk. Võimalused jäid kasutamata ning hoopis vastane leidis tee, kuidas enda edu kasvatada: 24. minutil näitas täpsust Donat Gashi. See vallandas Rootsi klubi väravatesaju: skooriti pea iga kahe minuti tagant, kuniks protokollis oli kirjas 10 tabamust.

Vahepeal suutis aga Sillamäe meeskond enda kaotusseisu vähendada. Silla väravaarve avas 35. minutil Stanislav Gussev, kaks minutit hiljem lõi teise Danila Tsõgankov ning kohtumise viimasel minutil vormistas lõpptabamuse ja Silla kolmanda värava Salas.

Sillamäe meeskond peab oma turniiri teise kohtumise neljapäeval, 22. augustil, kui Eesti aja järgi kell 17.00 minnakse vastamisi Aserbaidžaani klubi Araz Naxcivaniga. 24. augustil kohtutakse turniiri viimases mängus Belfasti Spartaga. Põhiturniirile pääseb iga alagrupi võitja.