Šokkalguse läbi elanud Kuressaare näitas sisu ja saatis Tuleviku viimasele praamile punktideta (hinda mängijaid!) (0)

Avamängus Kuressaare patuoinaks osutunud Elari Valmas vormistas täna saarlaste võidu, mis andis võimaluse ka traditsiooniiseks tantsunumbriks. Foto: Brit Maria Tael

Esiliigas mullu viiendana lõpetanud FC Kuressaarel kulus Premium liigas kolm mängu, et võiduarve avada, kui kodus alistati kaotusseisust välja tulles 3:1 Viljandi Tulevik.

Kuressaare sai oma 21. sünnipäeva tähistusmängu alustuseks tõelise šoki, kui juba teisel minutil Tulevik juhtohjad haaras. Gerdo Juhkam tegi paremalt äärelt hea tõusu, andis madala söödu karistusala keskele, kust Kristen Kähr palli võrku lajatas. Seejuures sai löögile käed vastu Kure puurilukk Ingmar Krister Paplavskis, keda oli veidi-veidi segamas ka suluseisus olnud Indrek Ilves, ent suluseisulipp jäi alla. 1:0 Tulevikule!

Saarlased ei lasknud end sellest aga rivist välja lüüa ning kiirelt võeti pallivaldamine enda kanda. 16. minutiks olidki tablool viiginumbrid. Sander Laht andis vasakult tsenderduse ning mullu Tuleviku särki kandnud Karl Ivar Maar lükkas palli peaga Karl-Romet Nõmme selja taha.

Hooaja avaväravale tuli viikingite poolt kiire jätk, kui noor ründaja Mario Stern lõi vaid viis minutit hiljem oma karjääri esimese Premium liiga värava. Seekord leidis ta karistusala keskelt paremäär Rasmus Saar.

Eduseisu haaramise järel ei andnud saarlased mängu käest, ent matš läks väga võitluslikuks. Keskväljamadina kõrval oli Tulevikul avapoolaja lõpu eel ideaalne seis skoor viigistada, ent Rainer Peips suutis meetri pealt Ilvese tsenderduse peaga üle lati lükata.

Teisel poolajal jätkus mäng oma jõulisusega. Kure kastis flirtis penaltiga Sander Viira, kui tal Indrek Ilvesega jalad sõlme läksid, ent päris penalti määrati teisel pool väljakut - 66. minutil lükkas Janar Õunap avaväravaautori Maari külili ning Marko Liiva näitas 11 meetri peale. Palli taha asus avavoorus 18. minutil punase kaardi teeninud ja Transile penalti põhjustanud Elari Valmas, kes heastas kõik oma patud - tugev madal löök vasakusse alla nurka, Nõmm hüppas paremale ning 3:1 eduseis oli tõsiasi.

Kuigi seda oleks võinud arvata, ei vajunud Kuressaare madalale kaitsesse, vaid jätkati oma mängu mängimist. Viimaseks kümneks minutiks saatis Tuleviku peatreener Marko Kristal oma raudvara Sander Posti keskkaitsest ette rünnakule ja siis saadi pall Kure kasti ümber ka pidama, ent Paplavskist üle ei suudetud mängida. Nii läks luhta Juhkami soov minna viimasele praamile kolme võidupunktiga.

Seega Kuressaare sai punktiarve avatud ja tõusis kohe kolme silmaga tabelis seitsmendaks täpselt Tuleviku selja taha. Kuressaare kohtub juba laupäeval hetkel nulli peal oleva Kaleviga, Tulevik võõrustab tabeli tippu kuuluvat FCI Levadiat.

Mängu parim - Karl Ivar Maar

Endine Tuleviku mees lõi ülivajaliku viigivärava ning teenis penalti, mis aitas Kuressaarel hoiduda viimaste minutite paanikast. Näitas, et treeneri usaldusega on teda Premium liiga kontekstis vara maha kanda.

Protokollid:

14. märtsil kell 19 Kuressaare kunstmuruväljakul

FC Kuressaare - Viljandi JK Tulevik 3:1 (2:1)
16. Karl Ivar Maar, 21. Mario Stern, 67. pen. Elari Valmas - 2. Kristen Kähr

Väravasöödud: 16. Sander Laht, 21. Rasmus Saar, 67. x - 2. Gerdo Juhkam
Hoiatused
: 28. Elari Valmas, 77. Sander Viira, 90+4. Kristo Kallas - 23. Sander Post, 34. Rainer Peips, 44. Gunnar-Laur Sindi, 81. Tauno Mõttus, 83. Kristen Kähr
Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson

Kure: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Elari Valmas, Sander Viira, Sander Seeman, Märten Opp, Rasmus Saar, Sander Laht, Mario Stern (84. Karmo Paju), Karl Ivar Maar (81. Eerik Poopuu), Maarek Suursaar (89. Kristo Kallas).
Varus: Roland Kütt, Mario Pruul, Renno Soosaar, Kristo Kallas, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Margus Rajaver.

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Martin Allik, Sander Post, Janar Õunap, Gunnar-Laur Sindi (87. Rainer Rüütel), Alex Roosalu (46. Illimar Loigo), Tauno Mõttus, Rainer Peips (78. Arlet Hunt), Gerdo Juhkam, Kristen Kähr, Indrek Ilves.
Varus: Marten Ritson, Gustav-Hendrik Seeder, Rainer Rüütel, Arlet Hunt, Illimar Loigo.