Sterling naelutas Brightoni väravasse kübara ja City sai korgi pealt (0)

Manchester City oli Inglismaa kõrgliigas löönud viimase kuue võõrsil peetud mänguga vaid kolm väravat, ehkki pealelööke oli tehtud 99, neist 30 väravaraamidesse. Selline anomaalia ei saanud kaua kesta ning õhtul, mil sihik jälle paika saadi, sattus ohvri rolli Brighton & Hove Albion.

Brighton on Graham Potteri käe all juurutanud kohati väga edukalt ründavat palliga mängu taktikat, ent Premier League'i suurte vastu on sellega ka kohati valusalt näppu lõigatud. Nii jäädi eelmises voorus Liverpooli vastu juba kaheksandaks minutiks 0:2 taha ja ka City kasutas neile antud vabaduse halastamatult ära.

Raheem Sterling avas skoori 21. minutil ja minut enne poolajapausi kahekordistas ennist Sterlingule söödu andnud Gabriel Jesus edu. Mängu saatus otsustati ära teise poolaja alguses, kui Sterling ja Bernardo Silva tegid nelja minuti sees veel kaks korda skoori. Kohtumisele pani 81. minutil punkti Sterling, vormistades City 5:0 võidu. Lõpuks tegi City 26 pealelööki, Brightoni kolmest pealelöögist ei jõudnud aga väravaraamide vahele mitte ükski.

Kui tiitli kindlustanud Liverpool ajab taga saja punkti piiri, siis City liigub selle suunas, et saada seitsme hooaja jooksul juba kolmandat korda täis sada liigaväravat. Kolm vooru enne hooaja lõppu lahutab neid sellest vaid üheksa tabamust, kusjuures kolmes viimases voorus mängitakse Bournemouthi, Watfordi ja Norwichiga, kes on kõik tabeli viimases nelikus.

Neljast viimasest mängust kolm kaotust saanud Brighton vajub tasapisi aina lähemale püsimajäämise piirile. Samas on esimesena joone all olev Bournemouth neist endiselt 8 punkti kaugusel ning seda vahet nelja allesjäänud kohtumisega tagasi mängida tundub senise hooaja põhjal peaaegu võimatu.

Brighton & Hove Albion - Manchester City 0:5 (0:2)