Tamm lõi Rumeenias värava ja Käit andis väravasöödu, Liivak teenis Iirimaal penalti (videod) (4)

Joonas Tamm. Foto: FCSB / Facebook

Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamm tegi Rumeenia kõrgliigas oma teise mängu ja lõi esimese värava, skoorides vähem kui kaks minutit pärast väljakule pääsemist. Mattias Käit andis samas liigas resultatiivse söödu ja Frank Liivak teenis Iirimaa karikavõistlustel penalti.

Joonas Tamm vahetati sisse teiseks poolajaks, kui FCSB ja U Craiova 1948 vahel oli seis 0:0 viigis. Juba 47. minutil vajutas eestlane nurgalöögi järel pealsega palli ristnurka ning FCSB läks juhtima. Mäng lõppes aga 1:1 viigiga, kuna Joyskim Dawa põhjustatud penalti realiseeris vastane Andrea Compagno.

Mattias Käit andis Bukaresti Rapidi 1:0 võidumängus Craiova Universitatea vastu ainsale väravale resultatiivse söödu. Täismängu teinud ja ka kollase kaardi saanud Käit triblas 51. minutil ühest vastasest mööda ning söötis karistusalasse Alexandru Ionitale, kes kolme puutega skooris.

Kolme vooruga on Rapid kogunud kuus punkti ning FCSB, kes peab paralleelselt pidama UEFA Konverentsiliiga eelringi mänge, vaid kaks silma.

Frank Liivak teenis teise poolaja alguses penalti, mille tiimikaaslane Aidan Keena realiseeris, viies Sligo Roversi (kõrgliiga) Iirimaa karika avaringis Wexfordi (esiliiga) vastu juhtima. Paraku kaotas Sligo lisaajale läinud kohtumise 1:2 ja langes konkurentsist. Otsustav värav sündis otse tsenderdusest, mille puurivaht Luke McNicholas võrku pillas. Põhikoosseisu kuulunud Liivak mängis 98 minutit.

Esmaspäeval Poola kõrgliigas kümneminutilise debüüdi teinud Bogdan Vaštšuk jäi seekord terveks kohtumiseks varupingile, kui tema koduklubi Mieleci Stal kaotas Czestochowa Rakowile 2:3. Stal on korjanud kokkuvõttes kolme esimese mänguga neli punkti.