Tammeka ja Trans ootusi ei petnud, kuid järjekordne ülituline mäng tabeliseisule suurt mõju ei avaldanud (2)

Tammeka ja Trans 2016. aastal Annelinnas. Foto: Imre Pühvel.

Lähiminevikus korduvalt omavahel legendaarseid lahinguid pidanud Tartu Tammeka ja Narva Transi mäng kujunes ka täna ülimalt tuliseks. 1:1 viigi järel lahutab aga kahte meeskonda jätkuvalt vaid üks punkt.

Nii Tammeka kui ka Trans läksid mängule vastu üpris sarnase tausta pealt - mõlemad meeskonnad olid eksimatult mänginud amatöörmeeskondade vastu, kuid mängudest Tallinna gigantidega oli vaid Trans suutnud kaks viigipunkti noppida.

Ühepunktilist vahet tabelis peegeldas  avapoolajal ka pilt Sepa kunstmuruväljakul. Mäng oli esimese pooltunni vältel üpris hiiliv ja kinnine - kui Tammeka proovis peamiselt edu saavutada pikkade pallidega kaitseliini seljataha, siis Trans üritas omasid otsida tsenderdustega.

Ühest sellisest tsenderdusest läks esimese kolmveerandtunni jooksul kerget mängulist ülekaalu omanud Trans 41. minutil mängu ka juhtima. Viktor Plotnikovi kauni palli realiseeris värava ees Mihhail Slaštšjovi edestanud Dmitri Barkov.

Vahetult enne avaväravat jõudis oma esimese hea võimaluseni ka Tammeka. Dante Leverocki eksimuse järel pääses jooksu Tristan Koskor, kuid Bermuda koondislane suutis Koskorit piisavalt segada ja löök raamidesse ei läinud.

Teine poolaeg algas sarnases võtmes nagu kulgesid esimesed 45 minutit. Tammeka hakkas aga üha aktiivsemalt tegutsema vastaste kolmandikul, kuid 100%-võimalusteni ei kippunud kodumeeskond siiski jõudma.

Teise poolaja keskpaigas pääsesid aga emotsioonid valla - 65. minutil tegi Tauno Tekko keskväljal Dmitri Barkovile "rutiinse" vea. Silver Grauberg astus seejärel aga kogemata Barkovile peapiirkonda ja nii Tekko kui ka Graubergi kaardita jäämine ajas marru nii Adjam Kuzjajevi kui ka Transi mängijad. Peakohtunik Kristo Külljastinen saatis seepeale Transi juhendaja väljaku äärest minema.

Tekko-Graubergi-Barkovi olukorrast tulnud karistuslöögi järel saatis Trans palli teistkordselt Tammeka väravasse. Fikseeritud suluseisu tõttu jäi Transi eduseis siiski üheväravaliseks, kuid juba oma alast lahkunud Kuzjajev pani seejärel käed külge äärekohtunikule, teenides sellega endale tõenäoliselt ka pikema mängukeelu.

Loetud sekundid pärast Kuzjajevi ja küljekohtuniku intsidenti oli pall uuesti mängus - Transi väljakupoolel tegi Dmitri Prošin Sander Kapperile vea ja kuigi Soccernetis mängu kommenteerinud Kaarel Kiidron pidas seda punase kaardi vääriliseks veaks, pääses Transi poolkaitsja siiski kollasega.

Punasest kaardist Trans siiski ei pääsenud. 76. minutil mängis Igor Ovsjannikov osavalt üle Mikk Laasi, kuid sai seejärel hoopis ise sukeldumise eest teise kollase kaardi.

Arvuline ülekaal hakkas vaikselt peegelduma ka väljakul. Kuigi Tristan Koskor jättis esialgu hea võimaluse kasutamata, siis 85. minutil lõi Tammeka siiski viigi majja - Kaspar Paur tegi 20-meetrilt 360-kraadise pöörde ja lõi seejärel palli kaunilt esimese posti kõrvale.

Koos lisaminutitega jäi viigiväravast mängu lõpuni koguni 12 minutit ja kuigi võimalusi jagus mõlemale poolele, siis kumbki meeskond vaekaussi enda kasuks kallutada ei suutnud. 1:1 viik hoiab Tammekat neljandal kohal, kuid Trans on neist vaid punkti kaugusel.

Mängu parim - Akim Saeed Sairinen

Kui suure osa mängust omas keskväljal ülekaalu Narva Trans, siis võimaluste tekitamisega jäid idavirumaalased hätta. Suur osa oli selles soomlasest keskkaitsja suurepärasel mängul.

14. aprillil kell 13.00 Sepa staadionil

Tartu JK Tammeka - JK Narva Trans  1:1 (0:1)
85. Kaspar Paur - 41. Dmitri Barkov

Väravasöödud: 85. x - 41. Viktor Plotnikov
Hoiatused: 71. Karl Johan Pechter, 74. Mikk Laas - 38. Viktor Plotnikov, 56., 76. Igor Ovsjannikov, 71. Dmitri Prošin
Eemaldamine: 76. Igor Ovsjannikov
Mänguolud: +14, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 405
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Rando Kesküla
Neljas kohtunik: Aron Härsing
65. minutil saatis peakohtunik väljaku äärest minema Transi peatreeneri Adjam Kuzjajevi.

Tammeka: Karl Johan Pechter, Mihhail Slaštšjov, Akim Saeed Sairinen, Silver Grauberg, Kevin Anderson (62. Mikk Laas), Tauno Tekko, Reio Laabus, Sander Kapper (90+4. Mart Paul Preiman), Andre Paju (66. Mihkel Järviste), Kaspar Paur, Tristan Koskor.
Varus: Karl Vaabel, Mikk Laas, Daaniel Maanas, Temari Nuuma, Mihkel Järviste, Sten Reinkort, Mart Paul Preiman.

Trans: Artur Kotenko, Tanel Tamberg, Dante Leverock, Nikita Savenkov, Igor Ovsjannikov, Aleksandr Zakarljuka, Deniss Poljakov, Eduard Golovljov (89. Irie), Dmitri Prošin, Viktor Plotnikov (84. Vadim Mihhailov), Dmitri Barkov.
Varus: Vadim Mihhailov, Irie, Artjom Davõdov.