Tartu Tammeka iga-aastane küsimus: on see nüüd lõikus- või järjekordne külvihooaeg? (3)

Sügis tõi Tammekale meeldejäävaid skalpe. Mida tähendavad need kevadeks? Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tartu Tammeka taastas eelmisel hooajal oma staatuse Premium liiga keskmikuna, mida nad on nüüdseks kandnud juba 2016. aastast alates, kui aia taha läinud tunamullune hooaeg välja arvata. Eesti suuruselt teise linna esiklubilt oodatakse aga enamat ja nii kerkib iga aasta algul küsimus selle kohta, kas Tammeka suudab astuda oma arengus järgmise sammu?

Tammeka on ju tõestanud end järjepideva töö ja protsessipõhise lähenemisega, edutades igal aastal uusi mängijaid enda noortesüsteemist esindusmeeskonda, panustades selle taustal jõudumööda klubi struktuuridesse (nt Sepa staadioni rajamine) ja näidates ka ambitsiooni tippmängijate palkamisega (nt Taijo Teniste ja Sander Puri).

Ometi jäävad ülikoolilinnaklubi rahalised võimalused pealinna tippklubidega võrreldes nõrgaks ja parimad mängijad kipuvad sealt edasi liikuma. Ka sel talvel on lahkujate nimekiri oluliselt pikem kui lisandujate oma, mis tähendab mingil määral jälle otsast alustamist.

Samas on suur osa mullusest meeskonnast ikkagi säilinud ning oma esimest täishooaega saab proovida peatreener Marti Pähn, kelle käe all leiti eelmise hooaja lõpus väga hea minek. Samuti on meeskond saanud nüüd 3-4-3 asetusega täiesti sina-peale, mängides seda sisuliselt terve eelmise hooaja jooksul ja ka nüüd läbi terve eelhooaja.

Nii jõuamegi jälle pealkirjas esitatud küsimuseni. Vastus sellele ei saa olla must-valge, sest külvamine ja lõikamine peavad jalgpallis käima pidevalt ja samaaegselt, aga kummale poole kaldub tasakaal algaval hooajal? On see pigem eelmise aasta töö viljade lõikamise aasta või uus külvamise aasta?

Hooajaeelsetes mängudes pani Tammeka selili nii Paide kui ka Kalju. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Klubi esindajate vastustest jääb rohkem kõlama tulevikku vaatav hoiak, kuid sellega käib kaasas ootus hakata suuremaid tegusid tegema mitte kuigi kauges tulevikus.

Tegevjuht Kristjan Tiirik: "Pigem ikka külvamise aasta. Oleme teinud teadlikke otsuseid ja muudatusi esindusvõistkonna tasandil. Staffi poole peal on liitunud kolmanda treenerina Alar Trumm, kelle fookuseks on mängijate jalgpalli-fitness, ja see on kindlasti samm edasi. Pluss mängijate strateegia ja klubi nägemus, mis lühiajaliselt ei paista silma, aga ma olen veendunud, et pikemaajaliselt liigume me õiges suunas."

Mängija Sander Puri: "Raske öelda. Mingi tuumik on meil säilinud, samas on ka lahkujaid. Võib-olla sel hooajal saavad noored, kes eelmisel hooajal mängisid, veel rohkem minuteid, et nende areng tõuseks. Tuleb huvitav hooaeg."

Peatreener Marti Pähn: "Põhimõtteliselt võiks argumente olla mõlemale poolele. Meeskonda kokku pannes üritame me vaadata natuke pikemalt ette, ka järgmisse hooaega. Oleme teinud mõistlikke otsuseid ja lahendusi, et ka pikemas perspektiivis oleks mängijate osas stabiilsusega paremini.

Teisalt on 80% sellest meeskonnast samad, kes eelmise hooaja lõpus mänge alustasid ja minuteid said. Oleme suutnud olulise osa eelmise aasta tuumikust säilitada. Muidugi on olnud liikumisi ja me oleme läinud heas mõttes nooremaks. Pigem on lahkunud 25+ mängijad ja asemele tulnud 20ndate alguses mängijad, kes Premium liigas peavad ennast veel tõestama. Aga ma siiralt usun, et meil on tublid ja head täiendused, kes sobivad siia võistkonda hästi.

Kindlasti ei saa me minna hooajale vastu nii, et seal me lõpetasime ja siit nüüd jätkame. See, et me võtame punkte ja et teistel on meiega raske, selle peame me uuesti välja teenima. Selles mõttes on jalgpallis lihtne, et sa oled täpselt nii hea kui su viimane mäng, ja see ei tähenda praegu mitte eelmise hooaja viimast mängu, vaid viimaseid kontrollmänge.

Ma tahaks öelda mõlemale variandile heas mõttes jah, aga kokkuvõttes hooaeg näitab."

Annemõisa jalgpallihalli avamine aprillis. Foto: Luisa Greta Vilo

40 treeningu jagu kokkuhoitud aega

Üheks optimismi allikaks on Tartu talvised treeningtingimused, mis on viimastel aastatel penikoormasaabastega edasi arenenud. Kui veel tunamullu harjutati Sepa staadioni kunstmurul ilmataadi meelevallas, siis eelmisel aastal käidi bussiga Viljandi jalgpallihallis ja sel talvel on lõpuks avatud ka kohalik Annemõisa jalgpallihall.

"Kahtlemata on see mugav ja ma ütleks, et see on kindlasti praegu üks Eesti parimaid halle. Väga suur pluss," rõõmustas Puri ja tõstis esile ka Alar Trummi tööd: "Staffi pool on laienenud ja me oleme saanud teha fitness-treeninguid senisest teadlikumalt."

Pähn tõi välja bussisõidu pealt kokku hoitud aja: "Kui hakata neid tunde kokku lugema, mis mängijad eelmisel aastal juba enne hooaja algust bussis kulutasid, siis on seda julgelt 40 trenni ehk 80 tunni jagu."

Aasta eest oli Pähn abitreeneriks Miguel Santosele, kelle lahkumise järel ta suvel ohjad üle võttis. "Suures plaanis ei ole me tõstnud treeningmahte väljakul toimuvate tegevuste arvelt. Kas me oleme suutnud seda ikkagi intensiivsemalt või kvaliteetsemalt teha, seda näitab hooaeg. Mingite muude tegevuste arvelt oleme saanud lisada natuke rohkem ilma pallita tegevusi, mille üle on hea meel," võrdles juhendaja tänavust ettevalmistust mullusega.

Eelmise hooaja kuues tabelikoht tagas Tammekale  ka tugevad kontrollmängud taliturniiril, kus alistati 2:0 Paide Linnameeskond ja 1:0 Nõmme Kalju, kuid jäädi 0:3 alla FC Kuressaarele ja 1:4 FCI Levadiale. "Tempo ja väljakutse poolest on need olnud väga head mängud ja ma usun, et me oleme tegelikult ka viisakalt hakkama saanud," ütles Pähn.

"Mängus Kuressaarega ei olnud me rahul tulemusega ja ka mitte mingite meie tegevustega, aga kontekstiks peame me mõistma oma eesmärki ja ülesannet. Kuressaare lõi meile väravaid kõrge pressingu pealt ja meie proovisime tulemusest sõltumata maast palliga tulles omi asju. Punktide peale mängudes valitakse kindlasti natuke vähem riskantseid lahendusi," lisas treener.

Puri sekundeeris talle: "Me oleme läinud igale mängule oma plaaniga ja proovinud oma asju. Meile löödud väravad on olnud sellised oma näpukad ja proovimiste pealt. Me ei ole taga ajanud kindlat tulemust, vaid pigem oma mängustiili ja mängurütmi."

Viimastel hooajaeelsetel nädalatel on Pähna sõnul eelkõige vajalik tegeleda peenhäälestusega: "Märksõnadeks on värskus, mängijate tervena hoidmine ja omavahelise kommunikatsiooni parandamine. Hooaeg on nii pikk, et me ei saa rääkida vormitipu rihtimisest hooaja esimeseks mänguks – see protsess peab olema pidev."

Eugenio Bracelli aitas Nõmme Kalju kuival hoida. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Vähe täiendusi, aga põnevad kujud

Kahe hooaja vahel on klubist lahkunud leegionärid David Addy ja Aleksandr Kuhharev, jalgpallurikarjäärist pausi teinud väravavaht Karl Johan Pechter ning Premium liiga rivaalide ridadesse siirdunud Gerdo Juhkam, Sander Kapper, Henri Käblik ja Henri Välja. Vähem väljakule pääsenud Karl Läänelaid liitus Esiliiga soosikute hulka kuuluva Nõmme Unitediga.

Kaheksa lahkuja asemele on toodud seni vaid kolm mängumeest, kes mahuvad aga kontrollmängude põhjal kõik eeldatavasse põhikoosseisu. Kaks neist on keskkaitsjad - Paide Linnameeskonnas mänguajata jäänud 19-aastane Rasmus Kallas ning Itaalia klubide noortevõistkondades mänginud 21-aastane Eugenio Bracelli. Kolmandaks liitujaks on 22-aastane ääreründaja Devid Lehter, kes veetis eelmise hooaja FCI Levadiast laenul FC Elvas. Tammeka omandas kõigi kolme mängijaõigused.

"Komplekteerimise kohapealt on üldjoontes selles mõttes hästi, et need positsioonid, mis kõige rohkem täitmist vajasid, on täidetud," kommenteeris Tiirik. "Mis puudutab veel võimalikke liitumisi, siis mingid asjad on lahtised, aga täna on sellest veel vara rääkida. Pikemas plaanis otsime veel natuke sügavust meeskonda juurde. Kui peaks tekkima mingisugune vigastustelaine, siis näeme seal kindlasti ohukohti."

Pähn nentis, et ükski treener ei ütleks headest täiendustest ära, ent temagi ei näe põhjust nurisemiseks. "Kui ma vaatan oma alustavat koosseisu, siis ma olen tegelikult rahul. Tõsi, et meie sügavusest natuke suurema osa moodustavad sel hooajal omad nooremad mängijad, aga see on ka kokkuvõttes valikute küsimus," rääkis ta. "Meil on mängijaid, keda me saame mitmel positsioonil kasutada."

Vigastuskoll ei ole meeskonda hooaja eel tõsisemalt proovile pannud. Pikalt pausilt naasev ründaja Artur Uljanov teeb trenni ja peaks praeguse prognoosi järgi palliplatsile naasma aprillis. Kontrollmängudes vähe kaasa teinud Reio Laabus peaks tänaseks juba terve olema.

Tiirik ootab  suurimat läbimurret Patrick Genro Veelmalt, kel on kõigest 20-aastasena kirjas juba 113 Premium liiga mängu ja 10 väravat. "Loodan, et ta võiks oma potentsiaali veel rohkem realiseerida ja stabiilsust tuua," selgitas klubijuht ja lisas:

"Kindlasti ka uus täiendus Lehter. Senistes kontrollmängudes on ta mingit sisu näidanud ja kui ta saab vormi, siis ma usun, et ta võib päris huvitavaid asju teha. Ja loomulikult ka Rasmus Kallas ja itaallane Bracelli. Päris palju uusi nägusid, kelle esitusi ootame, aga kõige rohkem ootaks just Veelma esiletõusu."

Marti Pähna ambitsiooniks on teha Tammeka läbi aegade parim tulemus. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Siht ülemisele poolele lähemale

Tiiriku sõnul on eesmärgiks teha eelmisest aastast parem tulemus või vähemalt mitte jääda sellest allapoole. Peamiste konkurentidena nimetas ta esimestena Narva Transi ja FC Kuressaaret. "Aga meie jaoks ei ole ükski mäng lihtne – meie võistkonnas on ka noorust ja üheski mängus ei saa kedagi alahinnata. Harju on oma esimesel aastal näljane ja teised võistkonnad ka," hoiatas ta.

Pähn tuletas eesmärkidest rääkides meelde eelmise hooaja lõpus ette seatud latti: "Me näitasime, et suudame kõigi vastu väga keeruline vastane olla ja viisakalt punkte võtta. Olen öelnud enda ambitsiooni välja, mida mina selle võistkonnaga tahaksin. Plusspoolele jääb kindlasti ka kõik see, mis on eelmisest hooajast parem, nii punktide kui ka koha poolest."

Alates 2016. aastast on Tammeka lõppkohad Premium liiga tabelis olnud järgmised: 7., 7., 6., 5., 5. 9., 6. Viies koht ongi jäänud 2005. aastal kõrgseltskonda tõusnud klubi laeks, nii et mulluse lõppkoha parandamine tähendaks juba rekordi kordamist. Mullusest punktisaagist (39) on aga tõusta veel küllaga, sest 2018. ja 2019. aastal koguti kümme punkti rohkem. 2007. aastast on Maag Tammeka nime all kirjas ka 62-punktiline hooaeg, mis siiski ei toonud ka siis enamat viiendast kohast.

"Taliturniiri põhjal on keeruline öelda, kes mis seisus täpselt on," ütles Pähn. "Meie eesmärk on võtta punkte stabiilselt tabeli teisest poolest, aga igat mängu lähme võitma ka tabeli ülemiste vastu. Kui me suudame leida hea hoo kiiresti üles, siis need eesmärgid ja ambitsioonid punktide ja kohtadega ülemisele poolele lähemale liikuda on teostatavad."

"Kui me eelmise hooaja tulemuse üle teeme, siis ei saaks öelda, et see oleks mingi räme üllatus," usub ka Puri. "Kui teeme selle üle, on see kindlasti positiivne. Kui teeme midagi sarnast, on ka hästi. Aga kindlasti tahaks alati esineda paremini kui eelmisel aastal."

Kas keegi suudab sel aastal FC Flora trooni kõigutada?

"Kindlasti on vähemalt kaks-kolm klubi, kes mõtlevad sellele. Florat on võib-olla kõige keerulisem üldse hinnata, sest liiga palju pole nad Eestis mänginud sellise meeskonnaga, millega nad ka liigat võiksid mängida. Ma usun, et kui hooaeg algab, siis Flora on pigem heas seisus," kommenteeris Pähn.

"Levadia komplekteerituses on palju muutusi, mis on keeruline, aga kui nad saavad asja käima, võivad nad kindlasti konkurentsi tulla. Paide ja Kalju tiitlivõit saaks senist komplekteeritust vaadates päris keeruline olema," arvas Tiirik.

"Suudab ikka. Levadia komplekteerib kõvasti oma uue süsteemi ja treeneritega. Meiesugused on ka hästi komplekteerinud. Eks näis, kuidas hooaeg läheb, aga Florale tahavad vastu saada ju kõik, ja ma arvan, et saavad ka," ennustas Puri.

Foto: Imre Pühvel

Meeskonna staarid – kaks koondise raudvara

Kuna kaks karjääri lõpuosas kodulinna naasnud mängijat eristuvad Tammeka ülejäänud koosseisust sedavõrd võimsa kogemustepagasiga tippjalgpallist, siis on nende vahel valimine jätkuvalt mõttetu. Mõlemal äärel on tartlastel ette näidata Premium liiga tippkvaliteet.

35-aastane Taijo Teniste alustab Tammekas oma kolmandat hooaega ja 34-aastane Puri teist, kusjuures mõlemad püsivad siiani A-koondise vaateväljas. Tegemist on lausa peakandidaatidega järgmisteks sajamänguliste koondislaste klubi liikmeteks, sest Tenistel on tänaseks kirjas 97 ja Puril 92 koondisemängu.

Kui Teniste senine klubikarjäär on olnud väga stabiilne, sisaldades käputäit klubisid Eestis ja Norras, siis Puri on mänginud üheksas erinevas riigis ning klubide loetlemisel jääb kahe käe sõrmedestki väheks. Mitmeks hooajaks samasse klubisse jäämine on tema värvikas karjääris selgelt erandlik. "Tartu on mu kodulinn ja siin on alati mõnus olla. Olen siin hea meelega," ütles ta.

Foto: JK Tammeka FacebookKellel silm peal hoida? Rasmus Kallas

Oma esimesed Premium liiga mängud sai Kallas Paide Linnameeskonnas kirja juba 15-aastaselt ning tõsisemalt hakkas ta uksele koputama üle-eelmisel aastal, kui Vjatšeslav Zahovaiko usaldas talle tublisti minuteid ka põhikoosseisus. Eelmisel hooajal Karel Voolaiu käe all jagus talle aga vaid 106 kõrgliigaminutit ning isegi kui teisi keskkaitsjaid võtta polnud, eelistas treener kasutada seal mängijaid teistelt positsioonidelt.

Nii on see igati mõistetav, miks 19-aastane Eesti noortekoondislane otsis omale uue mängupaiga. Kuigi Reio Laabuse naasmise järel muutub konkurents ka Tammekas tihedamaks, on Kallas senise eelhooaja põhjal põhimees.

"Keskkaitsjate näol oleme saanud siia huvitavad kutid. Eks paistab, kui kiiresti nad enesekindluse leiavad ja suudavad oma potentsiaali ka välja mängida," kommenteeris Pähn.

Suurim küsimärk – pingi pikkus

Pingimeeste kvaliteet võib osutuda Premium liiga teise tabelipoole konkurentsis oluliseks kaalukeeleks, sest seesama küsimärk on esile tõstetud juba nii Pärnu Vapruse, Tallinna Kalevi kui ka Narva Transi hooaja eelvaadetes.

Üle ega ümber ei saa koosseisu sügavuse küsimusest ka Tammeka puhul, sest kahe hooaja vahel on meeskonnast lahkunud oluliselt rohkem kogenud mängijaid kui juurde tulnud. Tartlased lõimivad küll igal aastal oma noori meeskonda sisse ja erandiks polnud ses osas ka eelmine hooaeg, kuid tänavu võib noortele vigastuste ja mängukeeldude kogunedes veel palju suurem koormus langeda.

Tartu JK Tammeka
Peatreener: Marti Pähn
Abi- ja fitnesstreener: Alar Trumm
Väravavahtide treener: Mait Toom
Füsioterapeut: Margus Parts
Massöör / motivaator: Vladimir Heerik
Kapten: Taijo Teniste (abikaptenid Sander Puri, Richard Aland ja Tanel Tammik)
EJL-i stipendiaadid: Dominic Laaneots, Carl Robert Mägimets, Kevin Burov, Herman Pedmanson, Rasmus Kallas, Carl Kaiser Kiidjärv
Eelarve: 1 100 000 kuni 1 200 000 (sellest esindusmeeskond ca 450 000)
Duubelvõistkond: Tartu JK Tammeka U21 (Esiliiga B)
Koduväljak: Tartu Tamme staadion / Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: sinine ja valge
Koduleht: jktammeka.ee
Esimene mäng (ühtlasi Soccernet.ee telemäng): 4. märtsil kell 14.30 vs FC Kuressaare (Kuressaare kunstmurustaadionil)

Koosseis:

Väravavahid: Marcus Agarmaa, Richard Aland, Carl Kaiser Kiidjärv.
Kaitsjad: Kevin Anderson, Eugenio Bracelli, Rasmus Kallas, Georg Lani, Mihkel Sepp, Tanel Tammik, Taijo Teniste.
Poolkaitsjad: Kevin Burov, Reio Laabus, Dominic Laaneots, Tanel Lang, Carl Robert Mägimets, Egert Naruson, Herman Pedmanson, Sander Puri, Giacomo Uggeri, Patrick Genro Veelma.
Ründajad: Devid Lehter, Kevin Mätas, Artur Uljanov.

Eeldatav algkoosseis:

Tartu JK Tammeka - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Eugenio Bracelli (Itaalia keskkaitsja, Codognot) liitus klubiga.
Rasmus Kallas
 (kaitsja, Paidest) liitus klubiga.
Devid Lehter (ründaja, Elvast) liitus klubiga.

Välja:

David Addy (Ghana kaitsja) lahkus klubist.
Gerdo Juhkam (kaitsja) lahkus klubist ja liitus Paidega.
Sander Kapper (poolkaitsja) lahkus klubist ja liitus Vaprusega.
Aleksandr Kuhharev (poolkaitsja) lahkus klubist.
Henri Käblik (ründaja) lahkus klubist ja liitus Levadiaga.
Karl Läänelaid (kaitsja) liitus Nõmme Unitediga.
Karl Johan Pechter (väravavaht) kolis Austraaliasse.
Henri Välja
 (poolkaitsja) laen Florast lõppes, alustas ettevalmistust Kaljuga.

Hooajaeelsed mängud:

14.01. Tartu JK Tammeka – Paide Linnameeskond (PL) 2:0 (Laaneots, Lehter)
20.01. Tartu JK Tammeka – FC Kuressaare (PL) 0:3
27.01. Tartu JK Tammeka – Tallinna FCI Levadia (PL) 1:4 (Veelma)
03.02. Tartu JK Tammeka – Pärnu JK Vaprus (PL) 1:0 (Burov)
10.02. Tartu JK Tammeka – Nõmme Kalju FC (PL) 1:0 (Mätas)
19.02. Tartu JK Tammeka  Tartu JK Welco (ELB) 6:2 (Veelma, Lang 2, Pedmanson, Mätas 2)

Võit; kaotus.
PL - Premium liiga; EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B.

Kommentaarid

Denis Krestinin   •  
(82.131.82.***)
Agarmaa läks welcosse
Ratnikov   •  
(194.150.65.***)
kretinin läks pussi
nonoh   •  
(81.90.125.***)
Pöidlad peos!

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
SOCCERNET BUDAPESTIS
Nelja aastaga suurte poiste mängu roninud Ungari annab aimu, mis ambitsioonikat Eestit ees ootab
SN Budapestis | Messi viieka järel alanud Eesti koondise pikal kaotuseta seerial on küljes tähenduslik tärnike
U19 ELIITRING
Sakuga liitunud Bannikova: otsustasin klubi vahetada enda arendamise eesmärgil
SOCCERNET BUDAPESTIS
SN Budapestis | Karol Metsa segab väike häda, millega peatreener Häberli riskida ei soovi
SPURSI MEHE TEGEMISTEST
Tervenedes uue positsiooni ära õppinud Paskotši: mida treener tahab, seda teen! Ei hakka ju vastu rääkima!
RÜNDAJATE ELU
Videokohtunik | Sentimeetrite mäng ja selge viga: VAR ulatas kolm korda tugeva abikäe
HÄÄLED TASKUST
KOONDISLASTE KÄEKÄIK
ALBIONI INTRIIGID
Udune Albion | Nügi ja sõimle, kui teisiti ei oska, aga ilma ambitsioonita pole midagi peale hakata
PREMIUM LIIGA
Siim Pulst | Enamik Premium liiga märtsikuiseid mänge peetakse ebanormaalsetes oludes
KEERULISED PÄEVAD KATALOONIAS
Kius ja kättemaks või laristamine ja korruptsioon? Barcelona sumpab ühest mülkast teise
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
3
3
0
0
11:0
9
2.
Tallinna FCI Levadia
3
2
1
0
5:0
7
3.
Nõmme Kalju FC
3
1
2
0
3:2
5
4.
Pärnu JK Vaprus
3
1
2
0
3:2
5
5.
FC Kuressaare
3
1
1
1
3:3
4
6.
JK Tallinna Kalev
3
1
1
1
2:2
4
7.
Paide Linnameeskond
3
1
1
1
2:2
4
8.
Tartu JK Tammeka
2
0
1
1
0:3
1
9.
Harju JK Laagri
4
0
1
3
2:9
1
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
1:9
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Kas Eesti lööb Ungari vastu värava?
61%
39%
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
HOOAJA EELVAATED


Eesti liigahooaja algus läheneb! Loe klubide hooaja eelvaateid:

Premium liiga:

Esiliiga:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
9
Tallinna FCI Levadia
7
Nõmme Kalju FC
5
Pärnu JK Vaprus
5
FC Kuressaare
4
JK Tallinna Kalev
4
Paide Linnameeskond
4
Tartu JK Tammeka
1
Harju JK Laagri
1
JK Narva Trans
0
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!