Tiitlikaitsja Argentina jõudis Copa finaali! Kas sellest saab Messi, Di Maria ja Otamendi viimane tants? (0)

Lionel Messi, Angel Di Maria ja Nicolas Otamendi (vasakult paremale) pärast võidukat Copa America poolfinaali. Foto: Scanpix / Elsa / Getty Images / AFP

Argentina alistas Copa America poolfinaalis üllatusmeeskonna Kanada 2:0 ning asub pühapäeva öösel vastu esmaspäeva kaitsma tiitlit kohtumises, mis võib jääda koondise särgis viimaseks Angel Di Mariale, Nicolas Otamendile ning paljude sõnul läbi aegade maailma parimale mängijale Lionel Messile.

Veerandfinaalis Ecuadori vastu esinesid kehvasti nii Argentina kui ka Messi ning 1:1 lõppenud normaalaja järel selgitasid edasipääseja penaltid. Kanada vastu oli valitsev maailmameister oluliselt kindlam ning sotid tehti selgeks üsna varakult, ka Messi oli taas suurema osa rünnakute keskpunktis. Atleetlikud kanadalased püüdsid küll mängu jõuliste (ent mitte toorete) võtetega suretada ning tegid koguni 15 viga, ent tiitlikaitsja mängumasinat sellega peatada ei suudetud.

Argentina läks juhtima juba 22. minutil, kui Rodrigo De Paul andis suurepärase läbisöödu Julian Alvarezile, kes palli Kanada väravavahi Maxime Crepeau jalge vahelt sisse koksas. 24-aastane Alvarez tõusis oma turniiri teise tabamusega väärikasse klubisse, sest enne teda oli ajaloos vaid kolm mängijat (Messi, Romario, Diego Forlan) suutnud skoorida nii Copa America kui ka maailmameistrivõistluste poolfinaalis.

Teise poolaja alguses sai värava kirja ka mängu parimaks valitud Messi isiklikult, kuigi see läheb ilu mõttes tema 800+ värava seas kindlasti tabeli lõpu poole. Nimelt ta kõigest riivas Enzo Fernandezi 51. minutil teele saadetud lööki.

Ka Kanadal olid omad võimalused, ent vajalikel hetkedel oli mees omal kohal penaltiseeria kangelane Emiliano Martinez.

"Kolm finaali kolme aasta jooksul? Ärge unustage ka Finalissimat Itaaliaga, mis oli samuti oluline! Ma unistasin, et saaksin koondise eest mängida kas või ühe mängu. Kui mulle oleks öeldud, et saan mängida neli finaali, poleks ma seda uskunud," kommenteeris Martinez finaali jõudmist.

Argentina vastane selgub täna öösel Uruguay ja Kolumbia vahelisest kohtumisest. Messi vihjas oma mängujärgsetes kommentaarides, et need saavad olema tema, Di Maria ja Otamendi viimased lahingud, ent jättis täpsustamata, kas ta peab silmas Copa Americat või koondist tervikuna. Di Maria oli oma väljaütlemises aga väga selge — tema mängud Argentina särgis on finaali järel mängitud.

"Ma ei ole valmis oma viimaseks mänguks koondise eest, aga see aeg on käes. Mis iganes finaalis juhtub, arvan, et võin koondisest lahkuda esiukse kaudu. Olen andnud endast kõik. Olen sellele särgile pühendanud oma elu. Oli raskemaid aegu, ent viimased aastad on olnud suurepärased. Ma tänan kõiki, kes on mind toetanud," sõnas Di Maria, kelle sõnul pidas Messi kohtumise eel heale sõbrale ka lahkumiskõne. "Enne kui platsile läksime, pidas Leo kõne, kus ütles, et peame finaali pääsema minu pärast, ja see tegi väga uhkeks. See suurepärane punt andis mulle nii palju."

Mis puutub Messisse, siis Argentina peatreener Lionel Scaloni ei tahaks kaheksakordset Ballon d'Ori võitjat kuhugi ära lasta.

"Me ei pane kunagi Messi jaoks ust kinni. Ta võib olla meiega ükskõik kui kaua, isegi siis kui ta lõpetab. Ja kui ma peaksin kuskile mujale (treeneriks) minema, võtan ta endaga kaasa, kui ta tahab," märkis Scaloni.

Argentina - Kanada  2:0 (1:0)