Totaalne hävitustöö: Dortmund lõi Freiburgi võrku 5 palli (0)

Saksamaa kõrgliigas demonsteeris oma rammu Dortmundi Borussia, kui koduväljakul saadi suureskooriliselt jagu pronksikohta noolivast Freiburgist.

Mänguaeg polnud pikalt tiksunud, kui Dortmund juba oma teed minema hakkas. 14. minutil keerutas Julian Brandti nurgalöögist palli värava alla, kus oli näljaselt valvel Thomas Meunier. Belglase kerkimine edestas Freiburgi meeste omi ning Meunieri peast jõudis mänguvahend raamide vahele.

29. mänguminutil läks sama duo samas nimekirjas kohtuniku märkmikusse uuesti kirja: Brandti nurgalöögi vormistas enda ja ka meeskonna teiseks tabamuseks Meunier. Kusjuures Belgia mängumees sai kirja oma esimesed väravad sel hooajal.

Avapoolaja lõpus sai jala valgeks ka kaks matši kuival olnud Erling Braut Haaland, mis tähendas, et Dortmund läks poolajapausile 3:0 eduseisuga.

Tunni täitumise järel hakkas Freiburg Dortmundile järele rassima: Ermedin Demirovic oli õigel ajal õiges kohas ning lõi ühe värava tagasi. Sellest polnud aga suurt tolku, sest Dortmundi ramm oli selgelt üle. 75. minutil lõi Haaland oma teise värava ning kümmekond minutit hiljem vormistas Mahmoud Dahoud kohtumise lõppseisu.

Kaks tabamust kirja saanud Haaland tähistas suurel võidupeol ka enda jaoks olulist verstaposti: Dortmundi ründajast sai neljas tippmängija, kes on sel hooajal enam kui 20 väravat löönud.

Dortmundi Borussia - Freiburg 5:1 (3:0)
14., 29. Thomas Meunier, 45+1., 75. Erling Braut Haaland, 86. Mahmoud Dahoud - 61. Ermedin Demirovic