Tottenham pakkus ja pakkus, kuni Newcastle lõpuks vastu võttis (1)

Harry Kane lõi küll kaks väravat, aga mujalt abi ei tulnud. Foto: Scanpix / Peter Powell / POOL

Tottenham Hotspur pääses küll Inglismaa kõrgliigas võõrsil Newcastle Unitedi vastu 2:1 juhtima, ent lõpuks lepiti püsimajäämise nimel võitlust pidava meeskonnaga 2:2 viiki.

Seejuures paistavad mängu statistikast vastu üsnagi hämmastavad numbrid: üks meeskond tegi 22 pealelööki ja teine 10. Tottenham oli see teine. Nurgalöögid 7:3 Newcastle'ile. Aga pallivaldamine samas 60-40 Tottenhamile.

Joelinton viis kodumeeskonna 28. minutil juhtima, aga sellega äratati uinunud hiiglane ehk Harry Kane. Kuus minutit hiljem oli Inglismaa supertäht juba Spursi tagant ette aidanud. Aga nagu sellistes seisudes sageli ikka, siis ka seekord jättis Tottenham ukse paokile, ei löönud ära kolmandat väravat ja pakkus sellega Newcastle'ile võimaluse. Joe Willock oli tänulik ja paugutas 86. minutil latipõrkest viigi tabloole.

Selle tulemusega läks võitlus esinelikusse pääsu nimel aina põnevamaks, sest neljandat ja seitsmendat kohta lahutab vaid kaks punkti. Seitsmendal kohal asuval West Hamil on ka mäng varuks.

Päeva esimeses kohtumises alistas Southampton 3:2 Burnley.

Southampton - Burnley 3:2 (2:2)
31. Stuart Armstrong, 42. Danny Ings, 66. Nathan Redmond - 12. pen. Chris Wood, 28. Matej Vydra

Newcastle United - Tottenham Hotspur 2:2 (1:2)