Trans otsib üksikuid täiendusi. Peatreener Eremenko: ise me end sellesse olukorda panime, ise peame end ka välja tõmbama (0)

Narva Transi peatreener Aleksei Eremenko nentis pärast 0:1 kaotust Tartus, et meeskond on praegu väga raskes olukorras, kuid ta usub, et mängupilt lubab siiski enamat.

Trans katsetas Tammeka vastu uut lahendust, alustades mängu keskkaitsja Deniss Dedetškoga rünnakul, aga avapoolaja järel toodi ta tagasi keskkaitsesse. Keskkaitses alustasid mängu kaks tavapärast äärekaitsjat, Kevin Aloe ja Artjom Škinjov, kellest esimene nihkus teiseks poolajaks oma loomulikule positsioonile vasakkaitsesse.

Vangerdustest tulu aga ei tõusnud, sest üheksas kaotus kümnest järjestikusest mängust on tõsiasi. Eremenko jutust kumab läbi mure mängijate nappuse üle, kuid juulikuises üleminekuaknas ei plaanita kuigi palju täiendusi teha.

Järjekordne pettumustvalmistav tulemus. Palun võtke oma sõnadega kokku, mis teil täna valesti läks.
Me ei kasutanud oma võimalusi ära ja siis löödi meile endale värav pärast pikka palli liini taha. Seejärel pidime oma mängu muutma ja rohkem riske võtma, olukord läks raskemaks ja Tammekal tekkis häid võimalusi. Aga rohkem olen ma pettunud agressiivsuses ja kvaliteedis viimasel väljakukolmandikul. Meil olid omad võimalused, et otsustada mäng ära enne seda, kui nemad värava lõid.

Otsustasite täna alustada Deniss Dedetškoga ees ründes ja äärekaitsjatega keskkaitses.
Jah, aga me mängisime Kevini ja Artjomiga ka siis, kui Dedetško oli kollaste kaartidega eemal. Nad said hästi hakkama. Muidugi ei ole nad mängu avamisel nii head kui Deniss, aga lootsime temaga ees ohtlikumad olla.

Aga vaheajal tõite ta tagasi.
Jah, sest me vajasime tema esimest söötu - Deniss ei saa ju iseendale sööta. Teise poolaja alguses viis ta palli väga hästi kaasmängijatele, meie mäng muutus ja me panime vastased suurema surve alla. Aga kvaliteet viimasel kolmandikul oli kehv. Loomulikult ootasin ma rohkemat ka mängijatelt, kes tulid pingilt, sellises ilmas vajasime värsketelt jalgadelt enamat.

Viimasest kümnest mängust ainult üks punkt. Mis on teie arvates peamised põhjused, miks te pärast nii head hooaja algust nüüd sellises situatsioonis olete?
Nüüd me oleme puhanud, aga enne oli meil palju mänge lühikese aja jooksul, COVID-i tõttu edasilükatud mängud pandi veel nende vahele. Sellises olukorras tulevad ka vigastused. Nüüd läheb paremaks ja näiteks Artjom Škinjov tegi täna alles teise mängu pärast operatsiooni. Ta ei ole veel parimas konditsioonis, aga liigub selles suunas. Täna tõime meeskonda uue kaitsja, sest kaotasime Ryan Lindsay. Otsime ka üht loovat mängijat.

Kas te otsite juulis veel mängijaid?
Võib-olla ühte. Olukord on loomulikult keeruline, aga ise me end sellesse olukorda panime, nii et ise peame me end sealt ka välja tõmbama. Olukord oleks katastroofiline, kui me kaotaksime ilma võimalusi loomata, aga kui me kontrollime mänge ja loome võimalusi isegi tiheda kaitse vastu, siis pole muud kui peame edasi töötama ja uskuma ja mängijaid vigastustest tagasi ootama. Tänaseks pidime Martin Käose põlveprobleemide tõttu jälle kaitset ümber korraldama ja paari päeva pärast on juba uus mäng.

Kui palju mõjutab see kehv seeria mängijaid vaimselt?
Loomulikult. Ma üritan olla positiivne ja nende usku üleval hoida, sest teineteise süüdistamine ei aita. Olukord on muidugi väga keeruline. Me oleme kaotanud palju punkte ilma halvasti mängimata ja see on veel eriti raske. Kui sa mängid halvasti, siis sa vähemalt tead, et sa ei olnudki punkte ära teeninud. Aga kui sa mängid suurte tiimidega võrdselt ja omad häid võimalusi, kuid kaotad muudkui 0:1, siis sellest on kahju. Treenerina võin ma õpetada mängijatele, kuidas võimalusi luua, aga päeva lõpuks ei saa ma õpetada neid skoorima. See on meelelaadi küsimus, et mängijad oleksid otsustaval hetkel rahulikud ja viiksid töö lõpule.