Trans teenis vastuolulise penalti ning ei suutnud derbis Sillamäed üle mängida (0)

Irie teenis Transi kasuks 11 meetri karistuslöögi. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga kümnenda vooru mängus kohtusid kaks Ida-Virumaa meeskonda. Tabelis neljandal kohal paiknev Narva Trans mängis 1:1 viiki Sillamäe Kaleviga.

Kohtumist alustas aktiivsemalt koduväljakul mänginud Sillamäe. Oleksandr Suhharovi ja Maksim Lipini tsenderdused küll kaaslasi karistusalast ei leidnud, aga hetkeseisuga eelviimane sats näitas esimestel minutitel võidutahet.

Mõlema meeskonna mängijad patustasid keskväljal pisivigadega. Mõnes olukorras oleks võinud isegi lehvitada kollast hoiatuskaarti, aga peakohtunik Juri Frischer lasi meestel jõuliselt mängida.

Külalismeeskonda tabas 30. minutil ebaõnn. Tänavusel hooajal kaheksa väravat löönud Dmitri Kovb vigastas parema jala hüppeliigest ning oli sunnitud väljakult lahkuma. Tema asemele sekkus mängu teine ründaja Ilja Ferapontov.

Kõigest kolm minutit pärast Transi vahetust põrkasid Sillamäe karistusalas kokku Deniss Malov ja Bi Sehi Elysee Irie ning Frischer määras vaieldavas olukorras Transi kasuks 11 meetri karistuslöögi. Ioan Jakovlev realiseeris selle võimaluse ja Trans asus matši 33. minutil 1:0 juhtima.

Transil oli mõned minutid enne avapoolaja lõppu võimalus eduseis kaheväravaliseks suuredada, kuid sillamäelasi päästis kahel korral halvimast nende väravavaht Mihhail Starodubtsev.

Kahe poolaja vahel otsustasid Sillamäe treenerid Lipini asemel väljakule tuua Aleksandr Volkovi. Vahetus õigustas end, sest just tema jalast sündis Sillamäe 1:1 viigivärav - Suhharov tegi paremal äärel Viktor Plotnikovile osavalt ära, tormas kasti ja leidis hea sööduga sinna tormanud Volkovi.

70. minutil oli suurepärane võimalus Sillamäel mängu sootukski juhtima minna, kui Suhharovi söödule pani jala vahele Volkov. Pall oli Transi väravasuul seisnud Artur Kotenkost mööda läinud ning veeremas väravasse, kuid selle lõi joone pealt minema Jakovlev.

Viimase 15 minuti jooksul oli ründavam pool Sillamäe ning omad võimalused tekkisid ka külalistel, aga väravad jäi tulemata. Mäng lõppes skooriga 1:1 ning mõlemad meeskonnad teenisid tabelisse ühe punkti lisaks.

Mängu parim - Oleksandr Suhharov

Sillamäe ääreründaja oli aktiivne kogu mängu vältel. Tema andis Sillamäe viigiväravale resultatiivse söödu ning oli lähedal ka enamale, kuid kaaslased ei suutnud tema sööte väravaks realiseerida.