Tuleviku täiendav selgitus: Kask ja Nõmm viibisid peol, kus tarbiti alkoholi (spekulatsioone taunitakse) (33)

Karl-Romet Nõmm ja Kristjan Kask. Foto: Brit Maria Tael

Viljandi Tulevik tegi seoses mängijaid Karl-Romet Nõmme ja Kristjan Kaske puudutava olukorraga avaliku pöördumise, milles selgitatakse meeste meeskonnast eemaldamise asjaolusid ning vabandatakse muuhulgas omapoolsete kommunikatsioonivigade eest. Samas taunib Tulevik uudise järel puhkenud spekulatsioone Nõmme ja Kase distsiplinaarrikkumise olemuse osas.

Soccernet.ee avaldab alljärgnevalt Tuleviku pöördumise muutmata kujul ja täispikkuses:

"Peame vajalikuks tuua selgust Viljandi jalgpalliklubi Tulevik mängijate Karl-Romet Nõmme ja Kristjan Kase meeskonnarežiimi rikkumise ning sellele järgnenud distsiplinaarkorras meeskonnast eemaldamise  asjaoludes, mis on viimastel päevadel avalikkuses tõstatanud sellekohase  arutelu.

Esmalt tunnistame ja kahetseme puudujääke klubipoolses suhtluses meile esmakordseks kogemuseks olnud juhtumi asjaolude kommunikeerimisel ning palume selle pärast meie toetajate ja jalgpallihuviliste käest andestust.

On saanud selgeks, et me ei osanud piisavalt adekvaatselt hinnata avalikkuse huvi kaalukust antud juhtumis ning meiepoolse üheseltvõetava ja operatiivse informatsiooni edastamise olulisust. Õpetliku intsidendi järelmid võtame kindlasti arvesse edaspidises töös ning vabandame tekkinud tarbetu segaduse pärast siiralt ja kogu südamest poolehoidjate ja avalikkuse ees.

Praeguseks selgunud asjaolude kohaselt veetsid Karl-Romet Nõmm ja Kristjan Kask vastupidiselt meeskonnas kehtestatud ja meeskonna poolt aktsepteeritud reeglitele enne olulist kõrgliigamängu vaba aega lubamatul moel ehk hilisõhtusel peol, kus tarvitati alkoholi.

Jalgpalliklubi Tulevik propageeritavate väärtuste hulka kuuluvad üheselt ja ennekõike just nimelt tervislikud eluviisid ning klubi tunnetab endiselt oma olulist rolli kogukonna ja noorsoo eeskujuna. Kõnealused mängijad vääratasid nii meeskonnarežiimi, sportlike eluviiside ja  printsiipide kui ka mainitud väärtuste järgimisel, mistõttu nende kui klubi väheste professionaalsete mängijate säärane käitumine on olnud suureks pettumuseks kogu klubiperele.

Siinkohal eksiski ka klubi oma suhtluses avalikkusega. Oleksime pidanud selgelt väljendama, et me ei kommenteeri juhtumit kuni selle asjaolude täieliku selgumiseni. Veel esmaspäeva õhtul polnud juhtunu kõik detailid klubijuhtidele lõpuni teada. See on asjaolu, mida me pidanuks  kommunikeerima. Nüüdseks on juhtumi detailid mängijatega selgeks räägitud.

Tegemist on noorte sportlaste inimliku ja individuaalse, ent ränga veaga, mille tagajärjed on klubile kahtlemata keerulised. Kinnitame siiski, et mängijad on juhunust oma järeldused teinud ning oma eksimust tunnistanud ja vabandanud. Nad on endiselt meeskonna liikmed, kuid treeningutelt ja mängudelt praeguseks hetkeks määramata ajaperioodiks eemaldatud. Milliseks kujuneb nende lõplik karistus, jääb meeskonna ning peatreeneri klubisiseseks lähipäevade otsuseks. Selge on see, et tagajärgedeta sellised rikkumised ei jää.

Samas tunnistame, et meil on olnud raske mõista ning veel raskem heaks kiita esmaspäeval puhkenud spekulatsioone, milles osa tunnustatud ajakirjanikest, kes samalaadseid režiimi rikkumise juhtumeid Eesti spordis varemgi kajastanud, viitasid selgelt distsiplinaarrikkumisest
rääkiva kommentaari sõnastust arvesse võtmata meediaruumis kõhklematult sellele, justkui võinuks tegemist olla kriminaalse iseloomuga tegudega, narkootikumide tarvitamisega või muu säärasega; ning õigustasid sõnu valimata ja avalikku huvi kilbile tõstes samasisuliste anonüümsete, ründavate ja vulgaarsete kommentaaride postitajaid.

Kinnitame veelkord, et tegemist oli mängijate individuaalse, olemuselt lihtsakoelise, ent samas väga ränga eksimisega meeskonnadistsipliini, klubi väärtuste ja eetikanormide vastu, mille nii klubi kui meeskond ühemõtteliselt hukka mõistavad ning mille eest klubina täieliku vastutuse võtame ja siiralt vabandame.

Soovime nüüd keskenduda eesootavatele järgmistele, rasketele kõrgliigakohtumistele ning meeskonnas töörahu ja terve õhustiku alalhoidmisele. Seetõttu palume ajakirjandusel oma küsimustega pöörduda klubi juhtkonna poole ning lubada meeskonnal ja peatreeneril oma tööd
segamatult jätkata.

Raiko Mutle,
Viljandi jalgpalliklubi Tulevik president"

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

AAA-klubi   •  
(213.219.106.***)
Ampull junnilõikajasse ja v perjott
Ups   •  
(80.235.101.***)
Kuidas Mutlel endal on nende ründavate ja vulgaarsete kommentaaridega?
muigega   •  
(88.196.48.***)
Meeldib kellelegi või mitte aga spekulatsioonid tekkivad tavaliselt vaid siis kui moka otsast midagi paotatakse aga täiendavaid selgitusi ei jagata. Inimeset fantaasiad on piiritud ja ega kõik ei jäta neid enda teada.
jaan   •  
(37.157.102.***)
Mängijad korraldasid klubile jama, klubi reageeris kehvasti, ajakirjandus juhtis tähelepanu puudulikule käitumisele, klubi tegi seda, mida oleksid pidanud kohe tegema. Eks spekulatsioonid said alguse klubi enda tegematajätmisest, selles osas tasub ainult endale otsa vaadata. Aga nüüd on vähemalt selgus majas ja sitt olukord muudetud vähemsitaks. Hea, et pikk ette ja ise järele selle teema tõstatas! Kohe tuli lahendus.
ikka juhtub   •  
(82.131.11.***)
mis seal ikka, poisid pea püsti ja edasi!!
Karl Peips   •  
(37.157.100.***)
No eks Karl-Romet Nõmmel on närvid labi, et ei suutnud mõnda välismaa vuti klubidesse sisse murda. Nüüd joob, laaberdab ja näpib alaealisi Viljandi tüdrukuid...
Sillamäe   •  
(82.131.10.***)
EV Töölepingu seadus kehtib ka spordiorganisatsioonidele ja nende lepingulistele töötajatele (sportlastele).
Saag ja nuga   •  
(91.129.96.***)
Mis see paar õlle ikka mehele teeb?
Ongi   •  
(217.159.16.***)
Mis vahet seal on. Mudaliiga, kus peab pallimängu kõrvalt tööl veel käima.. Ei või siis mõne õlle toel pingeid maandada ja seltskonnas viibida või?
Nussberg   •  
(62.65.205.***)
Kui viljandis neid ei hinnata, siis jääb üle ainult võimalus APOELi minna, seal kliima parem ja vigastusoht seetõttu väiksem!
Post   •  
(2001:7d0:8471:5780:8ce.***)
väike jonu ka sealhulgas äkki w?
Laulu materjal fännidele   •  
(91.129.109.***)
"Karl-Romet Nõmm, võta veel üks klõmm"
Teie   •  
(37.157.100.***)
Kommetaatorid.
Kari harimatuid debiilikuid..
Puiatust välja lastud ja poete ekraani taha lõugu laksutama.
Arlet Hunt   •  
(193.40.120.***)
Ega mulle pole kunagi Nõmm eriti meeldinud.
Raul Peet   •  
(193.40.120.***)
Paras sellele Nõmmile, varastas mu naise ära kurat.
Meie   •  
(2001:1530:1000:b34:3ff.***)
Väga solvav kommentaar teie poolt. Ma olen haritud debiilik ja mind pole kunagi puiatusse sisse võetud. See mis mis asendis ma ekraani taga olen pole ka teie asi.
Parve Vanem   •  
(2001:7d0:8a32:bd80:714.***)
Mehed, mis lõhnad teil noka otsast tulevad?
va   •  
(80.235.72.***)
Poistel ei ole midagi kaotada. Pidu käib edasi.
Aga   •  
(37.157.105.***)
kes koputas?
Rainer   •  
(91.129.111.***)
Uskumatu möla ja pläust kommentaariumis.Kuidagi vähe neid kelle kommentaari tasub ka lugeda.Poisid tegid lolluse,mis teha,saavad ka karistuse.Aga,et mõnitama hakata see küll kurb.Ma eeldan oma sinisilmsuses et keskmine Eesti inimene palju targem :(
dextr   •  
(194.150.65.***)
Kalju mehed võitsid õlleliiga nii ära, et panid iga nädal koos tinunni. Mida Posti ja Mutle sugused ise vabal ajal teevad? Eriti, kui nad peaksid Viljandis püsivalt elama..
Kaisa Kokk   •  
(77.111.245.***)
Äh, mis nendest poisikestest ikka rääkida. Ega JK Viljandi Tulevik mingi "kõva" meeskond nagunii pole ju :D :D :D
njah   •  
(82.131.78.***)
Türa, on ikka tohutu asi nüüd. Säärase "probleemi" üle tõmmanud, nagu tegu oleks mingi maailma ässadest koosneva pundiga. Kurat on jäädud ka kokaiini tarvitamisega maailmas vahele, nii koondises kui klubis aga sellist huinjaad nagu tulevik siin etendab pole veel juhtunud. Lasteaia kamp, ütleks selle peale. Minge nutke nüüd ja pange poisid nurka seisma. Viu-viu-viu. Grow up raisk, sitavaresed on see tulevik. "meeskond" :))) Igatahel nüüd on selge et see on kõige mõttetum punt ja loodan, et see seltskond välja vajub liigast. 0 mehed.
issand   •  
(185.145.5.***)
Viibisid peol, kus tarvitati alkoholi...
Naljanumber ma ütlen, Viljandi fkn minevik
Al   •  
(2001:7d0:8322:c980:945.***)
Kuule "njah" mine võta veel paar õlut ja üks poolik viinuska ning naudi oma alkovines päeva edasi.
Ei saa mina aru   •  
(2001:7d0:8a38:9980:cde.***)
Kas u 20 aastased nooed ei või üldse enam pidutseda???
Lol   •  
(85.253.231.***)
Meeskonnas on distsipliin oluline. Kokkuleppeid peab austama ja kui on paika pandud, et enne mängupäeva alkoholi ei tarbi, siis nii ka on.

Kui palka saavad mängijad näitavad teistele halba eeskuju, noo siis ei saa see ju mitte kuidagi aktsepteeritav olla nende suhtes, kes palka ei saa. Tekib olukord, kus rikud kokkuleppeid ja saad palka ka veel!

Igqtahes õige käitumine meeskonnakaaslaste suhtes. Ei ole siin midagi nii, et vaadatakse läbi lillede. Õige otsus!
Püha Taevas!   •  
(2001:7d0:8a13:b980:74a.***)
Mis siin kommentaariumis toimub! Poisid tegid pahandust (tegidki, kui olid rikkunud reegleid, mis varem kokku lepitud).. juhtub. Saavad karistuse.. (ehk) õpivad sellest. Klubi vabandab ja selgitab olukorda väga viisakal moel, aga miks sellele niiviisi reageeritakse???? kas meie jalka"sõbrad" ja -kultuur ongi enamuses selliste (vabandust väljenduse pärast) madalalaubaliste möla. Just selline see siit välja pistab. KURB! et koht kus võiks arendada sisukat debatti erinevate teemade üle, on kujunenud mõnedele lihtsalt oksendamise kohaks..
Illimar Lill   •  
(77.111.245.***)
Mingu perse see nolk Karl-Romet Nõmm. Mõttetu vana. Väravat kaitsta ta anyway ei oska, muudkui sirutab ainult oma käsi. Nüüd siis juba sirutab oma käpakesed alkoholi järele! Pettumus missugune. Lahja "meeskond" on see JK Minevik. Õiged mehed sõidavad krossi. VOT
Jeebus   •  
(146.255.182.***)
Kommentaare lugedes ei tunne küll kuskilt otsast, et eestlane olla oleks uhke ja hea..
Pendlimees   •  
(2001:1530:1011:1c20:1a.***)
Mul siseinfot ei poisid palusid päev enne mängu end transferlisti panna. 99% tõenäosusega on üleminek küprose meistrite juurde jubs allkirjastatud.
teadja   •  
(213.184.40.***)
Kuuldavasti korraldati rahulik koosviibimine Kaimar Saagile kuuluvas korteris, kus pidulised elutoa põrandale lõkke püsti panid. Prikull ja grill tõmmati käima ning ringi käis nii tšainik kui ka väike jonu.
Kask ja Nõmm jagasid aga sotsiaalmeedias meeleolukast häppeningist pilte-videosid teemaviitega #aleksandrkulikchallenge, avaldades nii austust 2000ndate alguses sellele uuele sotsiaalmeedia moeröögatusele aluse pannud FC Flora legendile.
Tõde   •  
(193.40.25.***)
Tegelikult oli see urmo kes peo korraldas

Sisene
Õhukuningas Ronaldo röövis võimalusi raisanud Romalt Totti sünnipäevakingi
HIIGLASED HÄDAS
TAMMEKALE HÄDA, LEGIONILE +3
KALJULE KOLM JUURDE
Luup peale | Kalju mängis tulega, aga sai avapoolaja järel surmkindlana tundunud võidu ikkagi kätte  (galerii!)
HUVITAVAT
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
21
15
0
6
54:24
45
3.
Nõmme Kalju FC
21
13
3
5
41:13
42
4.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
5.
Viljandi JK Tulevik
21
9
1
11
26:37
28
6.
Tartu JK Tammeka
22
6
6
10
23:35
24
7.
JK Narva Trans
22
5
5
12
21:33
20
8.
Tallinna JK Legion
22
5
5
12
17:37
20
9.
FC Kuressaare
22
4
7
11
21:43
19
10.
JK Tallinna Kalev
22
2
3
17
11:57
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T, 19.00 Welco  - Kuressaare (karikavõistlused)
  • K, 19.00 Kalju - Tulevik (Premium liiga)
  • N, 19.00 PJK - Elva (Esiliiga)
  • L, 16.00 Kuressaare - Kalev (Premium liiga)
  • P, 13.00 Flora - Tulevik (Premium liiga)
  • P, 13.00 Kalju - Legion (Premium liiga)
  • P, 16.00 Flora - Saku (naiste meistriliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
45
Nõmme Kalju FC
42
Tallinna FCI Levadia
41
Viljandi JK Tulevik
28
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
Tallinna JK Legion
20
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK