UEFA tunnistas EM-il tehtud viga: Saksamaa pidanuks saama Hispaania vastu penalti (0)

Saksamaa pidanuks selles olukorras saama penalti. Foto: Scanpix / Picture Alliance / Firo Sportphoto

2024. aasta EM-veerandfinaali lisaajal aset leidnud seik, kus Jamal Musiala pealelöök tabas Hispaania karistusalas Marc Cucurella kätt, pidanuks tooma sakslaste kasuks penalti, on kirjas UEFA kohtunikekogu aruandes.

Saksamaa ja Hispaania veerandfinaal läks lisaajale. Lisaaja esimese poolaja lõpus, mil seis oli 1:1, lõi Jamal Musiala peale ning tema üritusele jäi ette Cucurella käsi, mis oli kehast eemal. Sakslased nõudsid 11 meetri trahvilööki, aga inglasest peakohtunik Anthony Taylor seda ei andnud, sest tema hinnangul oli Cucurella käsi piisavalt keha lähedal. Videokohtunik Stuart Atwell kinnitas otsuse.

Hispaania võitis kohtumise Mikel Merino 119. minuti väravast 2:1 ning alistas hiljem finaalis Inglismaa.

ESPN kirjutab, et UEFA kohtunikekogu juht Roberto Rosetti näitas kohtunikele enne turniiri olukordi, kus pealelöök tabab kaitsja kätt, mis on kehale väga lähedal, ning ütles, et nende eest penalteid ei määrata.

Kohtunikekogu aruandes on kirjas, et Cucurella käsi polnud piisavalt keha lähedal. "Käega mängu, mis peatab raamilöögi, tuleks karistada karmimalt. Enamasti tuleks sellistes olukordades määrata penalti, kui just kaitsja käsi pole kehale väga lähedal. Selles juhtumis polnud käsi kehale lähedal - mängija tegi ennast suuremaks -, seega kohtunik oleks pidanud määrama penalti," seisis aruandes.