Union kindlustas karikaderbis pealinna kuninga seisust, Bayerni kukutaja langes nüüd ise (0)

Robin Knoche on võitjate ja Dedryck Boyata löödute poolel, aga Unioni kaitsja ei unustanud seejuures spordimehelikku viisakust. Foto: Scanpix / AFP / Michael Sohn

Saksamaa karikasarjas langes kõrgliigaklubidest konkurentsist Mönchengladbachi Borussia, kes jäi üllatavalt kindlalt alla esiliigas mängivale Hannoverile. Berliini derbis oli Union 3:2 parem Herthast, edasipääsu veerandfinaali tagasid ka RB Leipzig ja Freiburg.

"Mind ei huvita see, mind huvitab ainult tulemus," vastas Bundesliga tabelis viiendat kohta hoidva Unioni juhendaja Urs Fishcer enne mängu ajakirjanike küsimusele, kas duellis Herthaga on kaalul linna parima meeskonna tiitel. Küll aga huvitas see fänne, kellest 200 õnnelikku lubati Olympiastadionile omadele kaasa elama ning nad nägid Unioni esimest võitu sel väljakul pärast 2011. aastat.

Andreas Voglsammer viis juba 11. minutil külalised juhtima, tulevärgiks läks aga teise poolaja alguses. Niklas Starki omavärav kasvatas Unioni edu kaheväravaliseks, ent kohe kahanes see Rani Khedira omaväravast taas minimaalseks. Juba järgmisel rünnakul taastas Robin Knoche siiski Unioni kindla edu ning üleminutite tabamus enam Herthat kaotusest ei päästnud.

Seejuures on Hertha ja Union pealinnaderbis nüüd ametlikes mängudes vastamisi läinud ühtekokku kümnel korral, aga tegu oli alles esimese karikaduelliga. Teise järjestikuse võidu saanud Unionil on võite neli ja Herthal kolm, kolmel korral on lepitud viiki.

Eelmises ringis uskumatu 5:0 skooriga Müncheni Bayernit klohminud Gladbach pidi nüüd ise esiliigas mullu alles 13. koha saanud ja tänavu samuti tabeli teise poolde kuuluva Hannoveri paremust tunnistama. Kodumeeskonnale tõid 3:0 võidu Maximilian Beieri tabamused ja nende vahele mahtunud Sebastian Kerki täpne penalti.

Kolme viimase aasta jooksul kaks korda karikafinaali jõudnud, aga mõlemal juhul seal kaotanud RB Leipzigile piisas seevastu võiduks esiliigaklubi Rostocki Hansa üle ühest kiirest ja ühest hilisest väravast, mille lõid vastavalt Yussuf Poulsen ja Dani Olmo. Bundesligas kõrgeid kohti jahtivate Hoffenheimi ja Freiburgi duellis jäid üllatavalt kindlalt 4:1 peale külalised, kaks väravat kanti Vincenzo Grifo arvele.

Et tänavu on juba karikasarjast langenud nii Bayern kui ka äsja 16 parema hulgas St. Pauli paremust tunnistanud Dortmundi Borussia, tähendab see, et pärast 2007. aastat on mõlemad Saksamaa hiiud esmakordselt üheskoos kaheksa parema hulgast väljas. Lisaks Unionile, Hannoverile, Leipzigile ja Freiburgile jõudsid veerandfinaali veel Karlsruher SC, HSV, St. Pauli ja Bochum.

Seekordsetest veerandfinalistidest koguni viiel on seejuures võimalus karikas pea kohale tõsta esmakordselt. Kolm karikavõitu on ajaloost ette näidata HSV-l (1963, 1976 ja 1987), kaks Karlsruheril (1955 ja 1956) ja üks Hannoveril (1992). Leipzig ja Bochum on kahel korral ning Union korra finaalis mänginud, Freiburg ja St. Pauli pole aga iialgi isegi nii kaugele jõudnud.

Veerandfinaalpaarid loositakse pühapäeval, 23. jaanuaril.

Berliini Hertha - Berliini Union 2:3 (0:1)
54. ov. Rani Khedira, 90+5. Suat Serdar - 11. Andreas Voglsammer, 50. ov. Niklas Stark, 55. Robin Knoche

Hannover 96 - Mönchengladbachi Borussia 3:0 (2:0)