Uued näod, vana vaen: 14. mees päästis Levadiale dramaatilise tiitli (vaata galeriid!) (11)

Koduse jalgpallihooaja avamäng ehk superkarikafinaal pakkus kõike. Ei mingit tilulilutamist, vihane andmine esimesest minutist, mis päädis penaltiseeria ja Levadia võiduga.

Kahe hooaja vahel said meeskonnad aega atra seada, täna aga enam katsetamiseks ei läinud. Mõlemad tulid välja parimas võimalikus rivistuses ja selge sooviga hooaja esimene karikas sisehallist kaasa võtta.

Hiljuti Türgist treeninglaagrist naasnud Levadia domineeris kohtumise avapoolaega, kuid Flora noor kaitseliin seisis vapralt. Enamuses jäid Levadia rünnakud selge lahenduseta, mis on talvel toimunud muutusi arvestades ka loogiline. Kui Flora oma sisseõlitatud masina käima sai, suutsid nemadki kohati mänguohje enda käes hoida.

Teravaks läks esimese poolaja lõpus hoopis väljaspool karistusala, kui Madis Vihmann tegi vea Jevgeni Harinile ja läks kättpidi kokku Nikita Andrejeviga. Kui õigust jõudsid nõudma ka Rauno Alliku ja Igor Morozov, tõmbusid mõnele ruutmeetrile pea kõik väljakul olijad. Hoolimata sellest, et üle poole Levadia algkoosseisust kandis eelmisel hooajal teise klubi särki, oli kõigile selge, mida tähendab vastasseis Floraga.

Murrangu tõi mängu teise poolaja algus, kui Frank Liivaku jalad käisid kergelt kokku Maksim Podholjuziniga. Flora ründaja kukkumise peale määras kohtunik Juri Frischer pärast väikest mõttepausi penalti, Liivak läks ise lööma ja ei eksinud. Veerand tundi hiljem pääses Rauno Alliku paremal äärel jooksu ja leidis mõõdetud sööduga tagumisest postist Martin Milleri, kes taas oma firmavärava kirja sai.

Levadia ei andnud alla, kuid loodetud-oodatud täpsust ei toonud kohe ka vahetused. Alles viis minutit enne lõppu sai Nikita Andrejev Kirill Nesterovi tsenderduse posti kõrvale suunatud ja sisuliselt järgmisel rünnakul virutas Nesterov juba ise viigi tabloole.

Järgnenud penaltiseerias eksisid Flora kaks esimest lööjat, kusjuures Liivak kahel korral. Andrejevi postilöök andis Florale veel lootust, kuid Levadia viimane lööja Juri Tkatšuk kindlustas õige napilt Levadiale 4:3 võidu ja tiitli - seda eriti dramaatiliselt, sest Flora väravavaht Mait Toom sai näpud vahele ja pall lõpetas teekonna väravast väljas, kuid ületas liikudes ka väravajoone!

Mängu parim - Kirill Nesterov

Mullu Infonetti esindanud Nesterov oli viimane mees, kelle Aleksandar Rogic väljakule usaldas, kuid see valik osutus geniaalseks: kümne minutiga andis 28-aastane poolkaitsja resultatiivse söödu ja lõi värava. Pole paha debüüt Levadia särgis!