VAATA JÄRELE: Harju hoog ja kiire punane kustutasid Welco unistuse Premium liigast (1)

Esiliiga liidrikoha haaras uuesti enda nimele Harju JK Laagri, kes alistas võõrsil 4:1 Tartu JK Welco ja kustutas tartlaste realistlikud võimalused Premium liiga pileti konkurentsi sekkuda.

Eelmise vooruga Viimsi endast mööda esikohale lubanud Harju teadis, et Welco selja taga hoidmiseks ei tohi nad kindlasti võõrsil kaotada, sest tartlased olid kerkinud tabelis Harjust kaheksa punkti kaugusele. Kohtumine sai aga Welco jaoks šokk-alguse, sest 12. minutil viis Ander Sikk külalised juhtima.

Paar minutit hiljem niitis Welco väravavaht Marcus Agarmaa väljaspool karistusala jalust Harju ründaja Kristjan Kriisi. Agarmaa sai olukorras vigastada ja oleks ilmselt pidanud niikuinii platsilt lahkuma, aga kohtunik Jürgen Lorenz näitas talle ka ilmselge väravavõimaluse takistamise eest punast kaarti, mis tähendas, et kodumeeskond jäi kümnekesi. Harju kasutas arvulise ülekaalu kiirelt ära ja 21. minutil sündis teine värav - nurgalöögi suunas Andreas Kaevats peaga väravaesisele, kust see Welco kaitsjast võrku põrkas.

Lootusekiir tärkas Welco jaoks alles 65. minutil, kui pall tabas karistusalas Andres Järve kätt ja Lorenz määras penalti, mille realiseeris Erki Mõttus. Mängu lõpp kuulus aga Harjule ning Kriis ja Daniil Rudenko vormistasid lõppseisuks 4:1.

Võit tõstis Harju uuesti punktiga Viimsist mööda tabeliliidriks, aga laupäeval Tabasalule külla sõitval Viimsil on võimalik seal esikoht tagasi võtta. Welco jätkab iseseisvatest klubidest kolmandana, aga jääb viis mängu enne hooaja lõppu Harjust maha juba 11 punktiga. Esiliiga parim iseseisev klubi lunastab tulevaks hooajaks otsepileti Premium liigasse. Paremuselt teine suundub üleminekumängudele, kus on vastaseks kõrgliiga eelviimane meeskond.