VAATA JÄRELE: Lillemäe soolo ja Kalevi punane lubasid Floral raske seisu viimase pooltunniga võiduks pöörata (galerii!) (0)

Tallinna Kalev võõrustas naiste Meistriliiga 18. voorus Tallinna Florat ja oli üllatusele lähedal, juhtides veel vähem kui pool tundi enne mängu lõppu 2:0. Lõpuks võttis Flora siiski oma ja võitis 4:2.

Sel hooajal kõik 16 mängu võitnud Flora jättis sedapuhku põhitegijatest pingile nii Kelly Roseni, Lisette Tammiku kui ka Getter Saare, ent see võinuks valusalt kätte maksta. Kalevi kapten Maria Orav kasutas juba viie mänguminuti möödudes ära Flora väravavahi Victoria Vihmani jämeda eksimuse ja saatis palli võrku. Veidi enne pooltunni täitumist lõpetas Orav täpse löögiga poolkiire vasturünnaku ja Kalev juhtis juba 2:0.

Sellelt seisult mindi ka pausile. Teiseks poolajaks tõi Flora pingilt mängu nii Tammiku kui Roseni, ent Kalevi edu püsis. Murdehetk saabus 66. minutil, kui Kalevi kaitsja Johanna Marie Link mängis värava eest läbi veerenud palli käega. Kohtunik Gabriela Kaskmaa määras Flora kasuks penalti, ühtlasi nägi Link ilmselge väravavõimaluse takistamise eest punast kaarti.

11 meetri karistuslöögi realiseeris kindlalt Mari Liis Lillemäe ning arvulist enamust nautides pööras Flora mängu peagi enda kasuks. Viis minutit hiljem saatis Lillemäe palli terava nurga alt uuesti võrku, 81. minutil tõrjus Kalevi väravas muidu väga hea mängu teinud Birgit Rammo Lillemäe tsenderduse väravaesisele ja vahetusest sekkunud Saar viis Flora juhtima. Viiendal üleminutil vormistas Lillemäe kübaratriki ja pani mängule punkti.

Kuna Flora lähim jälitaja Saku Sporting piirdus eile JK Tabasalu vastu 3:3 viigiga, kasvatasid Aleksandra Ševoldajeva hoolealused tänase võiduga edumaa tabeli tipus kümnepunktiliseks. Kalev jätkab kindlalt kolmandal tabelireal, edu neljandal kohal oleva Tabasalu ees on 11-punktiline.