VAATA JÄRELE: Varumeestega mänginud Kuressaare kõigest ehmatas Transi (1)

Evald Tipneri karikavõistluste 1/16-finaalis ristasid piigid kaks Premium liiga meeskonda, FC Kuressaare kaotas kodus Narva Transile 1:3.

Maikuus karikavõitjaks tulnud Transi jaoks on liigas asjad suures plaanis selged ja taas Euroopasse pääsemiseks tuleb karikavõitu kaitsta, mistõttu omas tänane kohtumine suurt kaalu. Kuressaare seevastu võitleb Premium liigasse püsimajäämise eest ja andis tänase koosseisuga selgelt märku, kuhu jõud on suunatud.

Nii ei olnud saarlastel rivis pea ühtegi Tallinnas treenivat mängijat, puudus ka peatreener Dmitrijs Kalašnikovs - peamiselt teises liigas Kuressaare duublis mängivaid mehi suunas selle satsi juhendaja Jan Važinski.

Trans avas skoori juba neljandal minutil ja karta võis hokiskoori, kuid pärast 2:0 väravat 25. minutil muutusid külalised mugavaks ja lubasid Kuressaare mängu sisse. Maarek Suursaar vähendas kaotusseisu minimaalseks ja jättis veel mitu head võimalust kasutamata, kuid teise poolaja alguses andis Joseph Saliste värav Transile turvalise seljataguse tagasi ja enam kodumeeskond liiga ohtlikuks ei saanud.

Trans sai karikavõistluste esimeses ringis loobumisvõidu Maardu Aliensilt ja alistas 1/32-finaalis 7:0 Tallinna Legioni. Kuressaare pääses loosi tahtel otse 1/32-finaali, kus alistas Kernu Kadaka 12:1. Nüüd ootab Transi Eston Villa II ja FC Otepää paari võitja.

25. septembril kell 17.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - JK Narva Trans 1:3 (1:2)
30. Maarek Suursaar - 4. Vadim Mihhailov, 25. Viktor Plotnikov, 48. Joseph Saliste

Hoiatused: 64. Maarek Suursaar, 68. Märten Pajunurm
Mänguolud: +10, päikesepaisteline tuulevaikne ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 84
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Jaan Roos
Neljas kohtunik: Eiko Saar

Kuressaare: Roland Kütt, Sten Penzev, Kristen Mere, Mario Pruul, Märten Pajunurm, Karmo Paju, Amor Luup (87. Marcus Puust), Reivo Vinter (73. Eerik Poopuu), Andero Kivi, Maarek Suursaar, Kristjan Moorats (82. Joonas Prii).
Varus: Harald Nurmik, Joonas Prii, Eerik Poopuu, Marcus Puust, Kaarel Vokk.

Trans: Marko Meerits, Tanel Tamberg, Nikita Savenkov, Roman Nesterovski, Markas Beneta, Vadim Mihhailov, Nikita Mihhailov, Aleksandr Zakarliuka, Joseph Saliste, Eric McWoods (45. Eduard Golovljov), Viktor Plotnikov.
Varus: Aleksei Matrossov, Mihhail Pavlov, Eduard Golovljov, Irie.

Mängueelsed kommentaarid:

Kuressaare peatreener Jan Važinski: "Seljataga on tihe mängugraafik ja kindlasti peame roteerima oma koosseisu. Vastane on karikavõitja, mis kindlasti lisab veel motivatsiooni."

Transi peatreener Oleg Kurotškin: "Tuleb karikamäng. See ütleb kõike kohtumise tõsisusest. Võit annab võimalust ainult ühe meeskonnale. Peame seda võimalust ära kasutama!"

Transi poolkaitsja Vadim Mihhailov: "Iga karikamäng on väga oluline, sest meil ei ole õigust eksida. Ainult üks mäng. Kaotus tähenab karikavõistluste lõpetamist, aga me kavatseme ainult edasi minna."

Vaata ka "Silm peale!" viimast osa, kus luubi all on Narva Transi mängumees Joseph Saliste.