Vägev! Rannakoondis alistas penaltiseeria abil valitseva Euroopa meistri (1)

Eesti rannakoondis alistas valitseva meistri. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Täna, 3. juulil alustas Eesti rannajalgpallikoondis võistlemist Itaalias toimuval rannaturniiril, kui esimesena mindi vastamisi valitseva Euroopa meistri Itaaliaga. Esmakordselt ajaloos teenis Eesti Itaalia üle võidu, kui 5:5 viigiga lõppenud lisaaja järel näidati penaltiseerias enda 5:3 paremust, kirjutab jalgpall.ee.

Eesti jäi kohe esimesel kolmandikul tagaajaja rolli ning kuigi Ervin Stüf lõi 11. minutil viigitabamuse, mindi pausile üheväravalises kaotusseisus. Teisel kolmandikul pöörasid eestlased seisu ümber: Kaspar Kotteri ja Sander Lepiku tabamused kindlustasid Eestile 3:2 edu. Viimasel kolmandikul vastas Itaalia kahe väravaga, kuid Stüfi 34. minuti värav viis meeskonnad 4:4 viigiseisuga lisaajale.

Lisaajal lõi kumbki meeskond ühe tabamuse: Eesti eest näitas resultatiivsust Lepik, Itaalia eest sai värava kirja Andrea Carpita. 5:5 viigiga lõppenud lisaajale järgnes penaltiseeria, kus Rasmus Munskindi, Stüfi, Lepiku, Erol Kigaste ja Kristian Marmori täpsed tabamused kindlustasid Eestile vastase üle ajaloolise 5:3 võidu.

"Ülim tunne! Võita Itaaliat, ükskõik mis spordialal, on Eesti jaoks väga suur asi – praegusel juhul veel valitsevat Euroopa meistrit. See on uus, aga super tunne!" kirjeldas koondise peatreener Andreas Aniko vahetult pärast kohtumist oma emotsioone.

Aniko sõnul tõi Eestile ajaloolise võidu kokkulepitud taktika, mida meeskond järgis lõpuni välja. "Mäng oli võrdne ning mõlemal olid oma võimalused. Taktika toimis meil täna aga väga hästi – see, kuidas me mängime kaitses, kuidas katame või kes, millal ja kuhu liigub. Samamoodi ka rünnakufaasis: väravavahil on mängus suur roll, sest nemad dikteerivad kogu mängu ja täna said meie väravavahid hästi hakkama," rääkis Aniko.

Peatreener lisas, et heameelt valmistab ka meeskonna rahulikkus viimasel kolmandikul. "Meil polnud seda ära vajumist, mis varasemalt sel aastal treeningmängudes näha oli. Säilitasime rahu, hoidsime palli ja ei hakanud tormama, kui vastane oma tempos käigu juurde pani," selgitas Aniko. "Kui midagi parandada, siis kolm-neli väravat, mis Itaalia meile lõi, olid meie enda eksimused, mida oleks saanud vältida. Samas polegi võimalik, et teed mängus 100% kõik õigesti," võttis peatreener oma mõtted kokku.

Lisaks Itaaliale võistleb Eesti turniiril ühes alagrupis Taani ja Tšehhiga. Eestit ootab järgmine alagrupimäng ees homme, kui Eesti aja järgi kell 22.00 algavas kohtumises minnakse vastamisi Taaniga.