Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale (5)

Eesti koondise ja Flora ründajat Mark Anders Lepikut ootab ees pikk vigastuspaus. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eelmisel nädalal Eesti koondise treeningmängus Ungari klubi Ferencvarose vastu põlve vigastanud ründaja Mark Anders Lepik sai kätte karmi diagnoosi - enne sügist tal jalgpalliväljakule asja ei ole.

20-aastane FC Flora väravakütt sekkus 0:1 kaotusmängus Ferencvarose vastu väljakule teiseks poolajaks, ent juba 65. minutil langes ta maha, kui proovis duellis pikka palli omaks võtta. Paariminutilise tohterdamise järel tõusis Lepik küll omal jalal püsti, ent mängu enam ei jätkanud.

Nüüd saabusid uuringute tulemused ja tõde on karm: Lepiku vasaku põlve ristatiside on katki, mis tähendab, et järgmised kaheksa-üheksa kuud tuleb tal taastusraviga tegeleda. Seega kui Lepik tänavu veel vutiväljakutele naaseb, siis kindlasti mitte enne sügist.

Saku Sportingu kasvandik ning Nõmme Unitediski mänginud Lepik liitus FC Floraga 2017. aastal kõigest 16-aastasena. Oma debüüthooajal käis ta Premium liigas väljakul 21 mängus kokku 398 minutiks ja lõi kolm väravat. 2018. aastal jättis ta hooaja esimese poole vahele, sest käis talvel põlveoperatsioonil, ent jõudis kõrgliigas 15 mängu ja 947 minutiga lüüa koguni 10 väravat. 2019. aastaks siirdus ta laenule Šveitsi Winterthuri, kus oli kimpus aga erinevate probleemidega, mistõttu naasis suvel Florasse.

Floras alustas ta särtsakalt, kui lõi kohe euromängus Niši Radnickile vahetusest sekkudes esimese puutega värava, ent tervisemured ei kadunud ja Premium liigas sai ta aasta lõpuks kirja vaid neli mängu. Ka eelmine, 2020. aasta hooaeg ei möödunud Lepiku jaoks vigastusteta. Premium liigas käis ta väljakul 16 kohtumises ja sai Rauno Sappineni vahetusmehena kirja 260 minutit, millega lõi kolm väravat.

Sellest hoolimata sai Flora ründaja sügisel oma esimese A-koondise kutse, kui Karel Voolaid kutsus ta rahvusesindusse oktoobrikuisteks mängudeks. "Lepik treenib sellest nädalast alates täiskoormuse juures, aga üldist mänguaega on ta vähe saanud," rääkis Voolaid toona. "Tal on olnud tagasilööke, aga tuleb arvestada meie ründepotentsiaali ja valikuid. Kahjuks pole meil seal väga palju võimalusi, aga mul on väga hea meel, et saan ta lõpuks koondise juurde võtta. Vaatame, milliseks ta roll kujuneb ja kui palju me talle minuteid anda saame. Ta saab iga päev energiat ja võimekust juurde. Ta on ikkagi puhas ründaja ja meil praegu väga hüpata pole selle valikuga."

Maavõistluses Leedu vastu tegigi Lepik kohe oma debüüdi, kuuludes algkoosseisu ja saades 1:3 kaotusmängus kirja 65 minutit. Vahetusest sekkus ta Rahvuste liiga kohtumistes Põhja-Makedoonia ja Armeenia vastu. Novembris sai Lepik maavõistluses Itaaliaga kirja oma neljanda koondisemängu. Floraka nüüdne pikk vigastuspaus tähendab aga seda, et lisaks Jürgen Hennile peab uue plaani välja mõtlema ka koondise uus loots Thomas Häberli, kes eelistas jaanuaris Lepikut teiste seas Eesti pikaaegsele koondislasele Henri Anierile.