Vana kamraadi neljanda üleminuti värav pani Flora tiitlilootustele suure põntsu (galerii!) (2)

Anieri jaoks oli see tänavuse hooaja teine liigavärav. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna Kalev ja FC Flora pakkusid täna ühe Premium liiga hooaja parima mängu, kui teise poolaja väravatest 2:2 viiki lepiti.

Flora ei saanud täna kasutada oma senise hooaja esiväravavahi Mait Toomi teeneid, kes teisipäeval kohtumises FCI Levadia vastu enda klubi fännidele keskmist sõrme näitas. Täna seisis tema asemel postide vahel Magnus Karofeld, edasise osas peaks info avalikkuseni jõudma lähipäevadel.

Esimesel poolajal oli liiklus küllaltki ühesuunaline, sest Karofeldile palju tööd ei jagunud, küll aga teisel pool postide vahel seisnud Karl Andre Vallnerile. Kõige lähemale jõudis väravale grusiin Zakaria Beglarišvili, kuid kõik tema löögid sumbusid Vallneris.

Teisel poolajal aga läks vägevaks andmiseks ja seda mõlemalt poolt. Esimesed minutid kulgesid veel enam-vähem tasakesi, aga 54. minutil andis kohtunik Siim Rinken Karl Mööli vastu kahtlase väärtusega vea. Jätkuolukorrast riputas Gert Kams ideaalse palli kasti ja keskkaitsja Madis Vihmann sai peaga kirja oma hooaja kaheksanda värava.

Kalevi vastus oli aga välkkiire. Terve teise poolaja paremal äärel aktiivselt edasi-tagasi traaveldanud Mööl toimetas kasti suurepärase nurgalöögi, mille 18-aastane kamerunlane Steve Kingue ära vormistas.

Möölil tekkis kohe ka endal hea võimalus, aga seejärel sai taas mängu sisse Flora. Korduvalt jõudis väravale lähedale tipuründaja Mark Anders Lepik, kuid endiselt jäi ette Vallner.

Kalevi paremkaitsja Mööl patustas aga 77. minutil taas veaga, aga seekord oma karistusalas. Zakaria Beglarišvili sai penaltipunktilt kirja oma hooaja 25. värava, millega tõusis Roman Debelko kõrvale teist kohta jagama. Liliul on kirjas 28 tabamust.

Ilmselt oli kõigil Premium liiga jälgijatel juba deja vu tunne ehk Kalev mängib taas hästi, aga peab leppima üheksanda järjestikuse kaotusega. Nii siiski ei läinud - Mööl võttis veelkord ette ühe reidi vastaste karistusalasse ning teenis Magnus Karofeldi vastu penalti. Mööl sai ise olukorras haiget, aga otsustava naela lõi Flora kirstu klubi enda kasvandik Hannes Anier, kelle mängijaõigused enne Kalevit ongi Eestis ainult Florale kuulunud.

Mängu parim - Karl Andre Vallner

Kuigi siia võiks asetada ka kõigile väravatele (ka Flora omadele) eeltöö teinud Karl Mööli, siis Vallneri jaoks oli see mäng küllaltki ideaalilähedane. Ei olnud tal Vihmanni värava olukorras suurt teha ja Beglarišvili penalti oli samuti kõrge kvaliteediga.

30. septembril kell 15.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev - Tallinna FC Flora 2:2 (0:0)
56. Steve Kingue, 90+4. pen. Hannes Anier - 54. Madis Vihmann, 78. pen. Zakaria Beglarišvili

Väravasöödud: 56. Karl Mööl, 90+4. x - 54. Gert Kams, 78. x
Hoiatus: 29. Karl Andre Vallner, 41. Marco Lukka, 77. Karl Mööl
Mänguolud: +9, vihmane tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 186
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Marto Kiisk
Neljas kohtunik: Aron Härsing

89. minutil saadeti minema Tallinna Kalevi treener Argo Arbeiter

Kalev: Karl Andre Vallner, Karl Mööl, Marco Lukka, Hans Joosep Tammerik, Steve Kingue, Alger Džumadil, Andreas Raudsepp, Takuya Matsunaga, Reinhard Reimaa (16. Andre Järva; 78. Kevin Rääbis), Roman Sobtšenko (64. Ioan Jakovlev), Hannes Anier.
Varus: Daniil Koroljov, Tristan Toomas Teeväli, Kaspar Laur, Ioan Jakovlev, Deniss Maksimenko, Kevin Rääbis, Andre Järva.

Flora: Magnus Karofeld, Gert Kams, Madis Vihmann, Henrik Pürg, Anselmi Mikael Nurmela, Markus Poom, Mihkel Ainsalu, Frank Liivak, Zakaria Beglarišvili, Rauno Alliku (72. Maksim Gussev), Mark Anders Lepik.
Varus: Kristen Lapa, Märten Kuusk, Joseph Saliste, Aleksandr Dmitrijev, Vlasi Sinjavski, Maksim Gussev, Erik Sorga.