Vassiljeviga Flora siht: teised on favoriidid, aga meie võidame (13)

Konstantin Vassiljevi saabumine on tekitanud elevust nii Florasse kui kogu Eesti jalgpalliüldsusesse. Oma esimeses mängus lõi ta Transile kohe kaks väravat. Foto: Liisi Troska

Mullu Nõmme Kaljust kolme punkti kaugusele jäänud ja seeläbi alles kolmandana lõpetanud Tallinna FC Flora naudib tänavuse Premium liiga hooaja eel olukorda, kus neist suurt ei oodata. See aga ei tähenda, et nad teiste varjust meistriks tulla ei tahaks. Vastupidi, see kavatsetakse teoks teha.

"Lõpuks on see suhteliselt ennustamatu, kuidas keegi end käima saab. Eelmisel aastal peeti Levadiat väga tugevaks soosikuks, aga nii ei läinud. On olnud aastaid, kus Floraga absoluutselt ei arvestata, aga on oldud ees. Vahed kolme suure vahel saavad olema suhteliselt väikesed nagu eelmisel aastal. Kõigil on oma tugevused," arutleb Floras oma teist peatreeneriaastat alustav 31-aastane Jürgen Henn.

Ta jätkab: "Kindlasti usun meie võimalustesse, sest need on ilmselgelt olemas. Aga kui küsida inimestelt, siis meid päris esimeseks ei pakuta. Arvatakse, et meil on võimalus, aga kui peaksid raha panema, kas paneksid meie peale? Pigem mitte."

Psühholoogiliselt tuleb mängijatele alati kasuks, kui avalikkuse poolt pole neile pandud liigsuuri ootusi, mille täitmise pinge all mehed murduda võivad. Kuigi survet pole, ollakse oma võimetes kindlad. Mullu end Flora põhikoosseisu kinnistanud 20-aastane keskpoolkaitsja Markus Poom: "Ma usun meie meeskonda. Meis on potentsiaali tulla meistriks. Usume nii kaua, kuni on võimalik uskuda."

REKLAAM

Selle olukorra, kus kõikide muudatuste taustal ei pea jalgpalliüldsus Florat esimeseks tiitlipretendendiks, võtab sobivalt kokku klubi president Pelle Pohlak. "Teised on favoriidid, aga meie võidame!" on ta kindel.

Väravamasin Beglarišvili läks, maestro Vassiljev saabus

Mõned päevad enne uue hooaja algust on Flora koosseis sisuliselt paigas. Aleksandr Dmitrijev ja Jürgen Lorenz lõpetasid karjääri, skandaali sattunud Mait Toom siirdus Paidesse, viimast mullu sügisel väravasuul asendanud Magnus Karofeld saadeti Kuressaarde laenule, Joseph Saliste läks regulaarseid minuteid otsima Narva, esiründajaks kerkinud nooruke Mark Anders Lepik astus sammu välismaale ning klubi viimaste aastate väravamootor Zakaria Beglarišvili siirdus laenule Ungari tippklubisse Honved.

Kuningas on lahkunud. Elagu kuningas! Foto: Gertrud Alatare

Neid asendavad laenult saabunud pallurid, Toomi vahetusdiilis hangitud kaitsja Michael Lilander, Levadias üle jäänud keskpoolkaitsja Pavel Dõmov ning eelmisel nädalal meistriliiga ajaloo ühe suurima üleminekuna kodumaale tagasi toodud Eesti koondise pikaaegne A ja O Konstantin Vassiljev.

"Muidugi Zakaria minek on positiivne selles mõttes, et ta saab ennast kõrgemal tasemel proovile panna. Kui ta saab varsti kodakondsuse, siis ta võiks ju olla mängija, kes Rahvuste liigas D-tasemel suudab neid nõrgemaid vastaseid lahti harutada seal keskel. Aga see on juba koondisetreenerite küsimus," mõtiskleb Pohlak.

Grusiini asendajaks oli esialgu plaanitud Herol Riiberg ning see roll jääb talle ka Vassiljevi saabumise järel. "Herol on kaks korda Viljandis laenul käinud ja väga hästi hakkama saanud. Kindlasti ootame ja loodame, et tema mängimine saab suurema tõuke, kui ta varem siin saanud on. Kahtlemata on ta mängija, keda tahame väga endale hoida, sest tal on olemas suur potentsiaal," ütleb Flora president.

Treener Henn: "Peame Vassiljevile leidma õige positsiooni ja mängust lähtuvalt võib see erineda. Vassiljev peab tõenäoliselt mängima väravale lähedal – selles mõttes on nad Heroliga ilmselt konkurendid, aga teisest küljest kui Kostja peaks mõnes mängus mängima mõnel teisel positsioonil, siis jällegi see kümne positsioon on vaba. Ja Kostja on ka ikkagi inimene! Keegi ei saa veel valmis printida protokolle, kus Kostja on alati esimene nimi."

Ta lisab, et väga reaalne on Vassiljevi kasutamine number kaheksa ehk keskpoolkaitsja kohal. Eriti mängus, kus Floral on vaja rohkem jõudu ettepoole, sest Vassiljev saaks tolles olukorras näidata oma kvaliteeti veidi madalamal mängujuhi rollis.

Viimased küsimärgid Flora koosseisus on seotud lahkujatega. Nii Madis Vihmanni kui Maksim Gussevi puhul töötab klubi mängijate välismaale viimise suunal. Suveni kestvate ajateenistuste tõttu on õhus olnud Marco Lukka ja Kevin Aloe roll. Hetkeseisul on esimene jäämas ja viimane laenule siirdumas. "Hommikuti nad üldjuhul trennis käia ei saa ja nii on neile endale parem, kui lähevad kuskile, kus mängida saavad," sõnab Henn.

Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Brit Maria Tael

Flora vaatab alati mitu sammu ette

Kui aasta eest lahkusid Florast põhitegijad Rauno Sappinen, Brent Lepistu ja Joonas Tamm, siis nüüd Lepik, Beglarišvili, Dmitrijev, Toom ja tõenäoliselt ka Vihmann. Pohlak: "Kunagi kui Enar Jääger läks poole hooaja pealt ära, tõusis Vihmann põhikaitsjaks. Öeldi, et pole võimalik mängida kõige kõrgema koha peale sedasi. Sügisel tulime meistriks.

Kui Sappinen ära läks, räägiti, et peab kindlasti kuskilt uue ründaja tooma, pole võimalik mängida sedasi. Tuli Lepik. Nüüd läks Lepik ja on jällegi öeldud, et kas on võimalik konkureerida, teda ei saa ju ka asendada … Meie klubi loogika on alati nii palju ette mõeldud, et iga mängija lahkumisega on meil üldjuhul kohe klubist seest asendus võtta. Mingi väike võimalus on alati, et toome väljast, aga üritame hoida seda seisu, et meil oleks kohe sammud teada, kui mõni mängija peaks lahkuma ja see peaks sellisel juhul juhtuma suhteliselt valutult.

Ma olen kindel, et kui vaadata klubisid, siis me oleme konkurentsitult kõige rohkem noorjalgpallureid toonud Eesti mõistes tippjalgpalli juurde." Henn lisab, et temagi on valmis Vihmanni lahkumiseks, kuigi ta tugevdaks, annaks sügavust ja hoiaks konkurentsi. "Kui tal on piisavalt hea võimalus minna, siis taseme mõttes ja järgmise sammu astumiseks on mõistlik seda teha. Loomulikult oleksin rõõmus, kui ta jääks, aga minu ülesanne on mängida tiitlile nende mängijatega, kes meil on. Olen kindel, et see on ka ilma Madiseta täiesti reaalne," ütleb juhendaja.

Kas Floral pole praegu aga koguni liiga palju asendusi lahkujatele? Kas koosseis pole liiga paks, jättes mänguajata mehed, kes seda vajavad? Henn: "On mõned noored, kes võiksid saada [veel] võimaluse [mujal laenul], aga teisalt näen neil piisavat rolli siin. Me ei saa väga õhukeseks meeskonda teha, sest see võib olla ohtlik."

Madis Vihmann (keskel) loodab välismaale siirduda. Foto: Brit Maria Tael

Pohlak tõdeb, et optimaalse koosseisu suuruse osas on erinevaid koolkondi, kuid ta ei usu, et nende praegune liigsuur valik kuidagi halb oleks. Vastupidi: "See on positiivne probleem, kui on mängijaid, kelle seast teha õige valik. Ja on seltskond, kes peavad seda mõistma. Samamoodi need, kes praegu duublist kõrgliigasse laenule lähevad – see on teistpidi nende võimalus. Kunagi läksid samamoodi Viljandisse laenule [Andre] Frolov, [Rauno] Alliku ja teised mängijad. Mõned neist jõudsid esindusmeeskonda tagasi, mõned ei jõudnud. See on nende võimalus suures jalgpallis sealtkaudu läbi lüüa, kui nad otse duublist ei jõua esindusmeeskonda."

Ettevalmistuseks said meeskonnale loodud ideaali-lähedased võimalused

Juba detsembris ettevalmistusega alustanud Flora keeras treeningutes vinti juurde jaanuaris. Tippmeeskonnale kohaselt treeniti raskemal perioodil kaks korda päevas. Ka üleüldine intensiisvus oli suurem kui varasemalt. "Oleme treeninud viimastest aastatest natuke rohkem ja mänginud ka väga suure hulga mänge. Sellest on tekkinud mängijatel pisimuresid, teisalt oleme saanud kasutada erinevaid mängijaid ja tugevad mängud on tulnud kasuks noorematele, kes on saanud võimalusi," lausub Henn.

Kümnest treeningmatšist neli peeti välisklubidega - kaks Šveitsis ja kaks Norras. "Arvan, meeskonnale said klubi poolt loodud suhteliselt ideaali-lähedased võimalused," räägib Pohlak. Šveitsi esiliigas mängiva Winterthuriga viigistati ja Norra esiliigasse kuuluv Sogndal alistati. "Meie tase peakski olema selline, et sealt peksa ei tohi saada. Sealt peaks alati normaalse tulemusega tagasi tulema," põrutab Pohlak. Euroopa liiga alagrupiturniiril mänginud Sarpsborgile kaotati 1:3 ja sama võistluse alagrupiturniirilt läbi läinud ning seejärel alles Napoli käe läbi langenud Zürichile kaotati 1:4.

Flora president Pelle Pohlak. Foto: Brit Maria Tael

Henn: "See, et me nende mõlemaga mängida saime – aitäh klubile, et nad selle võimaluse välja ajasid! Me tõesti ei mänginud kehvasti. Mida positiivsena saab kaasa võtta, on see, et mõlemas mängus lõime võõrsilvärava, mis võib euromängudes olla väga suur väärtus. Aga sealt nägime, et nii tugevate vastaste vastu peame oskama ja olema võimelised paremini ja agressiivsemalt kaitsma.

Tase neis riikides on tugev. Kui seal kuskil teha natuke lapsikuid vigu, rumalusi või mängida kohati naiivselt, siis need kasutatakse ära. Seda olemegi terve ettevalmistuse peamise teemana sees hoidnud, et kuidas hakata noorte mängijatega mängima sellist täiskasvanute jalgpalli, mis peab kohati olema natuke pragmaatiline ja igav vaadata, aga efektiivne."

Pohlak lisab: "Tooks välja, et selle aasta Zürichi 1:4 oli mänguliselt oluliselt parem kui mõne aasta tagune 0:4 St. Gallenilt. Need olid nagu öö ja päev, kuigi tulemust vaadates ei tundu, et väga suur erinevus on. Tähtis on, et me suudaks ka suvel mängida hästi välismaa võistkondadega ja mitte ainult sõprusmänge nagu AIK-iga üks aasta."

Treener täiendab, et mängijatele oli selline vaheldus väga hea, sest lööb pildi selgeks, kus on piir. "Nende mängudega ei tundunud see enam nii ulmeliselt kaugel, vaid kohati käega katsutav. Iga positiivne mäng annab mängijatesse usku - mille taha eestlastel tihtipeale see asi jääb -, et me võime [Euroopas] mängida."

Ka Markus Poom arvab, et taolised kõvad matšid on väga hea praktika. "See on suur boonus. Sellest tuleb ainult maksimum võtta," ütleb ta.

Tarkuse ja füüsilise võimsusega eesmärkide suunas

Flora suutis oma ettevalmistuse läbida ilma suuremate kadudeta. Vahepeal oli eemal kannakõõlusega hädas olnud kapten Gert Kams, kuid tema on nüüdseks tervenenud. Möödunud aasta suure koormuse pealt jäi Poomil puhkus veidi lühikeseks, mis on kaasa toonud mõned pisivigastused ja nii jookseb ta ajaga võidu, kas jõuab avavooruks mängukorda või mitte.

Markus Poom. Foto: Brit Maria Tael

Tõsisem on olukord vaid Mihkel Ainsaluga, kelle eelmise hooaja lõpus saadud põlvevigastus on tekitanud kohati lisaprobleeme. "Ainsalu on kõige suurem küsimärk olnud. Kohati treenib, kohati ei treeni. Ei ole saanud teda sedasi tagasi tuua, nagu oleksime soovinud. On olnud tagasilööke, aga praegu tundub, et ta peaks olema vähemalt arstide sõnul varsti piisavalt terve, et uuesti meeskonnaga liituda. Aga mänguvormi tal hetkel ei ole, just füüsiliselt," kirjeldab Henn.

Flora tugevustest rääkides puudutavad nii Henn kui Pohlak samu teemasid. "Oleme ise rõhunud sellele, et jalgpallur peaks olema tark, füüsiliselt võimekas – need võiks olla meie kaks esimest tugevust, millele rõhuda. Kindlasti ka kergelt nooruslikkus on tugevus – suur tahtejõud," arvab Pohlak.

"See, et keegi väga – võib-olla Kostja [Vassiljevi] tulekuga küll rohkem – meid tiitlisoosikuks ei ole pidanud, on meie trump," arvab Henn. "Kindlasti ka nälg ja sportlik viha, mis tekkis sellest, et jäime eelmisel aastal nii napilt tiitlist ilma. Olime pikalt mängus sees ja ise mõnes kohas mängisime selle maha. Tahame oma vigu parandada."

Murekohti Hennil ei ole. Mõistagi tahaks ta mingeid asju paremini ja on asju, kus ta ei tunne end kõige kindlamalt, aga muret kui sellist tal pole. Seda erinevalt eelmisest aastast, kui tema kui noore treeneri õlule kogunes raske koorem. "See aasta tunnen end palju rahulikuma ja muretumana," ütleb ta. See ei tähenda, et ta mugavustsooni naudiks. Viimase vältimiseks suhtleb ta aeg-ajalt ka oma mentori Arno Pijpersiga, kes aitab näpuga näidata ja uusi mõttetahke avada. "Proovin seda teha, sest arvan, et minu vanuses on vajalik kasutada nende inimeste teadmisi, kes on mingid sammud läbi teinud, mida mina paraku veel kogeda pole saanud."

Hennil on Pohlaku sõnul kindel klubipoolne toetus, sest kuigi tiitel on üks konkreetne eesmärk, peavad nad jälgima ka muid aspekte, näiteks mängijate arengut. Viimase osas vajavad florakad konkurentidelt abi. Pohlak: "Juba mitmeid aastaid on selge, et suudame oma lähiriikide tippudega mängida kui võrdne võrdsega. Vahe tuleb sel tasemel stabiilsusest – nemad saavad enamiku aastast võrdseid mänge. Meie tipud teevad olulise arenguhüppe, kui tagumised teevad järjest suuremaid samme ülespoole. Ma isegi ei karda, vaid ootan, et tagumised teeksid võimalikult suured hüpped esimestele järgi, et saaks järjest rohkem võrdseid vastaseid. Meeskond vajab tugevat stabiilsust."

Foto: Brit Maria TaelMeeskonna staar - Konstantin Vassiljev

Kui aastaid on Flora näoks kapten Gert Kams, siis tänavu on satsi suurimaks täheks kolmekordne Eesti aasta jalgpallur, 110 koondisemänguga 23 väravat löönud ja veel poolteist aastat tagasi Poola kõrgliiga absoluutsesse tippu kuulunud 34-aastane Vassiljev.

Henn: "Ei ole piisavalt välja toodud Kostja neid oskusi, mida ta jalgadega korda ei saada. Seda, et ta lihtsalt on väljakul ja ütleb õigel ajal õigeid asju, kontrollib tempot, teeb pause jne. Kui alustasin sellega, kuidas vältida lapsikuid vigu ja mängida küpsemalt, siis olen kindel, et just seda Kostja aitab oma väljakul olemisega. Aitab koos Gerdiga juhtida seda meeskonda väljakul. Ja samamoodi riietusruumis."

Vassiljevi saabumise üle rõõmustas ka Poom. "Minu jaoks oli see uudis väga rõõmustav. Konkurents mulle meeldib ja kui veel selline mängija tuleb meie meeskonda ... Võtsime ta hästi vastu. Loomulikult tõstab ta keskväljal me lage veel kõrgemale. Igati hea täiendus ja juba proovin teda treeningutel jälgida. Flora on väga head tööd teinud, et selline mees meie võistkonda on lisandunud," ütles noor poolkaitsja.

Seejuures kes arvab, et nüüdsest on just Vassiljev Flora standardolukordade spetsialist, ei pruugi täielikult õigel teel olla. "Kõigepealt tuleb uutel mängijatel Gert sealt troonilt ära tõugata. Vaatame!" naerab Henn, "kindlasti kõigil tekib võimalus neid proovida või lüüa. Hea on, kui on selline kogus mängijaid, kes suudavad väravale kaugemalt ohtu tekitada."

Foto: Brit Maria TaelKellel silma peal hoida? Vlasi Sinjavski

Küllaltki noore võistkonnana on Floras mitmeid selliseid mehi, kellelt klubi järgmist sammu ootab. Näiteks Erik Sorgalt ja Vladislav Kreidalt. Kuid tõestamishetk saab olema ka Vlasi Sinjavskil, kes mullu suvel Nõmme Kaljust üle osteti. Oma esimesel poolaastal jäi ta panus Premium liigas tagasihoidlikuks, ent talvel on ta näidanud väga hea minekut.

"Vlasi Sinjavski on teinud väga hea ettevalmistuse, on löönud ka paar väravat, kui oleme käinud välismaal Euroopa meeskondade vastu mängimas. Ta on aina enam kanda kinnitamas ja usun, et treenerid näevad teda aina enam selle sama pilguga," arvab Poom.

Ta lisab: "See võib olla heas mõttes tema aasta. Ma ei hakka talle liiga palju pingeid peale panema, aga kindlasti ootan temalt palju, sest tean, et ta on nii palju tööd ja vaeva näinud. Ta on algavaks hooajaks väga heas vormis ja valmis."

Suurim küsimärk - kuidas saadakse pidama kaitse?

Mullu maksid Florale tiitli kaitses tehtud eksimused, kus konkurentide vastu endale lubamatult lihtsalt väravaid lasti lüüa. Usutavasti saab kaitsemäng ka tänavu olema suurim küsimärk. Kaitseväelaste arvelt on tagala õhem, lisaks lahkub tõenäoliselt välismaale kaitsesüdamiku liidriks kujunenud Vihmann.

Vaat et kõige enam on jalgpallisõprade seas küsimusi tekitanud olukord Flora väravasuul. Toomi lahkumise järel otsustati anda võimalus Richard Alandile ja Ingmar Krister Paplavskisele, kes kaitsesid mullu vastavalt Pärnu Vapruse ja FC Kuressaare puuri. "Richard tegi väravas eelmisel aastal väga korraliku partii. Muidugi väljakutse siin ja Pärnus on lihtsalt teistsugune. Nii mänguliselt kui muus mõttes ollakse erinevas kaalukategoorias. See kindlasti mõjutab, aga Richard on võimeline ja vääriline esiväravavahiks. Lisaks tean noorte motivatsiooni ja sisemist põlemist. Nad ei lase Richardil jalg üle põlve esiväravavahi kohal istuda, vaid esitavad korraliku väljakutse Alandile," ütleb Henn.

Kuigi üleminekuturul oli saadaval näiteks ka Marko Meerits, siis Flora ei hakanud teda palkama, sest neil olid väravavahid olemas. Henn: "Loomulikult see teema käis läbi, aga need mängijad, kes mul on, on Eesti mõistes alati väga head mängijad. Ma ei muretse."

Tallinna FC Flora
Peatreener: Jürgen Henn
Abitreenerid: Joel Indermitte ja Norbert Hurt
Väravavahtide treener: Aiko Orgla
Fitness-treener: Ilo Rihvk
Kapten: Gert Kams
EJL-i stipendiaadid: Erik Sorga, Kristen Lapa, Markus Poom, Henri Järvelaid, Martin Miller ja Herol Riiberg
Eelarve: ca 1 000 000 eurot (kogu klubi ca 2 000 000 eurot)
Koduväljakud: A. Le Coq Arena ja Sportland Arena
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Duubelvõistkond: Tallinna FC Flora U21 (Esiliiga)
Kodulehtfcflora.ee
Esimene mäng: 10. märtsil kell 15.00 vs. Viljandi JK Tulevik (Sportland Arenal)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 17. märtsil kell 13 vs. Paide Linnameeskond (Paide kunstmuruväljakul)

Koosseis:

Väravavahid: Richard Aland, Ingmar Krister Paplavskis, Kristen Lapa.
Kaitsjad: Gert Kams, Madis Vihmann, Märten Kuusk, Marco Lukka, Anselmi Mikael Nurmela, Michael Lilander, Henrik Pürg, Markkus Seppik, Henri Järvelaid.
Poolkaitsjad: Rauno Alliku, Herol Riiberg, Konstantin Vassiljev, Markus Poom, Mihkel Ainsalu, Martin Miller, Maksim Gussev, Vlasi Sinjavski, Pavel Dõmov, Vladislav Kreida.
Ründajad: Frank Liivak, Erik Sorga.

Eeldatav algkoosseis:

FC Flora eeldatav algkoosseis - Football tactics and formations

Sisse:

Richard Aland (väravavaht, Vaprusest) naasis laenult.
Pavel Dõmov (poolkaitsja, Levadiast) sõlmis klubiga kaheaastase lepingu.
Henri Järvelaid (vasakkaitsja, Tammekast) naasis laenult.
Marco Lukka (kaitsja, Kalevist) naasis laenult.
Michael Lilander
 (äärekaitsja, Paidest) sõlmis klubiga kolmeaastase lepingu.
Ingmar Krister Paplavskis (väravavaht, Kuressaarest) naasis laenult.
Herol Riiberg (poolkaitsja, Tulevikust) naasis laenult.
Konstantin Vassiljev (poolkaitsja, Gliwice Piastist) sõlmis aastase lepingu.

Välja:

Zakaria Beglarišvili (poolkaitsja) sõlmis pooleaastase laenulepingu Budapesti Honvediga.
Aleksandr Dmitrijev
 (poolkaitsja) lõpetas karjääri.
Magnus Karofeld (väravavaht) siirdus Kuressaarde laenule.
Mark Anders Lepik (ründaja) sõlmis pooleteiseaastase laenulepingu Winterthuriga.
Jürgen Lorenz
 (keskkaitsja) lõpetas karjääri.
Joseph Saliste (poolkaitsja) siirdus aastate laenulepinguga Narva Transi.
Mait Toom (väravavaht) siirdus vahetustehingu käigus Paidesse.

Lahtine:

Kevin Aloe (kaitsja) võib minna laenule.
Maksim Gussev (ääreründaja) klubi töötab, et välismaale saaks.
Madis Vihmann (keskkaitsja) oli testimisel Norras Sarpsborgis ja klubi töötab, et välismaale saaks.

Hooajaeelsed mängud:

11.01. FC Flora - Paide Linnameeskond (PL) 2:0 (ov Sanneh, Herol)
18.01. FC Flora - FCI Levadia (PL) 0:0
24.01. Wintherthur (SUI1) - FC Flora 2:2
(ov, Liivak)
27.01. Zürich (SUI) - FC Flora 4:1 (Sinjavski)
01.02. FC Flora - Narva Trans (PL) 4:1 (Männilaan, Liivak 2, Gussev)
02.02. FC Flora - Nõmme Kalju (PL) 1:3 (Lukka)
09.02. FC Flora - Tartu Tammeka (PL) 3:0 (ov Maanas, Liivak, Sorga)
15.02. Sarpsborg (NOR) - FC Flora 3:1 (Sinjavski)
24.02. Sogndal (NOR1) - FC Flora 0:2 (Alliku, Sorga)
02.03. FC Flora - Narva Trans (PL) 4:1
(Vassiljev 2, Kuusk, Liivak)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; SUI - Šveitsi kõrgliiga; SUI1 - Šveitsi esiliiga; NOR - Norra kõrgliiga; NOR1 - Norra esiliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (13)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

PREMIUM LIIGAS
KODUNE JALGPALL
Pilk ajalukku: Trans vajab karikafinaalis Tallinna-võimu lõpetamiseks esimest väravat, Kaljul on aga põhjust enesekindluseks
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 15. osas piilume nädala tippsündmuse ehk Evald Tipneri karikavõistluste ajalukku ja vaatame duelli omapärastele nüanssidele.
SILM PEALE!
VÄLISMAALT
Nemad, kes unustasid kaotamise
ESILIIGA TELEMÄNG
VÄLISMAALT
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
37:5
34
2.
Tallinna FCI Levadia
12
9
1
2
37:9
28
3.
Paide Linnameeskond
11
7
2
2
15:6
23
4.
Nõmme Kalju FC
12
6
4
2
18:12
22
5.
JK Narva Trans
12
4
4
4
15:9
16
6.
FC Kuressaare
11
3
3
5
8:13
12
7.
Tartu JK Tammeka
12
2
2
8
15:27
8
8.
Viljandi JK Tulevik
11
2
2
7
11:24
8
9.
Maardu Linnameeskond
12
1
3
8
4:32
6
10.
JK Tallinna Kalev
11
1
2
8
5:28
5
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
28
Paide Linnameeskond
23
Nõmme Kalju FC
22
JK Narva Trans
16
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
8
Viljandi JK Tulevik
8
Maardu Linnameeskond
6
JK Tallinna Kalev
5
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab algaval hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK