Rauno Sappinen lõi Stali 2:4 kaotusmängus kaks väravat. Foto: Stal Mielec

Eesti koondise ründaja Rauno Sappinen lõi Poola kõrgliigas karjääri kolmanda ja neljanda värava, kuid Mieleci Stal kaotas võõrsil medaliheitluses olevale Szczecini Pogonile 2:4.

Sappinen vaatas pingilt, kuidas Stal jättis avapoolajal penalti realiseerimata ja läks 15-minutilisele puhkepausile 0:2 kaotusseisus. Sappinen vahetati teiseks poolajaks väljakule ja eestlane raiskas kohe üks-üks olukorra. Mõned minutid hiljem lõid võõrustajad kolmanda värava.

Seejärel saabusid Sappineni minutid. Ta lõi 60. minutil nurgalöögi olukorras kahelt-kolmelt meetrilt palli jalaga väravasse ja suunas 68. minutil meeskonnakaaslase tsenderduse peaga võrku. Stali rõõm jäi lühikeseks, sest viigivärava asemel lõi Pogon hoopis 75. minutil neljanda värava ja vormistas lõppseisuks 4:2.

Tipphetked (Sappineni väravad alates 3:08):

Sappinen on kõik väravad Poola kõrgliigas löönud tänavusel hooajal. Gliwice Piasti eest skooris eestlane korra (novembris võõrsil Pogoni vastu!) ja Stali eest on tal nüüd kirjas kolm väravat.

Stal asub viis vooru enne hooaja lõppu 11. kohal ja edestab ohutsooni nelja punktiga. Lähimad jälitajad on pidanud mängu vähem. Stal läheb järgmises voorus vastamisi Kielce Koronaga, kes hetkel paikneb punkti kaugusel 12. kohal. Piast, kes omab Sappineni mängijaõiguseid, asub liigatabelis seitsmendal real.

Vlasi Sinjavski tegi Tšehhi kõrgliigas Slovacko ridades täismängu, kui kodus mängiti 1:1 viiki Praha Spartaga. Lisaks täismängule sai Sinjavski kirja ka kollase kaardi. Slovacko asub viiendal tabelireal ega saa enam kuuendast kohast allapoole langeda. Põhihooaja lõpuni on jäänud kaks vooru ja seejärel mängivad kuus paremat meeskonda omavahel korra läbi. Slovackot lahutab neljandast ehk viimasest eurokohast kaks punkti.

Erik Sorga sekkus Bulgaaria kõrgliigas 77. minutil vahetusest, kui tema koduklubi Plovdivi Lokomotiv kaotas võõrsil Sofia CSKA 1948-le 0:1. Lokomotiv asub kolm vooru enne põhihooaja lõppu liigatabelis kuuendal kohal, kuid mängu vähem pidanud Sofia Slavia on vaid kahe punkti kaugusel selja taga. Bulgaarias on samasugune süsteem nagu Tšehhis ehk esimesed kuus mängivad pärat põhihooaja lõppu omavahel veel korra läbi.

Frank Liivak vahetati Iirimaa kõrgliigas Sligo Roversi 3:1 võidumängus UC Dublini vastu 77. minutil väljakule, kui kõik väravad olid löödud. Hiljuti vigastada saanud Bogdan Vaštšuk puudus koduväljakul mänginud Sligo koosseisust. Sligo on 11 mänguga kogunud 16 punkti ning asub kümne võistkonna konkurentsis viiendal kohal.