Joonas Tamme mäng sai seekord kiire ja näotu lõpu. Foto: Plovdivi Botev / Facebook

Bulgaaria kõrgliigas oli must õhtu Eesti koondise keskkaitsjal Joonas Tammel, kes kinkis Plovdivi Botevi ja Arda kohtumises vastasele võiduvärava ja sai ühtlasi sama olukorra eest punase kaardi.

Eestlane tegi 59. minutil suhteliselt süütus olukorras palli omaks võttes kehva puute, läks viga parandama ja tabas saapakorkidega vastasmeeskonna ründaja Chinonso Offori jalga. Offor jõudis siiski lükata palli Ivan Tilevile, kes selle võrku saatis. Peakohtunik kutsuti videoekraani juurde ja sealt naastes näitas ta Tammele vea eest punast kaarti.

Tilevi tabamus jäi mängu ainsaks ja Arda sai 1:0 võidu. Tamme klubikaaslane Matvei Igonen jälgis kohtumist varumeeste pingilt. Liigatabelis on viie võidu ja ühe viigi kõrvale teise kaotuse saanud Botev neljandal real, liidrist Ludogoretsist jäädakse maha kuue punktiga.

Mängu tipphetked (Tamme eemaldamisega lõppenud olukord alates ):

Rumeenia kõrgliigas sekkus Mattias Käit teist vooru järjest mängu teiseks poolajaks ning Bukaresti Rapid alistas võõrsil 2:1 Slobozia Unirea. Avapoolajal viis Rares Pop Rapidi ette, kuid võõrustajad vastasid õige pea. 60. minutil tegi Pop uuesti skoori ja sellele Unireal enam vastukäiku ei olnud. Rapid on tihedas liigatabelis kaheksandal kohal, aga teisest reast vaid viie punkti kaugusel.

Iirimaa kõrgliigas võinuks õhtust kujuneda eestlaste duell, aga Markus Poom ja Martin Miller jälgisid paraku mõlemad pingilt, kuidas Shamrock Rovers alistas koduväljakul 1:0 Bohemiansi. Roversile tõi magusa võidu Graham Burke'i 84. minuti tabamus. Liigatabelis on Rovers kolmas, jäädes Shelbourne'ist maha nelja ja Derry Cityst ühe punktiga, kuid mõlemal konkurendil on üks mäng varuks. Bohemians on kümne meeskonna konkurentsis kaheksas.

Serie C-s tegi Pescara kodus 0:0 viigi Perugiaga, kuid säilitas sellest hoolimata oma tsoonis viie vooru järel esikoha. Georgi Tunjov jälgis kohtumist algusest lõpuni varupingilt. Rootsi esiliigas ehk Superettanis lõppes sama skooriga Oddevoldi ja Orebro kohtumine, Kristoffer Grauberg Lepik sai Oddevoldi eest mängu 86. minutil. Liigatabelis on Oddevold 16 meeskonna konkurentsis 13. kohal.