Viimasel minutil appi tulnud VAR pigistas kivist vee välja ja aitas Manchester City rekordini (0)

John Stones on äsja toonud Manchester Cityle magusa võidu, õnnitlema tõttab Jack Grealish. Foto: Jasn Cairnduff / Reuters / Scanpix

Päev pärast tiitlirivaali Arsenali 0:2 kaotust Bournemouthile oli punktide loovutamisele lähedal ka Manchester City. Võõrsil Wolverhamptoni vastu kaotusseisu jäänud tllitkaitsja näitas aga klassi ning võttis viienda üleminuti tabamusest ikkagi 2:1 võidu.

Mängu eel oli Wolverhampton üks neljast meeskonnast, kel sellel hooajal võiduarve veel avamata. Lisaks sellele, et neil oli tabelis seitsmest voorust vaid üks viigipunkt, oli Wolves enda võrku lasknud tervelt 21 palli, mis oli kogu liiga kõige kehvem näitaja. See aga ei seganud neil juba 7. minutil kokku sättimast ilusat söödukombinatsiooni, mille lõpetas väravaga Jörgen Strand Larsen.

Selle hooaja kaheksandas liigamängus juba viiendat korda tagaajaja rolli jäänud tiitlikaitsja asus seisu parandama 33. minutil, kui Joško Gvardiol keerutas karistusala joonelt palli Jose Sa näppude kaudu põiklati alla. See tabamus tõstis horvaadi kalendriaasta täpseima jalaga Premier League'i kaitsjaks, sest tema kuuest väravast rohkem pole kirjas kellelgi.

Teise väravani ei jõudnud kuuest eelmisest Molineux' staadionil peetud liigamängust pooltes punkte kaotanud City siiski kuidagi jõuda ja näis juba, et viik on parim, mis seekord koju kaasa võetakse. Viiendal lisaminutil kerkis aga sõna otseses mõttes kangelaseks John Stones, kes suunas nurgalöögi võimsa hüppe järel peaga sihile. Esialgu värav küll tühistati, sest hetk enne lööki oli Bernardo Silva seisnud Wolverhamptoni väravavahi Jose Sa ees suluseisupositsioonil, kuid videokordus aitas peakohtunikul Chris Kavanagh'l veenduda, et löögi hetkel Silva enam Sa vaatevälja ei seganud.

Viimati Premier League'is mullu detsembris kaotajana platsilt lahkunud City võttis punkte 31. järjestikuses liigamängus, mis on klubi uus rekord. Eelmine oli püstitatud 2018. aastal samuti Guardiola käe all. Inglismaa kõrgliiga ajaloos on tegu alles seitsmenda korraga, kui üks meeskond püsib kaotuseta üle 30 mängu. Rekord kuulub alates 2020. aasta veebruarist 44 mänguga Liverpooli nimele.

Wolverhampton - Manchester City 1:2 (1:1)