Viis hilist minutit lõpetasid Reali närvilise õhtu rõõmsates toonides (0)

Reali kangelaseks kerkis harv väravalööja: keskkaitsja Eder Militao. Foto: Scanpix / EPA / Chema Moya

Hispaania liigatiitlit jahtiv Real Madrid pidi tabelikeskmiku Osasuna vastu pikalt närveerima, kuid pööras viimase veerandtunniga mängu ikkagi enda kasuks ja võitis 2:0.

Kuna linnarivaal ja tabeliliider Atletico sai mõned tunnid varem dramaatiliselt jagu Elchest ning käristas edu viiele punktile, teadis Real, et kodus tuleb Osasunat kindlasti samuti võita. Alates jaanuari lõpust löömatuna püsiv, kuid neljast viimasest liigamängust kolmes 0:0 viigiga leppinud kodumeeskond oli taas hädas võimaluste realiseerimisega ning pausile mindi kurjakuulutavas väravateta viigiseisus. Seejuures sai Osasuna 45. minutil palli Reali väravasse, kuid Chimy Avilale fikseeriti siiski suluseis.

Sergio Herrera tõrjete toel suutis Osasuna viiki hoida viimase veerandtunnini, ent siis kerkis keskkaitsja Eder Militao nurgalöögi järel kõige kõrgemale ja saatis palli täpse pealöögiga posti kõrvale, pannes isegi alati vaoshoitud Zinedine Zidane'i rõõmust hüppama. Kõigest viis minutit hiljem kahekordistas Casemiro õnnega pooleks kodumeeskonna eduseisu: brasiillane üritas Karim Benzema läbisöötu omaks võtta, ent see põrkas tema jalast väravasse.

2:0 võit tõstis lõpuks 23 pealelööki teinud, ent neist vaid kuus raamidesse saanud Reali uuesti Atleticost kahe punkti kaugusele. Pühapäeva hilisõhtul Valenciaga mängival Barcelonal on aga võimalus Realiga samadele punktidele kerkida ning kui Sevilla võidab esmaspäeval Athletic Bilbaod, mahuksid neli esimest meeskonda neli vooru enne hooaja lõppu taas vaid mõne punkti sisse.

Tabeli lõpus sai sama hinnalise võidu Huesca, kes alistas vastaste keskkaitsja Elustondo hilise omavärava abil 1:0 Real Sociedadi. Võit tõstis kodumeeskonna hoobilt punasest tsoonist välja, kuid ellujäämisheitlus on ülitihe: tabeli viit viimast lahutab kõigest viis punkti. Viiendal kohal asuv Sociedad andis aga jälitajatele Real Betisile ja Villarrealile hea võimaluse pühapäevaste kohtumistega vahet kärpida.

Real Madrid - Osasuna 2:0 (0:0)