Zahovaiko: võistkond vääris esituse põhjal paremat tulemust (0)

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko kurtis pärast FCI Levadialt saadud 0:1 kaotust, et esimesel poolajal kaotati liiga palju duelle ning teisel ei saadud hakkama tekitatud võimaluste realiseerimisega.

"Mõlemal oli päris häid momente värava löömiseks. Levadia koksas enda oma ära. Olime valmis, et valeüheksana tegutsev Beglarišvili hakkab kahe liini vahel mängu siduma ja palli saanuna end ümber keerates mõlemad ründavad poolkaitsjad olukordadesse sisse toob. See oli meil teada, aga väravaolukorras jäi Kristjan Pelt veidi kaugele.

Tõsi, see polnud määrav, sest jõudsime ju kahe mehega veel palli taha kah, aga ikkagi suskas Vaštšuk palli tagumisse nurka ära. See räägib kvaliteedist. Loomulikult on Vaštšuk kvaliteetne mängija. Meil läks veidi aega, et sellest väravast toibuda.

Samas polnud me esimesel poolajal tervikuna piisavalt hästi mängus sees. Mind üllatas, et kahevõitlustes alla jäime. Seda sorti mängudes on üks vs üks duellid tulemuse osas ju määravad. Kui seal lahjaks jääda, ongi väga keeruline. See oli minu hinnangul esimese poolaja peamine probleem.

Teise poolaja eel sai see sõnum meeskonnani ette söödetud. Pidime riskima ja tõstsime liinid ülespoole ning kohe hakkas peale mõnus ja võitluslik mäng. Iga minutiga olime aina paremini mängus sees. Neist šanssidest, mis tekitasime, on muidugi kahju. Võistkond vääris tänase esituse põhjal paremat tulemust," võttis Zahovaiko kohtumise kokku.

Paide peamine võimaluste luhtaja oli seekord ääreründaja Deabeas. "Arvan, et Eesti liiga pole näinud nii tugevat ründemängijat kui tema. Positiivne on kindlasti see, et ta on jätkuvalt noor. Aga ta peab ära õppima selle, kus ta hätta jääb. Ta ei löö väravaid ühe puutega. Otsustavust pole.

Teisel poolajal olid tal head momendid, kus on vaja ühe puute lahendust. Ei ole aega teha teist või kolmandat, sest lisapuude on pikk ja vastane jõuab kohe lähedale ning olukord ongi untsu keeratud. Ta peab õppust võtma. Olen kindel, et aja jooksul see muutub ning Deabease resultatiivsus tõuseb," sõnas Zahovaiko.

Põhikoosseisus mõnevõrra üllatuslikult alustanud Sander Sinilaidi vahetas Paide peatreener vaheajal välja, tuues platsile meeskonna kapteni Andre Frolovi. "Meil oli keskväljal probleeme ja tahtsime kiirust sisse tuua. Tänu Andre sekkumisele oli keskväli meil teisel poolajal paremini kontrolli all ja saime palli paremini liikuma. See ei tähenda, et Sinilaid ebaõnnestus. Vahel on nii, et ei tule. Vastane on ka hea. Aga Sinilaid tegi esimese poolajaga piisavalt palju tööd, et teisel oli vastastel juba Andre vastu keerulisem."

Nädala pärast ootab Paidet ees mäng FC Floraga. "Kindlasti tuleb leida motivatsioon. Eilse õhtuni oli ju matemaatiliselt midagi õhus, aga siis sai selgeks, et kolmandalt kohalt me enam kuhugi ei tõuse. Tänane kaotus ei jäta head tunnet. Seega motivatsioon tuleb üles leida. Tuleb tööd jätkata, uskuda ja olukorrad realiseerida. Üritame akusid laadida ja Florale tugeva lahingu pakkuda."

Fotograaf: JANA PIPAR