Drooniskandaal ei sega: Kanada murdis miinuspunktide kiuste sõelmängudele (2)

Kanada võitis taas ning pääses veerandfinaali. Foto: Scanpix / Julio Cortez / AP Photo

Drooniskandaali tõttu olümpiaturniiri alguses kuus miinuspunkti saanud Kanada naiste koondis läbis alagrupi täiseduga ning pääses play-off 'i. Viimases mängus olid punasärgid üle Kolumbiast.

Kanada alustas turniiri totra luuretegevusega, kui lennutas drooni üle Uus-Meremaa treeningu. Juhtumi tõttu saadeti koju koondise peatreener Beverly Priestman, koondise akrediteeringuta analüütik Joseph Lombardi, keda karistati keelatud alal drooni lennutamise eest kaheksakuulise tingimisi vangistusega, ning koondise abitreener Jasmine Mander. Naiskonda juhendab turniiri lõpuni abitreener Andy Spence.

FIFA karistas Priestmani aastase treeningkeeluga ning andis Kanadale kuus miinuspunkti. Seega sai turniiri eel selgeks, et Kanada peab edasipääsuks võitma kõik alagrupimängud. Esimesed kaks mängu läksid valitsevatel olümpiavõitjatel hästi, sest esmalt võideti 2:1 Uus-Meremaad ja seejärel sama skooriga Prantsusmaad, ent prantslaste vastu oli keeruline - Kanada taastas viigiseisu 58. minutil ning lõi võiduvärava alles 90+12. minutil.

Kanada oli enne viimast mängu nulli punkti peal, Kolumbia seisis kolme silmaga nende ees. Tabel aga rolli ei mänginud, sest 61. minutil lõi kohtumise ainuvärava Vanessa Gilles.

Prantsusmaa alistas A-grupi teises mängus Marie-Antoinette Katoto kahest väravast 2:1 Uus-Meremaa, seega turniiri võõrustajad lõpetasid grupi liidrina ning Kanada lõpetas nende järel teisena. Et kolme grupi peale pääses kaks parimat kolmandat kohta edasi ning Kolumbia jäi selles arvestuses esimeseks, pääsesid ka nemad veerandfinaali.

B-alagrupi lõpetas täiseduga USA, kes seljatas viimases mängus Austraalia. Teisena pääses grupist edasi Saksamaa, kes oli 4:1 üle Zambiast. Kolmandaks jäänud austraallaste jaoks on turniir läbi.

C-grupis võttis Hispaania kolmest kolm, kui võitis viimases mängus 2:0 Brasiiliat. Brasiilia jäi avapoolaja lõpus vähemusse, kui 38-aastane legend Marta sai punase. Kuuekordne maailma parim mängija lahkus väljakult pisarsilmil, sest see on tema koondisekarjääri viimane turniir - kui Brasiilia kaotab järgmise mängu, jääb punane kaart tema koondisevuti viimaseks hetkeks. Teises mängus alistas Jaapan 3:1 Nigeeria ning kindlustas sellega teise koha. Kolmandaks jäänud Brasiilia pääses samuti veerandfinaali.

Prantsusmaa kohtub veerandfinaalis Brasiiliaga, Hispaania madistab Kolumbiaga, USA heitleb Jaapaniga ning Kanada pusib Saksamaaga. Veerandfinaalmatšid toimuvad laupäeval.