Memo | Levadia võib korra libastuda, aga rumal oleks loota meistrilt kahte järjestikust koperdamist (0)

Teist korda järjest Trans Levadiaga hakkama ei saanud. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Kolm päeva tagasi Levadia nullil hoidnud Narva Trans ei suutnud trikki korrata, vandudes kodus tiitli suunas rühkivale tabeliliidrile 0:2 alla.

Levadia kontrollis avapoolaega peaaegu täielikult, lubades Transile vaid üksikuid vasturünnakuid. Õigemini võis esimese pooltunni ristida Mihkel Ainsalu nimeliseks, sest pea kõik Levadia ohtlikud olukorrad tekkisid tema kaudu. Juba 6. minutil pidi Aleksei Matrossov kõik oskused mängu panema, et Ainsalu pealöök üle lati lükata.

Kümnendasse minutisse jäi Transi avapoolaja kõige ohtlikum hetk, sest Pierre Kabore sööstis Karl Andre Vallneriga ootamatult silmitsi, aga Levadia väravavaht tõrjus hästi. Kohe kingiti pall tagasi Kaborele ja jälle oli tema teel vaid Vallner – ent taas jäi too peale.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle, tõestas teises platsi otsas peagi Ainsalu. Mark Oliver Roosnupp leidis hästi Frank Liivaku, kelle kauglöögi suunda muutis osavalt Richie Musaba. Matrossov tegi väärt jalatõrje, aga pall põrkas otse Ainsalule, kes avas skoori – 0:1.

Värav andis Levadia poolkaitsjale indu veelgi juurde, tema pommlöögi lükkas Matrossov siiski üle lati. Karistusalast teravalt teele saadetud pall lendas tagumisest postist napilt mööda, täpne ei olnud ka nurgalöögi peaga suunamine. Teise värava sai Levadia siiski pooltunni täitudes kätte, sest Michael Schjönning-Larseni madala söödu suunas viielt meetrilt võrku pikaajaline Transi mees Aleksandr Zakarljuka – 0:2.

Teise poolaja alguses tõstis Levadia pisut jalga gaasilt ning 56. minutil pidi Vallner tõrjuma Leonardo Roloni kauglöögi. Jätkuolukorrast suunas Kabore palli napilt peaga mööda ning kogu mängu kontekstis olid need šansid ilmselt Transi parimad. Vaid üks Beglarišvili karistuslöök sundis Vallnerit veel tõsisemalt tööle, aga see oli ka kõik. Levadia pani kokkuvõttes klassivahe maksma ja võttis kindlama võidu kui lõpptulemus näitab.

Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

Võtmehetk | Sergo Kuhhianidze puudumine. Transi esiründaja sai kolm päeva tagasi Levadiaga peetud kohtumises vigastada ja seekord mängukõlbulik ei olnudki. Ilma temata puudus Transi rünnakutel aga teravik. Zakaria Beglarišvili kavalad söödud läksid sageli tühja. Oleks Kuhhianidze taibanud neid noolida, kui ta oleks platsil olnud? Kindlalt seda mõistagi väita ei saa, aga tõenäoline olnuks see küll.

Ka Levadia pidi seejuures taas mängima ilma puhta tipuründajata, sest Robert Kirss kandis mängukeeldu. Aga nende meeskonnas on paljudel positsioonidel individuaalset kvaliteeti nii palju, et see ei avaldanud üldisele esitusele vähimatki mõju. Kuhhianidze roll Transi edukas ründemängus on palju olulisem ja tema puudumine torkas seda valusamalt silma.

Lõbus hetk | Šalva Burjanadze röögatus. "Karjus vastasele kõrva" on hoiatuskaardi teenimiseks ilmselt üks jaburamaid võimalikke põhjuseid. Ometi võinuks Transi grusiinist keskkaitsja rikkumise seletamiseks kirjutada protokolli just sellise rea. 43. minutil tegi ta vea Michael Schjönning-Larsenile ning mehed läksid kergelt tõuklema, selle lõpetuseks otsustas Burjanadze aga otse Larseni kõrva ääres häälepaelad valla lasta. Kohtunik premeeris teda selle eest kollase kaardiga, mis jätab vokaaltalendi järgmiseks mänguks pealtvaataja rolli.

Šalva Burjanadze karjatus ... Foto: Soccernet TV

... ja Michael Schjönning-Larseni ehmatus. Foto: Soccernet TV

Õnnetu hetk | Pallilapse valus obadus. Kui Schjönning-Larsen tegi 31. minutil eeltöö Levadia teisele väravale, lõppes see ootamatu äpardusega. Pilguga söötu saatnud Larsen jooksis otsa täpselt küljejoone taga istunud ehk veidi vales kohas olnud pallilapsele. Kokkupõrge oli pealtnäha päris valus, aga pärast Transi arstilt saadud abi näis, et midagi väga hullu siiski ei juhtunud. Küll aga oli tegu – loodetavasti lõppkokkuvõttes õnneliku – meeldetuletusega, et eriti väikesed pallilapsed vajavad mängu eel õiget juhendamist, et nende endaga midagi ei juhtuks.

Staar | Mihkel Ainsalu. Avapoolaja põhjal näis, et Narva Kalev-Fama staadion tuleks ümber ristida Mihkel-Ainsalu staadioniks, sest Levadia poolkaitsja jõudis kõikjale. Esimese poolajaga jäi tema arvele peale ühe tabamuse veel kolm väga head ja lisaks paar lihtsalt üsna head võimalust. Teisel poolajal kadus Ainsalu ründefaasis pildilt, sest kogu Levadia rünnak muutus veidi ümaramaks, aga tegi seda paremini oma põhitööd ehk kontrollis keskvälja.

Tsitaat | "Alati maksame mingit kooliraha. Vaatame, mis järgmisel aastal saab. Loodame, et maksime sel aastal ära ja läheme sama koosseisuga tulevikus edasi!" avaldas Transi poolkaitsja German Šlein lootust, et meeskonnal õnnestub leida senisest rohkem järjepidevust.