Memo | Zenjovi väravapidu võõpas Unitedi nukra sügise veelgi süngemaks (galerii!) (0)

Flora tegi juunikuise 1:1 viigiga võrreldes tugeva vigade paranduse. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nõmme United sooviks kahe koondisepausi vahele jäänud perioodi unustada, sest kõik viis liigamängu lõppesid nende jaoks suurte kaotustega. FC Flora ja eriti Sergei Zenjov lähevad aga pausile hea tujuga, sest Zenjov lõi Männiku staadionil 4:0 võidumängus kõik väravad.

Flora alustas näljaselt ja kuna United jäi tukkuma, siis võimaldas see neil juba 3. minutil ka juhtima asuda. Vladislav Kreida mängis keskväljalt karistuslöögi kiiresti lahti, üllatades sellega kodumeeskonna mängijaid, Zenjov edestas läbisööduni joostes Sacha Martinezt ja lahendas olukorra Marko Meeritsaga vastamisi pääsedes kindlalt - 0:1!

Unitedil olid avapoolajal mõned helgemad hetked ning kõige lähemale jõuti viigiväravale 10. minutil, mil Facundo Stefanazzi pealöök maandus latil. Suures plaanis valitses poolaega aga Flora, kel avanes suur hulk poolvõimalusi ja vaheaja eel ka kaks väga head võimalust edu kasvatamiseks. Kõigepealt pääses Tony Varjund väravavahiga silmitsi, aga veeretas palli postist mööda. Paar minutit hiljem põrkas pall penaltipunkti juures ette Daniil Kuraksinile, kes selle maapõrkega üle lati saatis.

Teisel poolajal püsis mäng veel kindlamini Flora pihus. 52. minutil kombineerisid värava samad mehed, kes avapoolajal - Kreida saatis karistuslöögi Unitedi kasti ning Zenjov koksas selle peaga võrku - 0:2! Tunniajase mängu järel määras peakohtunik Joonas Jaanovits pärast VAR-ülevaatust Flora kasuks penalti, mille realiseeris jällegi Zenjov - 3:0.

Neljas sündis 70. minutil pärast ladusat söödumängu, kui Zenjov läkitas penaltipunkti juurest posti kõrvale Sten Patrick Prunni söödust tulnud palli - 4:0. Kohtumise lõpp muutus ohtrate vahetuste järel väga lahtiseks, United võinuks lüüa auvärava ja Flora veel mitu tükki otsa, aga väravavahid hoidsid suurema väravatesaju ära. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Nõmmekate tukkumineNõmme Unitedi püsimajäämislootused on sisuliselt kadunud, mistõttu polnud seal midagi imestada, et eurosarjakoha nimel pingutav Flora oli vastasest motiveeritum. Kohe esimestel minutitel täielik uinumine ja Florale värava kinkimine oli aga sellegipoolest täiesti lubamatu ämber. United teeb ikka ja jälle vigu, mida Premium liiga tasemel ei andestata, ja Esiliiga juba terendab silmapiiril.

Üllatus | Unitedi sügisene lagunemine. Unitedist räägiti muljetavaldava Esiliiga hooaja järel kui tugevast uuest jõust Eesti tippjalgpallis, aga Premium liigas ei ole nad suutnud endale seatud ootusi täita. Kuni suve lõpuni suutsid nad vähemalt mängud tasavägistena hoida, kuid hooaja käigus arenemise ja tugeva lõpuspurdi asemel on nad sügisel hoopis musta auku kukkunud. Neljaväravaline saun Floralt on viimaste mängude kontekstis tavapärane tulemus - kahe koondisepausi vahel kaotasid nad kõik viis kohtumist vähemalt kolmeväravalise vahega, lastes endale lüüa 4,4 väravat keskmiselt mängus.

Ilmselgelt peab United praegu juba mõtlema järgmise hooaja peale, aga selleks et Esiliigas uuesti jalad alla saada ja tugevamana tagasi tulla, tuleb õppida ka kaotustele õigesti reageerima ning Premium liiga areenilt pea püsti lahkuda. Et neid ei saadaks sama saatus kui näiteks Rakvere Tarvast ja TJK Legionit, mis ei suutnud langustrendile ka Esiliigas piiri panna.

Ärev hetk | Lukka kiirelt lõppenud tagasitulek. Flora universaalne kaitsja Marco Lukka lõpetas poolteist kuud kestnud mängupausi, sekkudes 75. minutil vahetusest ja võttes koha sisse vasakkaitses. Mis võinuks aga olla ilus sündmus, kujunes hoopis murettekitavaks seigaks, sest kohtumise esimesel lisaminutil tekkis tal ilma kehalise kontaktita probleem, ta tundis nähtavasti rinnus ebamugavust, lõi palli auti ning suundus küljejoone taha meedikute hoole alla. Flora lõpetaski mängu kümnekesi.

Staar | Sergei Zenjov. Eesti koondise legend teenis Jürgen Hennilt oktoobrikuisteks mängudeks uuesti kutse ning reageeris sellele Flora särgis võimsa esitusega. Tema vorm on hooaja alguse vigastuse järel pidevalt ülesmäge liikunud ning neli väravat paremääre positsioonilt on erakordne saavutus. Lõviosa Flora rünnakuid lõppes kas Zenjovi löögiga või siis oli ta otseselt osaline kaaslaste heade väravavõimaluste juures.

Tsitaat | "Varajase mängu algusega võidab see meeskond, kes rohkem valmis on. Ilmselgelt me ei olnud täna paremini valmis, paremini ettevalmistunud," nentis Unitedi äärekaitsja Samuel Merilai lõpuvile järel pettunult.

5. oktoobril kell 12.30 Männiku staadionil

FC Nõmme United - Tallinna FC Flora 0:4 (0:1)
3., 52., 63. pen., 71. Sergei Zenjov

Väravasöödud: 3., 52. Vladislav Kreida, 63. Kristo Hussar, 71. Sten Patrick Prunn