13 oli ikkagi õnnetu: tobe käepuude röövis Atalantalt võimaluse trooni kõigutada (0)

Kaks minutit lahutas Atalantat võimalusest Serie A tiitliheitlusele uuesti elu sisse puhuda, kuid ilmselt on Juventuse järjekordne võit kõrgemalt poolt ette nähtud. Õnnetu penalti lõpetas kohtumise 2:2 viigiga, mis annab tabelit juhtivale Torino meeskonnale kuus vooru enne hooaja lõppu ikkagi arvestatava turvatsooni.

Kui Juventusega pikalt sammu pidanud Lazio oma võimalused mõni tund varem järjekordse kaotusega peaaegu olematuks mängis, teadis Atalanta, et võit Juventuse üle täidaks nende jaoks kaks eesmärki. Esiteks oleks tõustud Laziost mööda tabeli teisele reale, teiseks oleks aga kärbitud mahajäämus Juventusest kõigest kuuele punktile. Eesmärgi täitmisele oldigi väga lähedal, kuid ...

Avapoolaeg kuulus selgelt Atalantale, kes läks juba veerandtunnise mängu järel juhtima. Meeskonna kapten Papu Gomez lollitas karistusala joonel 75-miljoni-meest Matthijs de Ligti ning leidis sööduga Duvan Zapata, kelle tugeva lähilöögi vastu ei olnud Wojciech Szczesnyl mingit võimalust. Gomezele oli see hooaja 16. sööt ja Zapatale 15. tabamus, mis tähendas, et Atalanta tegi Serie A-s väikestviisi ajalugu: pärast hooaega 1951-52 ei ole üheski meeskonnas suutnud kolm meest sama hooaja jooksul 15 tabamuseni jõuda, Atalantal on seda aga tänavu juba teinud ka Josip Ilicic ja Luis Muriel.

Juventuse teravaim mängija oli esimese kolmveerandtunni jooksul Paolo Dybala, sellal kui näiteks Cristiano Ronaldo jäi üsnagi varju. 33. minutil võttis Dybala pika palli suurepärase puutega alla, kuid kõmmutas selle väravast selgelt mööda. Samas ei õnnestunud ka Atalantal enam Szczesny väravat väga ohustada.

Teisele poolajale tuli Juventus pisut teravamalt ja sai oma tahtmise 54. minutil, kui Marten de Roon blokeeris karistusala nurgas Dybala tsenderduse käega. Kohtunik Piero Giacomelli ei kõhelnud ja määras penalti, mille Ronaldo realiseeris.

Viigivärava järel suutis Juventus Atalanta rünnakuid paremini talitseda kui avapoolajal, ent viimase veerandtunni lähenedes elavnesid külalised taas. Pisut varem mängu sekkunud Ruslan Malinovski kõmmutas 75. minutil terava löögi tagumisest postist napilt mööda, pisut hiljem oli sama mees aga juba täpsem. Kui avavärava sepistanud tandem Gomez-Zapata 68. minutil välja vahetati, tulid nende asemele Malinovski ja Muriel ning sepistasid kohe ka tabamuse.

Murielilt söödu saanud Malinovski tulistas 81. minutil madala löögi teist korda Szczesny selja taha ja Atalanta julges juba Juventuse kannule asumisest unistada. Ent kõigis sarjades viimased 12 kohtumist järgemööda võitnud meeskonnale ei olnud saatuslik 13. mäng siiski armuline.

Tiksus normaalaja viimane minut, kui Gonzalo Higuain üritas karistusalast välja sööta, et rünnakut jätkata. Karistusala nurgas jäi palli teekonnale aga õnnetult ette Luis Murieli käsi ja Giacomellil oli vaid üks valik - vile ning mängu teine penalti Juventusele. Ronaldo kordas varem tehtut ja ehkki Gollini aimas löögisuuna ära, ei ulatanud ta lööki tõrjuma.

Portugallane sai sellega kirja hooaja 28. värava ning jääb nüüd väravaküttide arvestuses Ciro Immobilest maha vaid ühe punktiga. Juventus on aga üheksanda järjestikuse tiitli kursil, sest isegi kui Inter võidab esmaspäeval Torinot, edestatakse lähimat jälitajat neli vooru enne lõppu ikkagi kaheksa punktiga. Atalanta on üheksapunktilise mahajäämuse juures praegu kolmandal kohal.

Juventus - Atalanta 2:2 (0:1)