Atalanta ja Inter jätsid Milani dramaatiliselt Meistrite liiga ukse taha (1)

Serie A hooaeg kulmineerus meeldejääva 38. vooruga, kus viimased Meistrite liiga piletid läksid Atalantale ja Milano Interile.

Seis oli Itaalias vooru eel äärmiselt intrigeeriv, sest kahte Meistrite liiga kohta jahtisid neli meeskonda ja kõik võinuksid lõpetada 66 punkti peal. Õhtu lõpuks võitsid aga kõik neli ja seega järjekord tabelis ei muutunud, Meistrite liigasse jõudsid Atalanta ja Milano Inter ning Euroopa liigaga lepivad AC Milan ja AS Roma.

Oma esimese Meistrite liiga pileti teenis Atalanta, kelle jaoks sai õhtu kohutava alguse; "kodumängus" Sassuolo platsil jäädi 0:1 kaotusseisu. Poolajaks lõi Duvan Zapata siiski seisuks 1:1 ja Domenico Berardi rumal punane kaart andis Atalantale õlekõrre, mida maha ei visatud. Lõpuks 3:1 võit.

Hoopis suuremat draamat pakkusid teisel poolajal Milano meeskonnad. Poolajaseisuga läinuks koos Atalantaga edasi Milan, aga Interi vahetusmehel Keita Baldel kulus juhtväravaks vaid paar minutit; siis sai Mauro Icardi võimaluse kaheldavast penaltist skoori kasvatada, kuid viletsa löögi tõrjus Empoli väravavaht Bartlomiej Dragowski.

Empoli vajas viiki, et vältida Serie B-sse langemist ja 76. minutil viigistaski noor Elevandiluuranniku mees Hamed Traore skoori, kuid viis minutit hiljem lükkas Interi vastuoluline poolkaitsja Radja Nainggolan võrku postist tagasipõrkunud palli. Empoli surus ja tekitas võimalusi lõpuni, aga võrku uuesti sahisema ei saanud, Interi kaitsja Danilo D'Ambrosio suutis palli klaarida puhtaks lausa enda lati kaudu. Sellest piisas.

Hooajale tõmbas joone alla ka Ragnar Klavani leivaisa Cagliari, viimases mängus lepiti 1:2 kaotusega Udinesele. Klavan tegi kaasa täismängu, Cagliari lõpetas hooaja 15. kohaga.

Soccernet.ee LIVE-ülekanne kajastas kuute mängu paralleelselt ja aitas rägastikust läbi närida. Sellest, mis olukord valitses enne viimast vooru, saab põhjalikult lugeda LIVE-ülekande akna alt.

Milano Inter - Empoli 2:1 (0:0)
51. Keita Balde, 81. Radja Nainggolan - 76. Hamed Traore

Realiseerimata penalti: 61. Mauro Icardi (Inter)
Eemaldamised: 90+7. Keita Balde - 90+8. Filippo Perucchini

SPAL - AC Milan 2:3 (1:2)
28. Francesco Vicari, 53. Mohamed Fares - 18. Hakan Calhanoglu, 23., 64. pen. Franck Kessie

Atalanta - Sassuolo 3:1 (1:1)
35. Duvan Zapata, 53. Alejandro Gomez, 65. Mario Pašalic - 19. Domenico Berardi

Eemaldamine: 45+5. Domenico Berardi, 83. Francesco Magnanelli (mõlemad Sassuolo)

Olukorrast Itaalias (enne mänge):

• Meistrite liiga võitlus. Kui Atalanta (vastane Sassuolo) ja Inter (vastane Empoli) võidavad või vähemalt kordavad Milani (vastane SPAL) tulemust, on nemad kolmas-neljas. Kui Milan võidab ja emb-kumb meeskond ei võida, on Milan kindlasti nelja hulgas; viigist piisab Milanile juhul, kui esimesed kaotavad ja Roma (vastane Parma) võidab. Romal on vaja, et kõik kolm rivaali kaotaksid.
  • Võimalikud stsenaariumid. Kui võrdselt 66 punkti peal lõpetavad Atalanta-Inter-Milan, lähevad edasi esimesed kaks. Kui Atalanta-Inter-Roma, on edasi Atalanta ja Roma. Kui 66 punkti koguvad kõik neli meeskonda, on edasi Inter ja Milan.
  • Väljalangemisvõitlus. Hetkel hoiab 18. kohta Genoa (vastane Fiorentina), kellele piisab pääsemiseks viigist, kui Empoli (vastane Inter) kaotab või võidust, kui Empoli viigistab. Kui võidavad Genoa, Empoli ja Udinese (vastane Cagliari), langeb välja Fiorentina. Kui aga Udinese kaotab ja Genoa-Fiorentina-Udinese lõpetavad 40 punkti peal, vajab Genoa surnud ringis Fiorentina kukutamiseks vähemalt kaheväravalist võitu.