Bale & co kustutasid Soome ambitsioonika unistuse, Venemaa sai halastamatult kere peale (0)

Soome koondise unistus Rahvuste liiga A-divisjonist sai Cardiffis järsu lõpu, kui Wales nad koduplatsil 3:1 paika pani. Samal ajal sai suure koslepi Venemaa koondis, kes Serbiale juba poolaja 0:4 kaotas.

Soome vajas Walesi vastu võitu, viigist piisas kodumeeskonnale. Paraku teenis Jere Uronen juba 12. minutil punase kaardi ja pani Eesti põhjanaabrid raskesse seisu. Nii andiski hetkel Real Madridist Tottenhamis laenul olev Gareth Bale hea söödu ja Liverpoolist omakorda Cardiff Citysse laenatud Harry Wilson viis Walesi peagi ette. Manchester Unitedi mängumees Daniel James lisas teise poolaja esimesel minutil ühe veel ja rong hakkaski ära minema. Kuigi Teemu Pukki tõi soomlased mängu tagasi, siis A-divisjonile nad liiga lähedale kordagi ei pääsetud.

Luka Jovici kahe värava toel läks Serbia Venemaa vastu juba esimese poolajaga 4:0 juhtima ning sundis Stanislav Tšertšessovi vaheajal neljale vahetusele. Välja tulid väravavaht Guilherme, vennad Mirantšukid ja Igor Divejev. Kusjuures Venemaa meedia spekuleerib, et sellega võis lõppeda ka Brasiiliast kodustatud väravavahi koondisekarjäär, mis algas neli aastat tagasi. Igor Akinfejevi taandumise järel on mees olnud Venemaa esikiipriks ning saanud kirja 16 koondisemängu.

Kusjuures tabeliseis oli B-divisjooni 3. grupis säärane, et Venemaa mängis A-divisjoni tõusmise peale ning Serbial oli reaalne oht langeda tasemele, kus madistas tänavu Eesti. Lõppes aga nii, et välja langes hoopis Türgi ja üles tõusis Ungari.

Ühtlasi said kolmapäeva õhtuga selgeks ka Rahvuste liiga Final Fouri nelik, kus ei ole ühtegi sama meeskonda, kes seal olnuks eelmisel suvel. Ajaloo teise Rahvuste liiga tiitli jagavad välja Itaalia, Belgia, Prantsusmaa ja Hispaania.