Baskid lõid finaaliukse Reali ees pauguga kinni ja naeruvääristasid La Liga skeemitamist (0)

Kõrgelt lendava Raul Garcia (paremal) kaks tabamust viisid Athleticu finaali. Foto: Scanpix / AFP / Jorge Guerrero

Pühapäevases Hispaania superkarikafinaalis seekord El Clasico't ei näe, sest Barcelona ja Real Madridi võimalikule 279. duellile tõmbas kriipsu peale Athletic Bilbao. Baskimaa au ja uhkus alistas Reali poolfinaalis 2:1.

Malagas peetud mängus osutus pealinnaklubi patuoinaks Lucas Vazquez, kes andis 18. minutil oma värava lähistel lohaka valesöödu. Palli saanud Dani Garcia leidis kiire läbisööduga Raul Garcia ja sel hooajal liigas vaid ühe korra võrku sahistanud poolkaitsja saatis palli esimese puutega Thibaut Courtois'st mööda.

Paarkümmend minutit hiljem patustas Vazquez uuesti, sikutades karistusalas pikali Iker Muniani. Kohtunik Juan Martinez määras kõhklusteta penalti ja enne Athleticuga liitumist aastaid Reali linnarivaali Atletico särki kandndu Garcia sai penaltipunktilt ristnurka suunatud tugeva löögiga teistkordselt jala valgeks.

Teise poolaja alguses asus Real veel innukamalt väravat jahtima ning õnnetuim mees platsil oli Marco Asensio. Kümnekonna minuti jooksul jõudis ta saata palli healt positsioonilt napilt üle värava, tabada posti ja seejärel ka põiklatti. Veerand tundi enne lõppu jõudis Real siiski sihile - Karim Benzema tabamust uuris VAR mitu minutit, ent suluseisu ei tuvastanud ja prantslase värav loeti ära.

Courtois nurjas seejärel suurepärase tõrjega Raul Garcia asemele tulnud Asier Villalibre läbimurde ja Realile jäi veel küllaldaselt aega viigiväravat üritada, kuid Benzema teise tabamuse nullis ilmselge suluseis ning üleminutitel lõi karistusala joonele täiesti vabaks unustatud Ferland Mendy üle. Mängu lõpetuseks vaatas VAR taas pikalt, kas Sergio Ramose kukutamine karistusalas on penaltit väärt, kuid jõudis Reali jaoks negatiivsele järeldusele.

Nii pääses Bilbao meeskond 2:1 võiduga finaali ja naeruvääristas seeläbi ühtlasi Hispaania jalgpalliliidu otsust pidada superkarika miniturniir teist aastat järjest just seesuguses formaadis. Kui tavapäraselt kohtuvad superkarikafinaalis liiga ja karika võitnud meeskond, siis hispaanlased leidsid mullu, et sellegi tiitli jagamise pealt annaks veel rohkem raha teenida.

Mullu viidi turniir Saudi Araabiasse ning Madridi meeskondade omavahelises finaalis alistas Real penaltiseerias Atletico, kes oli poolfinaalis saanud jagu Barcelonast. Et loodetud El Clasico jäi toona sündimata, lisas alaliit tänavu juhendisse klausli, et poolfinaalide loosimisel paigutatakse La Liga kaks paremat meeskonda ehk Real ja Barcelona eri tabelipooltesse.

Saatus oleks rahaahnetele ametnikele aga äärepealt suisa kolmekordse ninanipsu mänginud. Esiteks tuli koroonaviiruse tõttu leppida Saudi Araabia asemel Andaluusias tühjade tribüünide ees mängimisega, teiseks aga jättis Athletic nüüd Reali finaalist välja. Palju ei puudunud sellest, et sinna poleks jõudnud ka Barcelona, sest päev varem saadi Real Sociedadist jagu alles penaltiseeria järel.

Barcelona ja Athletic Bilbao selgitavad järjekorras 37. Hispaania superkarika võitja pühapäeva õhtul Sevillas.

Real Madrid - Athletic Bilbao 1:2 (0:2)