Benzema lahkus ovatsioonide saatel täpse penaltiga, Pamplona härg murdis Euroopasse (1)

Real Madridist lahkuv Karim Benzema sai meeskonnakaaslaste abiga pärast lõpuvilet korraliku õhulennu. Foto: Scanpix / Reuters / Juan Medina

Hispaania kõrgliiga viimases voorus jättis Real Madridi kodustaadion Santiago Bernabeu hüvasti ühe legendi ja ühe lihtsalt hea mängumehega. Reali jaoks ei muutnud 1:1 viik Athletic Bilbaoga midagi, baskidel libises aga käest eurokoht, mille näppas Osasuna.

Athleticul oli juba kümne minuti järel suurepärane võimalus juhtima asuda, sest Toni Kroos mängis karistusalas käega, kuid Thibaut Courtois suutis Mikel Vesga penalti tõrjuda. Teise poolaja alguses viis Ohian Sancet külalised siiski ette, ent mängida jäi paarkümmend minutit, kui kodumeeskonna kasuks määrati üsna kaheldava väärtusega 11 meetri karistuslöök.

Benzema saatis palli täpselt värava keskele ning sai seeläbi kirja karjääri 354. värava Reali särgis. Kohe pärast seda vahetas Carlo Ancelotti 14 aasta jooksul Reali eest 648 mängu pidanud, lisaks eelmainitud tabamustele ka 165 väravasöötu andnud ning ühtekokku 25 karikat võitnud prantslase ovatsioonide saatel välja. 35-aastase Benzema karjäär jätkub kõigi märkide järgi Saudi Araabias.

Üleminutitel kinkis Ancelotti väljavahetamise abil auhetke ka Realis seitsme hooajaga 286 mängu pidanud ja 61 väravat löönud Marco Asensio, kes oli 58. minutil mängu sekkunud. Asensiost saab suvel vabaagent. Lisaks talle ja Benzemale lahkuvad Realist Eden Hazard ja Mariano Diaz, Benzema hüvastijätu puhul korraldab klubi teisipäeval ka ametliku pressikonverentsi.

Athletic pidi aga viigi tõttu loovutama tabelis seitsmenda koha, mis viib uuel hooajal Konverentsiliiga play-off-ringi. Teiste tippliigade klubidest ootavad seal juba ees näiteks Aston Villa, Frankfurti Eintracht ja Lille. Selle koha näppas Osasuna, kes sai tänu Ante Budimiri teise poolaja alguse tabamustele kodus 2:1 jagu Gironast. Viimati mängiti Euroopas 2007. aastal, kui Euroopa liigas murti välja poolfinaali, kus tuli tunnistada hilisema võitja Sevilla paremust.

Ülejäänud kohad tabelitipus olid jagatud juba enne viimast vooru. Atletico Madrid võinuks võidu korral küll Real Madridist mööda ja teiseks tõusta, aga pidi siiski leppima kolmanda kohaga, sest Villarreal suutis kolmandal üleminutil kodus 2:2 viigivärava lüüa. Atletico oli selleks hetkeks olnud Axel Witseli eemaldamise tõttu juba paarkümmend minutit väljakul kümnekesi.

Tulevaks hooajaks samuti juba varem Meistrite liiga koha taganud Real Sociedad sai kodus 2:1 jagu värskest Euroopa liiga võitjast Sevillast, kelle peatreener Jose Luis Mendilibar saatis väljakule märkimisväärse hulga varumehi, andes kolmapäevases finaalis Roma vastu 120 minutit rüganud põhitegijatele puhkust. Tabeli keskel tõmbas kõige pikema kõrre Mallorca, kes sai kodus 2:0 jagu Rayo Vallecanost ning kerkis viimase vooruga tervelt kolme koha jagu, lõpetades üheksandana.

Real Madrid - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)