Celtat häbistanud Ibiza pani kodusaarel peo püsti ja karikavoor algas topeltüllatusega (0)

Santi Mina üritas poole tunniga Celtat päästa, kuid patustas ka ise penaltieksimusega. Foto: Scanpix / AFP7 / Zuma Press / Oscar J. Barroso

Hispaania karikasarja ehk Copa del Rey teine ring algas topeltpauguga, kui konkurentsist langesid kõrgliigaklubid Celta de Vigo ja Getafe. Mõlemad kaotasid seejuures tugevuselt kolmandas liigas mängivatele meeskondadele. Celta jäi koguni 2:5 alla Ibizale ja Getafe vandus 0:1 alla Cordobale.

Hooaja esimesest kümnest liigamängust vaid seitse punkti korjanud, ent pärast treenerivahetust seitsmest mängus kuus võitnud Celta jäi laupäeval La Ligas 0:2 alla Real Madridile ning Edouardo Coutet saatis platsile pea täiesti uue algkoosseisus, kus oma koha säilitas vaid poolkaitsja Renato Tapia. Samas polnud külaliste kaitseliin ka nii kogenematu, et õigustada esimese poole tunniga sisse lastud kolme väravat.

Kui Ibiza teisel poolajal edu juba neljaväravaliseks kasvatas, lubas nelikvahetuse teinud Coutet teiste seas minna seisu päästma põhimeestel Santi Minal, Brais Mendezil ja Denis Suarezil. Mina lõigi varsti ühe värava tagasi ning pärast noore šotlase Jordan Holsgrove'i tabamust oli tal kasutada ka penalti, mis vähendanuks vahe üheväravaliseks. Ibiza kangelaseks tõusis aga Mina kehva löögi tõrjunud German Barreno ning üleminutitel vormistas hoopis kodumeeskonna vahetusmees Angel Rodado 5:2 lõppseisu.

Kui Ibiza hoiab Segunda B-s oma grupis kindlalt esikohta, siis ka Cordoba võitleb oma tsoonis edasipääsu eest. Ka Getafe vahetas võrreldes laupäevase liigamänguga välja peaaegu kogu algkoosseisu, nii et alustas vaid kaks meest 11-st. Willy Ledesma viis võõrustajad juba 6. minutil ette ja see värav jäigi mängu ainsaks.

Cordoba-Getafe tipphetked:

Märksa kergemini said Segunda B klubide vastu õhtule Sevilla ja Villarreal, kes alistasid vastavalt 2:0 Linares Deportivo ja 4:1 Zamora. Kümnekonna aasta eest karikasarjas Real Madridi šokeerinud esiliigaklubi Alcorcon võttis aga mõõtu liigakaaslaselt Real Zaragozalt ning pööras 0:1 kaotusseisu 89. minuti võiduväravaga 2:1 skooriks ja edasipääsuks.

La Liga tabeli teises pooles olev Real Valladolid oli veel 90. minuti täitumisel samuti 2:1 võidus kinni, ent üleminutitel suutis Marbella vahetusmees Irving Gudino viigistada. Seejuures tegi igapäevaselt samuti Segunda B-s mängiv Marbella normaalaja jooksul vaid kaks raamidesse läinud pealelööki, ent mõlemad jõudsid ka võrku. Lisaajal pööras Valladolid tänu Oscar Plano õhtu teisele väravale mängu siiski enda kasuks.

Ülejäänud teise ringi mängud mängitakse kolmapäeval ja neljapäeval. Karikasarja sellest ringist on vabastatud neli klubi - La Liga mullused kaks esimest Real Madrid ja Barcelona ning eelmise hooaja karikafinalistid Athletic Bilbao ja Real Sociedad. See nelik osaleb nimelt 13.-17. jaanuaril peetaval Hispaana superkarika miniturniiril ja sekkub tänavusel hooajal mängu alles järgmises ringis ehk 32 parema hulgas.

Koroonaviiruse tõttu edasi lükatud eelmise ehk hooaja 2020-21 Copa del Rey finaal peetakse seejuures alles 4. aprillil ning selleks ajaks on praeguse plaani järgi finalistid selgitatud ka käimasoleval hooajal. Hispaaniat ootaks sestap ees kaks järjestikust karikafinaali: 4. aprillil eelmise ja 18. aprillil praeguse hooaja oma.

UD Ibiza - Celta de Vigo 5:2 (3:0)
12., 27. Sergio Castel, 28. Javi Perez, 61. pen. Manu Molina, 90+3. Angel Rodado - 78. Santi Mina, 87. Jordan Holsgrove

Realiseerimata penalti: 90. Santi Mina (Celta)

Cordoba - Getafe 1:0 (1:0)