Dortmund võitis viieväravalise lahingu, aga Haaland lahkus väljakult vigastuse tõttu (0)

Erling Braut Haaland. Foto: Scanpix / Michael Probst / AP Photo

Dortmundi Borussia sai Saksamaa kõrgliigas kolmanda võidu järjest, kui alistas võõrsil Hoffenheimi 3:2 ja kindlastas liigatabelis oma teist positsiooni.

Dortmund haaras juba kuuendal minutil juhtohjad, kui suurepärase söödumängu järel sahistas Erling Braut Haaland, kes lõi liigahooaja 16. värava. Vaheajale mindi viigiseisul, sest esimesel üleminutil lõi Andrej Kramaric karjääri 100. värava Hoffenheimi särgis. Horvaatia ründaja mängib Hoffenheimis alates 2016. aastast.

Dortmund taastas eduseisu 58. minutil, kui Hoffenheimi kaitseliin riietati uuesti lahti ja rünnaku lõpetas Marco Reus. Hoffenheimi kaitsja David Raum lõi mõned minutid hiljem omavärava ja suurendas Dortmundi eduseisu kaheväravaliseks. Georginio Rutter vähendas 77. minutil Hoffenheimi kaotusseisu, aga enamaks võõrustajad võimelised polnud.

Kuigi võidupunktid saadi kätte, siis Dortmundi tabas teise poolaja keskpaigas, kui seis oli 2:1, valus hoop. Haaland sai pealtnäha süütus olukorras vigastada ja vahetati välja. Traumad on norralast tänavusel hooajal varemgi seganud.

Dortmund püsib tiitlikonkurentsis, sest liider Müncheni Bayern, kellel on mäng varuks, jääb praegu ainult kolme punkti kaugusele. Samas on Dortmundi teine koht üpris turvaline, sest lähimad jälitajad on kaheksa-kümne punkti kaugusel.

Leverkuseni Bayer võitis kodus Augsburgi 5:1, Berliini Union võõrsil Mönchengladbachi Borussiat 2:1 ja Freiburg alistas kodus Stuttgarti 2:0. Hooaja teise võidu sai punane latern Greuther Fürth, kes murdis koduväljakul Mainzi 2:1 maha. Köln leppis võõrsil 2:2 viiki Bochumiga.

Mönchengladbachi Borussia - Berliini Union 1:2 (1:1)