Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Eesti alustas 5:1 võiduga. Peatreener: tuleb veel paremini realiseerida!

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Eesti neidude koondis alustas turniiri suure võiduga. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti neidude U17 koondis alustas Rootsis toimuvat EM-valikturniiri esimest ringi võidukalt, kui Kasahstani eakaaslased alistati tulemusega 5:1, vahendab jalgpall.ee.

Eesti haaras vastase ees kaheväravalise edu juba pooltunniks. Kohtumise 19. minutil viis Marie Kala eestlannad standardolukorra järel juhtpositsioonile ning 30. minutil duubeldas edu Rianna Väärsi. Kahe vastuseta värava järel läksid võistkonnad ka vaheajale.

Teisel poolajal tegid mõlemad koondised vahetusi, mille järel mäng silmnähtavalt elavnes. Aktiivsust kogunud Kasahstan avas oma väravaarve 66. minutil, kui Aizere Muratžan jõudis karistuslöögi järel sihile. Viis minutit hiljem sündis Eesti vastutabamus – Alesja Kiuru eeltöö järel oli täpne taas Väärsi. Reti Marleen Ränk kasvatas 80. minutil Eesti eduseisu veelgi ning normaalaja viimasel minutil vormistas Gerda Liisa Matson lõppskooriks 5:1.

Koondise peatreener Ljubov Maksimova jäi küll võiduga rahule, kuid tõdes pärast mängu, et realiseerimata jäänud võimalused jäävad kripeldama. "Tüdrukud olid tublid ja täitsid kokkulepitud ülesandeid – leidsime ründajatele läbisööte, nad teadsid, mis tsoone tahame karistusalas rünnata ja tekitasime palju momente. Olen rahul, kuidas nad meie mängumudeliga toime tulid, kuid peame realiseerimise veel paremaks saama. Järgmine vastane Rootsi lahendab oma olukorrad külmavereliselt, peame ka sinnani jõudma, et iga olukord, mis tekib, lõpeb väravaga," rääkis ta.

Väravaid jagus Maksimova sõnul seekord igale maitsele. "Lõime standardolukordadest ning mitu väravat leidsime tänu keskvälja läbisöödule. Mängime veidi ebatavalise formatsiooniga 3-5-2, aga meie põhiidee ongi keskelt vastase kaitseliini seljatagust rünnata. Täna me selle vaba ruumi keskvälja kaudu ka leidsime ja ründajad avanesid õigel ajal, kus üks versus üks olukorras realiseerida. Vastaste värav – selle ehitasime endale kahjuks ise," ütles peatreener lõpetuseks.

Teine ja otsustav valikturniiri kohtumine ootab Eestit ees teisipäeval, 29. oktoobril, kui Eesti aja järgi kell 19.30 algavas kohtumises minnakse vastamisi Rootsiga. Mängu otsepilti on võimalik jälgida Rootsi Jalgpalli Liidu kodulehel.

Esimeses ringis on mängus koht A-tugevusgrupis EM-valikturniiri teiseks ringiks, mis toimub järgmise aasta kevadel. Astme võrra kõrgemale pääsevad B-tugevusgrupist alagruppide võitjad ning parim teise koha teeninud võistkond.

Kasahstan U17 - Eesti U17 1:5 (0:2)
66. Aizere Muratžan - 19. Marie Kala, 30., 71. Rianna Väärsi, 80. Reti Marleen Ränk, 90. Gerda Liisa Matson